Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowe życie na pszczyńskiej ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowe życie na pszczyńskiej ziemi

Zuzula 08:59, 19 sie 2014

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
Witaj magdo!
Mnie również przywiodła do Ciebie rabata z hortensjami, którą pokazałaś w metamorfozach. Wlałaś hortensjową otuchę w moje serce, bo niedawno kupiłam dwie sadzonki i tak patrzę na nie co dzień i myślę, że lata miną nim zakwitną. A tu takie pocieszajace zdjęcia.

Myślę, że cały ogórd mogłabyś już wstawić do metamorfozowego wątku, bo różnica jest przeogromna.

A te zielonkawe jeżówki są poprostu bajeczne. Jak wszystko inne.
Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
magdziam 09:02, 19 sie 2014


Dołączył: 15 lis 2012
Posty: 472
Witaj Zuzulo, masz racje hortensje już cieszą oko. Nie mogę wejść na Twój wątek, chyba masz nieaktywny podpis.
____________________
magdziam - Nowe życie na pszczyńskiej ziemi
anka_ 10:20, 19 sie 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Bardzo dziękuję, muszę rozejrzeć się za tą molinią.
Ja też ze względu na koszty kupuję roślinki małe. Choć przyznam, że czasami żal, że te roślinki tak wolno rosną- zwłaszcza iglaki.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
07_Rene 22:32, 19 sie 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Cześć. Bardzo fajnie zaczęło Ci wszystko bujać w ogrodzie Czasami warto poczekać sezon na efekty niż przepłacać. Podziwiam cię za determinację i konsekwencję w nasadzeniach. Mam pytanie: jak u Ciebie zimuje sośnica, czy ją okrywasz na zimę?
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 22:34, 19 sie 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
magdziam napisał(a)
W tym roku surfinie z vertigo

szałwie kończą kwitnienie, za chwilę czas na jeżówki



i jeszcze jedno
czy te kwitnące na różowo kwiaty to szałwia? jaka to odmiana? bo ta obok fioletowa to szałwia omszona jak sądzę
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
magdziam 09:43, 20 sie 2014


Dołączył: 15 lis 2012
Posty: 472
Cześć Rene, wreszcie widać pierwsze efekty nasadzeń. Jeśli chodzi o sośnicę to mam ją drugi rok, u mnie rośnie w donicy, na zimę idzie do garażu. Ale już myślę, że na wiosnę przesadzę ją do gruntu. Ostatnio byłam w szkółce obok mojej miejscowości i mają tam ogromną sośnicę ( wysoka ok 3 m)w gruncie, rośnie w osłoniętym miejscu, nie okrywają na zimę (pytałam). Różowe kwiaty to też szałwia omszona, ale nie mamiętam jaka odmiana konkretnie.
____________________
magdziam - Nowe życie na pszczyńskiej ziemi
07_Rene 14:08, 20 sie 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Różową szałwię nabyłam w tym roku, ale sadzonka nie była oznaczona, a ciekawa jestem jaka to odmiana. Sośnicy nie mam. Kiedyś bardzo na nią chorowałam, ale w końcu nie kupiłam, bo dużo słyszałam komentarzy o problemie z przezimowaniem. Byłam ciekawa jak to jest u Ciebie. U mnie na razie wietrze, widziałaś, więc staram się nie kupować wrażliwych roślin.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Dorota123 18:05, 21 sie 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Witaj, piękny, zadbany ogródek. Jeżówki seledynowe - moje niespełnione marzenie, ale już są na liście chciejstw
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
BASIA8 18:12, 21 sie 2014


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
magdziam napisał(a)
I tzw przedpłocie





Kochana, ale masz piękne żurawki na przedpłociu jakie duże. Zdania nie zmienię uwielbiam Twój Ogródeczek.
Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
asica 21:51, 21 sie 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Bardzo ładne rabatki Ci wychodzą. Będę podglądać
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies