Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Mariusz 23:34, 29 lis 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
asc napisał(a)


Wkładaj na forum...... pooglądamy.. szybciej zima zleci....bo nasze foty już pokazywaliśmy..teraz jak komary czekamy na świeżą krew


.....no to przyleciałam....jak ten komar...
Zostawiam pozdrowienia dla Ciebie i Ani asc....rozbawiła mnie...

Irysy...kiedyś miałam....kochałam....

Kiepsko kochała jak porzuciła............................................. dla bukszpana

Ale to Anuś mój żart i skojarzenie.....masz ślicznie... właśnie tak, że po wyjściu ma się ochotę..... pójść stołować do baru

Dla takiego ogrodu można porzucić irysy, to prawda.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Dzidka 18:01, 30 lis 2012


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Mariusz napisał(a)
Witajcie w moim wątku.



I ja przyszłam się przywitać.
Napiszę krótko : piękny jest ten 'Przyjazny Ogród' .
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Madzenka 18:45, 30 lis 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wow wow wow!!! Piękny przyjazny ogród! Zastanwaialam się Co to za tajemniczy ogrodnik nowe wątki secjalistyczne zaklada, ktore z przyjemnością czytałam
Piwonie cuuuuudowne. Mam tylko jedną drzewiastą i z powodu przeprowadzki i wymarźnięcia nie kwitła. Zwykle też w tym roku przesadzałam, chyba się bez kwitnienia obejdę.... Ale przybięgnę obejrzeć Twoje!!!
Świetnie piszesz o ogrodzie zatem będę często do Ciebie wpadać nasycyć oczy i wyedukować się ornitologicznie i florystycznie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
barbara_kraj... 22:48, 30 lis 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Urzekły mnie piwonie, irysy
A do Podkarpacia sentyment wielki mam To piękny region
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Mariusz 23:22, 04 gru 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Dzidka napisał(a)

Witajcie w moim wątku.



I ja przyszłam się przywitać.
Napiszę krótko : piękny jest ten 'Przyjazny Ogród' .

Dziękuję , jeszcze nie miałem okazji odwiedzić twój ogród. Tych cudności tyle na forum, że ho, ho...
Zaraz klikam
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 23:24, 04 gru 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Marzena2007 napisał(a)
Wow wow wow!!! Piękny przyjazny ogród! Zastanwaialam się Co to za tajemniczy ogrodnik nowe wątki secjalistyczne zaklada, ktore z przyjemnością czytałam
Piwonie cuuuuudowne. Mam tylko jedną drzewiastą i z powodu przeprowadzki i wymarźnięcia nie kwitła. Zwykle też w tym roku przesadzałam, chyba się bez kwitnienia obejdę.... Ale przybięgnę obejrzeć Twoje!!!
Świetnie piszesz o ogrodzie zatem będę często do Ciebie wpadać nasycyć oczy i wyedukować się ornitologicznie i florystycznie

Wow… po takich słowach odkładam pracę i zaczynam szukać fotek
Dzięki
cdn.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 23:30, 04 gru 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
barbara_krajewska napisał(a)
Urzekły mnie piwonie, irysy
A do Podkarpacia sentyment wielki mam To piękny region

To bardzo miłe słowa w moim kierunku i wielu osób na forum pochodzących z Podkarpacia.
Przemyśl pięknieje w oczach, a i turystyka już na wysokim poziomie.

Jeśli pozwolisz, pozwolicie, to na marginesie wspomnę o tym, co w XIX wieku łączyło te rejony z kunsztem ogrodniczym rangi europejskiej.
Myślę tutaj o dziewiętnastowiecznym sercu ogrodnictwa w europie jakim była Medyka koło Przemyśla.
Tutaj właśnie mieściły się piękne ogrody. Tutaj w 1831 roku powstała pierwsza szkoła ogrodnicza w Galicji.
Słynne ogrody medyckie były wzorcowo prowadzone przez Pawlikowskich. Uprawiano w nich tysiące gatunków roślin z całego świata. W cieplarniach hodowano rośliny ciepłolubne, głównie owocowe jak też szereg innych: akacje, cyprysy, eukaliptusy, araukarie. Nie można pominąć potężnych sadów. Rośliny hodowane w Medyce rozprowadzane były w monarchii austriackiej i w całej Europie.
Na ogrodach Medyckich wzorowali się założyciele Ogrodu Botanicznego w Lwowie, tam z Medyki na furmankach wieziono roślinny ciepłolubne. Częstym gościem Pawlikowskich był Juliusz Kossak, który zahaczał też o Bolestraszyce (miejsce obecnego Arboretum), na naukach malowania u swojego nauczyciela Piotra Michałowskiego, ówczesnego dzierżawcy tej wioski.

To wymagające miejsce dla ogrodników

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 23:46, 04 gru 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Następna grupa roślin jak gości w moim ogrodzie to hosty. W związku z faktem, że wszystkie wydają mi się jednakowe, ograniczyłem swoją kolekcję do dwudziestu kilku odmian charakterystycznych.
Sadzę je w różnych częściach ogrodu, w dużych grupach. To rośliny, które do wszystkiego mi pasują, a i jest się czym dzielić z drapieżcami - rzadziej z wujkami, częściej z ciociami, co wypełnia ich potrzeby i pojemne bagażniki.


I kwiatuszek hosty pod paprocią na dobranoc

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Bogdzia 23:51, 04 gru 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Piękne i dorodne masz te hosty a ja chciałam zapytac czy faktycznie jesteś ornitologiem bo coś tu czytam a nie widziałam zebyś Ty pisał. Super by było gdybyś był bo bardzo by się przydał taki fachowiec , bardzo wiele osób jest zainteresowanych ptakami.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mariusz 23:58, 04 gru 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Jasne, z krwi i kości jestem zrzeszony w organizacjach, a i działam na własną rękę. W tym tygodniu zabieram się za dokarmianie, to chętnie pokaże swoje przepisy na karmy. Choć z tym dokarmianiem u mnie , to cała historia, ale to innym razem.
Ale ty Bogdziu doskonale znasz się na ptakach , czyli jest już grupa ornitologiczna.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies