Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabaty do wymiany :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabaty do wymiany :)

kaisog1 12:59, 20 cze 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
To jak nie jesteś pewna wyborów to rób zdjęcia i wstawiaj
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
monitka 13:08, 20 cze 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Tak zrobię
Na razie to mi się wydaje że mizernie jest na rabacie, wszystko takie małe To co miałam poustawiałam a za resztę roślin doniczki robią trawki kilka żdźbeł mają i miejsca wolnego fuuuuul
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
kaisog1 13:12, 20 cze 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Tiaaaaa ja tez tak mówiłam o mojej bylinówce w zeszłym roku W tym istny busz się zrobił
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
monitka 13:22, 20 cze 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
No niby tak ale na razie moje oko tego nie widzi Wiesz jak jest niby miskant a na razie kilka źdźbełek metrowa przerwa i znowu parę źdźbełek metr przed ździebełkami kilka patyczków hortensji ....itd
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
kaisog1 22:20, 20 cze 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Monika wejdź do Ani z zielonego wzgórza tam jest rabata z lawendą, różami i żywopłotem Całkiem fajnie to wygląda Mozna kopiowac
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
ewalm 23:26, 21 cze 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Moniko, możesz wykorzystać żywopłot z bukszpanu, żeby podzielic rabatę na dwie częsci i w jednej zamknietej żywpołotem części posadzić róże angielskie (te wybrane przez Ciebie) z ostróżkami w tle , a w drugiej otwartej częsci karłowate świerki albo formowane cisy z rozplenicą w narożniku i niskimi różami okrywowymi albo rabatowymi, ale lepsze okrywowe, przeplecionymi z lawendą

piwonie nie pasuja do róż, one lubia lekko kwaśna glebę

fajnie mieć przy tarasie pachnące rośłiny i jasne kwiaty - zwłaszcza białe, bo widac je w mroku, kiedy inne barwy ju znikają w ciemnościach - i jest ładnie wieczorem


na rysunku nie zachowałam dobrze proporcji i wszytko jest za płaskie i ogólnie jest kiepski, ale zawsze cos tam pokazuje, więc wstawiłam
____________________
Ogródek na trzy lata
monitka 09:20, 22 cze 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Witaj Ewo nawet mi się to podoba tylko jak potem zrobić żeby rabata zakręcała za dom i co tam posadzić? co mogłobybyć na środku, na kijku?


No a teraz pomocy z rabata narożnikową!
Mój kochany M wiedząc że nie mam wyobraźni za grosz wyznaczył rabatę wedlug rysunku Gosi. poustawiałm rośliny (nie wszytkie) i jakoś dziwnie jest. Tzn wydaje mi się że rabata jest za duża ...
Tak to wygląda, te metalowe pręciki to plan rabaty według rysunku. Przed ostatnią hortensją stoi donica tam miałyby się zacząć hortensje i wydaje mi się że w narożniku jest za dużo miejsca na trawy i berberysy.








według rysuku, te donice to hortensje a przed nimi ma być żywopłocik z bukszpanu. Według mnie sporo miejsca tam zostanie.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
kaisog1 10:17, 22 cze 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Jest za duża W narożniku jest ok - można troszke zmniejszyć ale brzuch chyba zdecydowanie za duży Zmniejsz i będzie git
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
monitka 10:37, 22 cze 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Tak to zrobić? żywopłocik będzie krótki ok 3 metrów i bez wybrzuszenia
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
kaisog1 21:02, 24 cze 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Wybrzusz troszkę rabatę - tam gdzie zywopłot..... tak, żebys tam mogła sobie cebulowe posadzić Poniejsz ta rabate tak jak wąż leży (tak mi sie wydaje) tylko wybrzusz nieco
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies