Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje ogrodowe marzenia...

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje ogrodowe marzenia...

adom1206 20:31, 25 lip 2016

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
U mnie najmniej kłopotliwa z traw.Na jesieni końcówki pięknie się wyjaśniają a kwiatostan prześliczny.Krople deszczu lub szron i widok z okna cudowny.Jedyna wada że po deszczu leży ale potem powraca do pierwotnego kształtu
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
adom1206 16:11, 11 sie 2016

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
kerii napisał(a)
Mojemu chyba najbliżej do prosa rózgowatego ale zobaczymy co z tego wyrośnie zresztą jak go zwał tak go zwał na razie zapowiada się fajnie
a mam jeszcze pytanie a propo tego prosa ono zawsze tak rozsiewa w okół siebie nowe trawki bo w sumie to stare to zniknęło a to co jest to siewki




Moje proso to jedna zwarta kępka w przypadku każdej odmiany którą mam tak jest.Siewek z prosa nie mam.a może u ciebie jest proso włosowate?bardzo często w bukietach z kwiaciarni jest dokładane.Nie czytałam o nim a może ono tworzy siewki.
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
adom1206 16:22, 11 sie 2016

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
U was wychuchane i wypielęgnowane a u mnie katastrofa i armagedon.Strasznie mi szkoda tych moich roślin.Liczę na to,że na wiosnę od korzenia może odbiją.Teraz to wygląda tak

____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
adom1206 16:51, 11 sie 2016

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
Plus jest tylko jeden.Będzie nowe....
podczas gruntownego remontu znalazłam na strychu koło ogromne.Pewnie od jakiejś maszyny rolniczej.Zardzewiałe i nikomu niepotrzebne.Wpadłam na pomysł,żeby wykorzystać je jako taki mały ogródek ziołowy.w każdym przęśle inne zioło.Zmieniłam zdanie jednak w ciągu tych paru miesięcy.Zostało zdjęte.Dzisiaj pomalowałam je na czarno.Będzie wisieć na ścianie stodoły.Z czasem trochę pnącza go obrosną i będzie super.Tu gdzie teraz leży piasek będzie takie okrągłe koło zasypane żwirem.To miejsce na jakiś stolik z krzesełkami.Po obu stronach tego koła,po łuku wąski pasek z nasadzeniami chyba rozplenic i szałwii,tak na przemian.Od tyłu już rośnie wiąz i hosty.Jeszcze po bokach chciałabym dwa prosa posadzić,ale zobaczę jak to będzie wyglądało podczas realizacji bo może się okazać zupełnie zbyteczne.Moje miejsce na ziemi,mój ogród będzie pełen traw.Taki busz wypełniony roślinami i podsadzony bylinami.Jeżówki,liliowce,trawy,rudbekie może coś jeszcze.Raczej jestem skłonna zejść do dwóch odmian ale dużo żeby tego było.Taki ogródek Małej Mi sobie zrobię Nie no żartowałam nie ta liga.Styl wiejski,rustykalny,żwirowy trochę.Kwiatowy chyba nie bo nie mam za bardzo czasu na pielenie a zielsko u mnie wyjątkowo dobrze i szybko rośnie niestety.
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
wojtas2101 21:16, 11 sie 2016


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Widzę że u Ciebie remont pełną parą.
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
adom1206 21:25, 11 sie 2016

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
Wojtek że tak powiem na bogato
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
adom1206 21:28, 11 sie 2016

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
Najgorzej że wszystko zniszczone.Hosty,świecznica,trawy.Łudzę się że sobie poradzą i na wiosnę od korzenia puszczą,ale nie wiem.Nie myślałam,że zniszczenia będą tak wielkie.
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
wojtas2101 22:35, 11 sie 2016


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Napewno na wiosnę puszczą od korzeni, nie będzie tak źle.
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
monteverde 20:14, 13 sie 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Agnieszko jeżeli to wina remontu to się nie martw trawy sobie poradzą i na wiosnę odżyją, gorzej u mnie wszystkie miscanty w tą zimę mi wymarzły został tylko trzcinnik, rozplenica i hakonechloe macra Aureola i carexy ale i z tego jestem zadowolona pozdrawiam serdecznie aha kolo fajne
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
adom1206 20:59, 13 sie 2016

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
Anuś u mnie miskanty na początku kiepsko ale teraz źle z nimi nie jest.duże straty w rozplenicach.a reszta traw ok.jak będę na wiosnę przesadzać i dzielić to mogę ci podesłać.
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies