Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony świat

Bogdzia 20:54, 10 gru 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Szukałam swojego ostatniego wpisu i nie znalazłam a wiem że chwaliłam ptaki które pokazywałaś na 10 czy 11 stronie. Dziś też widzę ptaki i znów się cieszę choc przyzanam szczerze że bardziej moją uwagę przyciągają te pięknie zdobione pierniki. Wyszły Ci przepięknie. Na ptaszki szykuj się po połowie stycznia jak będzie lepsze światło bo teraz bardzo ciemne zdjęcia wychodzą. Te styczniowe swiatło jest dobre do zdjęc ale rh go nie lubią i często mają poparzenia. Dzięki za wizytę u mnie bo dzięki temu weszłam do Ciebie i zobaczyłam i ptaszki i pierniczki. Nie udaje mi sie niestety wchodzic wszędzie gdzie bym chciała.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Ymma 21:08, 10 gru 2012


Dołączył: 08 lip 2012
Posty: 365
Justyna napisał(a)


a teraz trochę świątecznej atmosfery
upiekłam i udekorowałam pierniczki.
pakuję je w cylofan i dołączam do prezentów świątecznych dla bliskich.








podziwiam ja na takie zdobienia jakoś nie mam cierpliwości

____________________
Ogród sezon V - czas cięcia :)
Milka 14:04, 11 gru 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Justynko, pierniczki takie piękne...to dziea sztuki...jak to zjeść!
do zobaczenia
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
grembosia 16:05, 11 gru 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Ale się dziewczyna napracowała. Pięknie!
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Marlenaa 22:46, 11 gru 2012


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Pierniczki cudne Masz dobry pomysł z dołączaniem ich do prezentów. Chyba i ja tak zrobię, jak pozwolisz
Pozdrawiam cieplutko.
____________________
krowy, staw i my
viva 23:45, 11 gru 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Justyno, jeszcze nie poznałam całego Twojego ogrodu, będę tu zaglądać, masz dużo ciekawych roślin

Pierniczki też do oglądania
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Gosiniak 11:19, 12 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Justyna napisał(a)
klonowo

Witaj, masz bardzo ładny ogród, wiele ciekawych roślin. Mam pytanie co to za bambusy z tyłu za klonem? Czy można takie gdzieś kupić? Bardzo fajnie wygląda twój kącik japoński. Sama też planują rabatkę inspirowaną ogrodami japońskimi i szukam różnych rozwiązań. A klonik to jaka odmiana? Okrywasz go czymś na zimę? Ja nie mam żadnego doświadczenia z klonami palmowymi a zamierzam kupić, może coś doradzisz, polecisz odmianę, pozdrawiam.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Justyna 20:26, 12 gru 2012


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Bogdziu, ptaszki pokazywałam na 11 str. (zdjęcia z poprzedniego sezonu). Masz rację, zdjęcia będą zdecydowanie lepsze przy styczniowym świetle. Fotografia ptaków jest wymagająca, uczy cierpliwości

Ymma dziękuję. Ja cierpliwość znalazłam i odnalazłam w niej przyjemność. Miła twórczość, zwłaszcza jak się ją połączy ze spotkaniem z przyjaciółką.

Irenko, najpierw cieszymy się wyglądem, następnie smakiem.

Grembosiu, cieszę się, że Ci się spodobały

Marlenko, pewnie, że pozwolę. Cieszę się, że znalazłaś inspirację

Viva dziękuje za miłe słowa i odwiedziny, zapraszam!

Gosiu, za klonem, aranżację zamykają tyczki bambusowe. Na rynku jest sporo importerów, bez problemu można bambusy nabyć np. w sklepach internetowych. Na tą kompozycje poszło 10 tyczek (wysokość 3m, średnica 100-120 mm).

Co do klonów,
W kole rośnie Acer w odmianie Dissectum Garnet.
Zabezpieczam go na zimę, ponieważ jest jeszcze stosunkowo młody i wystawiony na zachodnie wiatry. Z nadejściem mrozów, kopczykuję go korą, liśćmi (kopczyk ok. 30 cm). Następnie okrywam włóknina, kiedy temperatury spadają poniżej -10’.
Część Acerów, które rosną w osłoniętych częściach ogrodu i są już starsze, tylko kopczykuję, pozostawiając zimą bez okrycia. Świetnie sobie radzą.

Myśląc o zakupie, przede wszystkim trzeba się zastanowić, gdzie chcemy aby nasz nowy nabytek zapuścił korzenie. Ponieważ od stanowiska zależy wybór odpowiedniej odmiany. Klony o purpurowych liściach potrzebują miejsc nasłonecznionych, natomiast odmiany o żółtych czy pstrych liściach preferują stanowiska półcieniste, cieniste (słońce przypala ich liście).
Kolejną sprawą jest wielkość jaką Acery osiągają. Można nabyć odmianę która osiągnie 60cm, jak i 5m.
Aby uniknąć przykrej straty warto Acery kupować u sprawdzonych, rzetelnych sprzedawców. Niestety, na naszym rynku pojawia się również sprowadzony towar, hodowany w warunkach, tunelowych, osłoniętych (szybko przyrasta, pięknie wybarwiony, ale nie zahartowany), który nie radzi sobie w surowe zimy.
Odmian klonów jest mnóstwo! I to jak różnorodnych. W Pl dostępnych mamy ponad 50, także jest w czym wybierać
Moje ulubione odmiany to:
-Hana matoi (tegoroczna nowość, cudne zielono-kremowo-różowe pstre, głęboko powycinane liście)
-Koto no ito (jego charakterystyczną cechą jest dymorfizm, posiada dwa rodzaje liście, w tym jedne szalenie atrakcyjne, bo wyglądają jak zielone niteczki, są zredukowane wręcz do nerwu)
-Katsura (przebarwia się na pomarańczowo-bursztynowy kolor)
-Bloodgood (popularny, większy rozmiar, przez cały sezon cieszy purpurą)
-Orange dream (gęsty pokrój, żółte liście, przebarwiające się jesienią na pomarańcz)
-Beni Otake (nazywam go bambusowym)


Poza tym każdy klon nawet w tej samej odmianie może wyglądać inaczej. Różnie jeśli chodzi o pokrój. Na to też warto zwrócić uwagę przy zakupie, a także później przy prowadzeniu. Na jego pień, układ gałęzi, linię, równowagę, a może właśnie odwrotnie urzekająca asymetrię. Każdy ma swoją historię, drogę życia jaką przeszedł. Sadząc Acery w naszych ogrodach, przejmujemy za nie odpowiedzialność i możemy wpływać na ich charakter, linię życie, wybierać drogi, strony jakim pójdą.
Kształtowanie, cięcie klonów, jest szalenie ciekawym tematem, który można zgłębiać i zgłębiać i zgłębiać…
Posiadanie Acerów to, dla mnie, ekscytująca przygoda!
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 22:59, 12 gru 2012


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
beni schichihenge

orange dream

hana matoi

dissectum garnet

____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
hanka_andrus 23:21, 12 gru 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
O,jest nawet klonik Hani!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies