Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Mariusz 13:13, 20 mar 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam. Mariusz też nie śpisz jeszcze napisałam do ciebie na wp. Poradź.
Jak już tutaj jestem chciałam się jeszcze zapytać kiedyś miałam do czynienia z takim pachnącym tatarakiem, czy jeszcze taki jest jeśli tak to jak się nazywa. Chciałabym mieć taki tatarak w oczku.
Na wrzucić grzebień tylko jaki. Napisz mi na moim wątku.
Woda jak na razie teraz krystaliczna ryby dobrze przezimowały.

U ciebie na wątku panuje ciagłe lato. U nas jeszcze wiosna nie zajrzała, pełny zastój we wschodach i wzroście.
Pozdrawiam.

Pachnie zwykły, gatunkowy tatarak Acorus calamus oraz jego odmiana paskowana 'Variegatus'. Te najbardziej pożądane do oczka wodnego, bo ładne i filtrują dobrze wodę.
Odmiany grzybieni (lilie wodne) dopasuj do głębokości i oczka. Spore jest w dziale "Rośliny wodne". Piękna odmiana 'Sunny Pink', czy ta, która zachwyca nas od 100 lat, 'Atracttion' - niezawodne. Ale też ciekawostki ostatnich lat, 'Wanvisa' z Tajlandii. Ogólnie kilkadziesiąt odmian jest dostępnych na naszym krajowym rynku.



____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 13:20, 20 mar 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
anka_ napisał(a)
Bardzo ciekawe opracowanie. Ja zakupiłam w tamtym roku polecane przez ciebie odmiany i z radością odkryłam, że zaczynają kwitnąć.
Czekam z niecierpliwością na fotki twojego szpaleru z derenia jak zakwitnie. To dopiero będzie widok.


Pierwsze kwiatki najbardziej cieszą .

Szpaler za kilka lat będzie już widoczny, a za 10 lat będę już robił nalewki.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Agania 12:11, 29 mar 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Cześć Mariusz, ile dereni u Ciebie rośnie w szaleru,
posdziłeś w jednym rzędzie czy podwójnym, w jakich odległościach i jak je prowadzisz?

U mnie już jeden najstarszy kwitnie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Mariusz 21:23, 04 kwi 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Agata, są młodziutkie i rosną w jednym rzędzie, mniej więcej co 4 metry. Będą to krzewy, widziałem prowadzone na drzewo przy domku ogrodnika w Przemyślu, nie podoba mi się. Jednak stawiam na krzew, jak mu natura nakazuje. Rosną do połowy pola, resztę dosadzę we wrześniu, czyli po festiwalu derenia, wówczas łatwo kupić pożądane odmiany.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 21:25, 04 kwi 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
W dniu dzisiejszym

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 21:26, 04 kwi 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 21:27, 04 kwi 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 21:29, 04 kwi 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Koperkowa od Piotra, prezent podczas nagrania w jego ogrodzie.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Agania 10:59, 05 kwi 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Mariusz napisał(a)
Agata, są młodziutkie i rosną w jednym rzędzie, mniej więcej co 4 metry. Będą to krzewy, widziałem prowadzone na drzewo przy domku ogrodnika w Przemyślu, nie podoba mi się. Jednak stawiam na krzew, jak mu natura nakazuje. Rosną do połowy pola, resztę dosadzę we wrześniu, czyli po festiwalu derenia, wówczas łatwo kupić pożądane odmiany.


Dziękuję za info, obiecuję sobie, że też posadzę w tym roku, teraz już się spóźniłam, muszę się obudzić zakupowo już w sierpniu

Piękna wiosna u Ciebie i cieplej niż u mnie więcej kwitnących wiosennych akcentów

Mam dwa banany...dzisiaj będę robić błotko...namiot postawiłam...zgadnij co to?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Piotr_ 22:53, 05 kwi 2017


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Ale koperkowa cudna moje jeszcze małe prawie powychodziły z ziemi dopiero.
U mnie wiosna a u cb blize lata już
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies