Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Rozchodnik okazały - Sedum spectabile

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozchodnik okazały - Sedum spectabile

kachat 12:21, 20 paź 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Jak się pokłada to ponoć znak, że ma za dobrą ziemię - za żyzną, za wilgotną... U mojego sąsiada rośnie rozchodnik w cieniu pod drzewem, w piach wsadzony - jest śliczny, gęsty i sztywny.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Ewik 13:24, 20 paź 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
U mnie podobnie,na skarpie gdzie sucho i pod drzewami prosciutki,jeden obok hortensji, dzięki temu skorzystał z wody i używek, wyrósł na monstrum a potem się położył
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
abiko 13:49, 20 paź 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Dokładnie tak jest, rozchodnik jak ma za dobrze to się pokłada. Przy okazji warto sprawdzić czy nie ma opuchlaków, bo u mnie np. tak sobie cała horda siedziała.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
MartaR 14:22, 25 paź 2015


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
No właśnie mieszka sobie w miejscu w pełni słonecznym , nie jest nawozony
Karol99 20:27, 07 lis 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
MartaR napisał(a)
Witam, co oprócz rozsadzenia na wiosne polecacie jeszcze na taka rozlazla karpe?


Danusia kiedyś pisała, że jak pędy będą miały gdzieś około 10-12 cm można je przyciąć minimalnie i on wtedy się wzmocni.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 22:20, 07 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie odżywiaj i nie podlewaj jej zbyt mocno, musi mieć słońce. Kładzie się jak ziemia jest za żyzna i ma za mało słońca. Karol dobrze przypomniał Można lekko przyciąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kabriolina_sf 00:22, 29 gru 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 84
Kochani, poradźcie proszę. Wpadłam na pomysł, aby posadzić rozchodnika kaukaskiego między różami a bukszpanem. Mam rabatę pod sosną. Jest tam bardzo słonecznie i zacisznie.
Danusia pisała, że rozchodnikowi szkodzi zakwaszenie ziemi. Obawiam się, ze towarzystwo sosny jemu zaszkodzi.

To starsze zdjęcie tego miejsca.


Teraz jest już mniej gałęzi i jest dużo słońca. W zeszłym sezonie pozbyłam się kocimiętki i mięty oraz jeżówek. Teraz rośnie tam centralnie ostrokrzew. Wokół niego róże rabatowe, a na obrzeżu bukszpany. Po drzewie pną się powojniki. Chcę wypełnić przestrzeń miedzy nimi. Myślałam na początku o starcu, a teraz przyszedł mi na myśl rozchodnik kaukaski.

Pozdrawiam
____________________
Kabriolina- Na pustyni przy puszczy
Gardenarium 09:42, 29 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz spróbować z rozchodnikiem kaukaskim odmiany 'Voodoo' - jest purpurowy. Pod drzewem może się tak nie wybarwić. Dodaj 3 miskanty 'Variegatus' i żurawki w morelowo-bordowym kolorze. Trzmielina niech pozostanie z lewej.

Ja bym jeszcze podkrzesała sosnę od dołu, da to lepsze warunki roślinom pod drzewem.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kabriolina_sf 11:52, 29 gru 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 84
Obecnie ten skrawek wygląda tak:

myślałam o posadzeniu rozchodnika (ten voodoo bardzo mi się podoba) przy bukszpanach do linii róż. A tą żurawkę może między różami a ostrokrzewem.
Chciałabym ten zakątek trochę uatrakcyjnić na czas zimowy. Z tyłu za drzewem i różanecznikami są hortensje ogrodowe. Niestety na zimę jest tu tak szaro. Zielenią się tylko różaneczniki i jeszcze małe bukszpany oraz ostrokrzew.
____________________
Kabriolina- Na pustyni przy puszczy
Gardenarium 12:05, 29 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mnie się nie podoba takie ustawienie bukszpanów - kulki po obwodzie.
Rozchodniki w zimie niewiele pomogą, natomiast żurawki bardzo, bo są zimozielone i dadzą mocny kolor.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies