Gdzie jesteś » Forum » Rośliny wodne » Nelumbo - lotos

Pokaż wątki Pokaż posty

Nelumbo - lotos

Justyna 17:42, 27 lut 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Szkoda, że nie masz zdjęcia. A zakwitł Ci?
Lotosa sadziłeś w osłonce, a potem do docelowego pojemnika, czy od razu do donicy?
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Piotr_ 19:49, 27 lut 2017


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Sadziłem do plastikowej ładnej osłonki bez otworów
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
ElzbietaFranka 00:15, 14 mar 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Mariusz juz po 5 dniach mam takie okazy na razie rosna w sloiku. Jutro wstawiam sloiki do akwarium i naswietlam.
Mam 7 nasion w 5 sloikach 2 sloiki podwojne nasiona.
Moze za tydzien przyszykuje kastry i posadze do blotka.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mariusz 13:01, 20 mar 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Gdy dobrze rozrosną się korzenie, trzeba przenieść siewki do pojemnika z ziemią. Często choroby grzybowe niweczą nasz cały wysiłek. Warto odkażać choćby bioseptem. W czasie gdy nasiono kończy żywić siewkę, liście zaczynają zasychać, wtedy korzenie muszą przejąć rolę żywiciela, trzeba ten moment wychwycić.
Na zdjęciu jeszcze za młode aby umieścić w ziemi, ciągle nasiono żywi.



____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
ElzbietaFranka 14:23, 20 mar 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Witam Mariusz. Masz racje ze za wczesnie. Przeczytalam caly watek i przemyslalam, ze za wczesnie.
Moje Lotosiki sa w b. Dobrej formie. Przeplukalam zmienilam wode tydzien stala studzienna. Przelozylam do litrowych sloikow, wstawilam do suchego akwarium tam sa naswietlane.
Mam 7 nasion to moge eksperymentowac. Mialam 8 ale jeden nie wypuscil,jeszcze wczoraj przetarlam powloke wiec czekam a noz widelec.

Posadzilam 9 marca maja juz po 20 cm wypuszczaja drugie pedy i co niektore maja zalazki korzeni na ok 0,5 cm.

Jak narazie jestem zadowolona. Gorzej bedzie pewnie poźniej. Kupilam juz pojemniki przezroczyste. Jeszcze folie musze skabinowac dla wylozenia. Glina juz tez stoi w wiadrze.

Napisz dlaczego tak duze te kastry, na jeszcze mlode lotosiki. Ca zrozumialam, dopiero w drugim roku sadzimy klacze z tego roku. Te klacza sa jeszcze bardzo male taka drobnica.

Jako znawca, ile sadzisz klaczy do kastry np. 60x40. Wys. Np. 35. Tego sie nie doczytalam.
Mam pojemniki 40x 40 ile mam posadzic tych lotosikow.
Nie wiem czy dobrze rozumie, ze musz miec pozywienie (glina i nawozy i przestrzen) bo są zarloczne, ale umiar tez musza miec w rozroscie.

Pozdrawiam
J

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Agania 13:36, 30 mar 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Czekam na moje pierwsze dwa kłącza, zamówiłam Slocum, odpisali, że już nie mają, może się nie udały, przyjdzie w zamian niepolecana przez Mariusza "First Lady"...mówi się trudno, spróbować muszę

Życzcie mi powodzenia
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 18:30, 08 kwi 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Kłącza mam dwa, posadziłam, czy dobrze nie wiem, proszę o sprostwanie jeśli popełniłam błąd...




mam już pąki rośliny nad powierzchnią wody, ale bez korzeni, czy mogą być nad wodą czy powinny być pod wodą?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Mariusz 21:15, 08 kwi 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
ElzbietaFranka napisał(a)

Napisz dlaczego tak duze te kastry, na jeszcze mlode lotosiki. Ca zrozumialam, dopiero w drugim roku sadzimy klacze z tego roku. Te klacza sa jeszcze bardzo male taka drobnica.

Jako znawca, ile sadzisz klaczy do kastry np. 60x40. Wys. Np. 35. Tego sie nie doczytalam.
Mam pojemniki 40x 40 ile mam posadzic tych lotosikow.
Nie wiem czy dobrze rozumie, ze musz miec pozywienie (glina i nawozy i przestrzen) bo są zarloczne, ale umiar tez musza miec w rozroscie.

Pozdrawiam
J


Wysiane lotosy są tak małe, że nie potrzebują tak wielkiej kastry, wystarczy mały pojemnik. Jak się rozrosną, to w następnym sezonie przesadzisz je do większych.
W przypadku uprawy z kłączy nie ma wyjścia, warto sadzić do ok. 30 litrowych, w żyznej ziemi, co gwarantuje nam kwiaty jeszcze w tym samym sezonie. Lepsze są okrągłe niż prostokątne (testuję ). Do tej pory sadziłem w prostokątnych, bo łatwiej ustawia się je na półkach.
Wkładam po trzy kłącza do kastry 35 l, ale gdy nie mam ich dużo, to tylko po jednym.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 21:21, 08 kwi 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Agania napisał(a)
Kłącza mam dwa, posadziłam, czy dobrze nie wiem, proszę o sprostwanie jeśli popełniłam błąd...



Jest dobrze, mogą wystawać, kłącze zacznie rozrastać się dość szybko przed połową maja. Powodzenia
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 20:58, 13 kwi 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Tyle lotosów. Do trzech oczek wodnych.


Arboretum Bolestraszyce
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies