Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje ogrodowe marzenia...

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje ogrodowe marzenia...

adom1206 20:52, 14 sie 2016

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
Lecę oglądać
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
Sebek 21:18, 15 sie 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
adom1206 napisał(a)
To jeszcze się was dopytam o szerokość rabat zanim zapadnie decyzja w którym miejscu ogrodzenie.Wstępnie wychodzi mi z jednej strony 2m szerokości a od drugiej 3m.Czy bawić się w jakiś żywopłot a potem reszta roślin przy założeniu,że to ogród trawiasto-bylinowy.Czy może jakieś drzewa a potem krzewy niższe i trawy z bylinami.Czy za szerokie te rabaty nie będą?jak jest u was?


Żywopłot i trawy z bylinami - a tam gdzie masz 3 metry to między byliny drzewa. To wydaje się dużo, ale na żywopłot musisz mieć dużo miejsca na cięcie.

Pytałaś o gabiony - ten co mam zrobiłem sam z przęsła marketowego Także nie pomogę...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
adom1206 22:06, 15 sie 2016

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
To muszę dokładnie przejrzeć twoje dzieło bo u mnie to w zasadzie na stronie centralnej podwórka przy domu teściowej stoi stara szpecąca studnia.Korbę jak koło pomalowałam na czarno i man jeszcze blachodachówkę czarną z dachu to bym obłożyła to co zardzewiałe a dół właśnie taką siatką gabionową i kamienie otoczaki.Muszę zgapić u Ciebie co wymyśliłeś.Nawet patrzyłam w obi na siatki ale wydawały mi się za delikatne.
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
adom1206 22:12, 15 sie 2016

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
Co do rabat to zmierzyłam wstępnie sobie dla oruentacji i przy okazji zrobiłam wykaz roślin które mam i będzie problem bo trochę tego kurde jest a szkoda będzie okroić do minimum.Więc rabaty muszę dostosować trochę do tych zasobów i tak to połączyć żeby to miało ręce i nogi.Z żywopłotem się zastanawiam bo nie wiem czy sadzić tuje jako tło a potem większe drzewa i niższe warstwy traw i bylin.Czy darować sobie ten żywopłot i jechać od razu z tymi roślinami co mam i do tego dopasować resztę.
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
adom1206 22:15, 15 sie 2016

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
Jakby nie patrzeć pan mąż już jest niezadowolony i sprowadza mnie na ziemię.Jak żyć
Ja to już bym szalała,przesadzała a on najpierw ocieplenie,ogrodzenie i dopiero rabaty a jeszcze włoknina,kamienie....i już mam focha na niego strasznego
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
Sebek 11:34, 16 sie 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
adom1206 napisał(a)
Jakby nie patrzeć pan mąż już jest niezadowolony i sprowadza mnie na ziemię.Jak żyć
Ja to już bym szalała,przesadzała a on najpierw ocieplenie,ogrodzenie i dopiero rabaty a jeszcze włoknina,kamienie....i już mam focha na niego strasznego


M'ow trzeba urabiać - wiele dziewczyn przekonało małżonków, że to one jednak mają rację
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Basilikum 12:07, 16 sie 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
to trzeba dobrze rozwazyc i przemyslec, zeby nie balo tak, ze rozobisz rabaty a pozniej po tych rabatach beda Ci deptac, by zalozyc ocieplenie...
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
adom1206 16:07, 16 sie 2016

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
Właśnie tak zrobiłam Izuś.Ze dwa a może 3 lata temu posadziłam sobie wokół całego domu rośliny a teraz wszystko zdewastowane.I pod tym względem M.ma rację.Ale co począć jak człowieka rączki swędzą i chciałby już,teraz,zaraz,natychmiast.Oj spędza mi sen z powiek ten mój ogródeczek.
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
adom1206 16:09, 16 sie 2016

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
Sebek mój mąż jest niereformowany.Po tylu latach to jak tylko zaczynam od razu jest tekst:no dobra co chcesz
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
Milka 14:59, 18 sie 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Każdy po czasie się reformuje
na razie planuj, dobieraj i gromadź, żal aby coś się zniszczyło.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies