Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Agania 11:08, 01 lut 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Cały czas wspominam wizytę u Ciebie i w Arboretum, ale chyba pogubiłam się chyba w nazwach drzew...pomożesz?
https://www.ogrodowisko.pl/watek/3772-ogrodowe-radosci-i-rozterki-ogrod-agani?page=1433#post_4
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anka_ 22:47, 02 lut 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mariusz mam ogromną prośbę- Agata pisała, że pokazywałeś jak rozróżnić małego cypryśnika od metasekwoi. Jest szansa jakoś to na odległość wytłumaczyć? Kupiłam metasekwoję i bardzo bym chciała upolować cypryśniki, ale chciałabym mieć pewność, że to one.

Powiedz mi proszę jak nazywa się ten grzybień? (zdjecia Aganii z Bolestraszyc)
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/132/1322567/original.JPG
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
sylwia_slomc... 23:57, 02 lut 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Mariusz napisał(a)


Witaj , wiosenny tuż tuż . Zimowy ogród, to pustka, brakuje iglaków/zimozielonych, kilka latek musi upłynąć, aby te braki uzupełnić.

Kiedyś była taka.
Dla niewtajemniczonych, gunnery - to nie mój ogród, a Arboretum w Bolestraszycach.







Krasnoludki są wśród nas Choć ty to raczej za Guliwera powinieneś robić
Gunnerki super i nie ważne, że nie u Ciebie, ważne, że o nie dbasz i masz doświadczenie Ważne dla mnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mariusz 19:12, 07 lut 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
anka_ napisał(a)
Mariusz mam ogromną prośbę- Agata pisała, że pokazywałeś jak rozróżnić małego cypryśnika od metasekwoi. Jest szansa jakoś to na odległość wytłumaczyć? Kupiłam metasekwoję i bardzo bym chciała upolować cypryśniki, ale chciałabym mieć pewność, że to one.

Powiedz mi proszę jak nazywa się ten grzybień? (zdjecia Aganii z Bolestraszyc)
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/132/1322567/original.JPG

Nie mogę znaleźć zdjęć, nie mam pojęcia do którego folderu je wstawiłem, ale krótko mówiąc, cypryśnik ma ułożenie szpilek na gałązce naprzemianlegle, a metasekwoja naprzeciwlegle.
To jest odmiana 'Lilypons'. chryzantemowa, nasycona różem. Podobna do niej 'Gloire du Temple sur Lot' ma kwiaty jaśniejsze. Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Gardenarium 19:14, 07 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokażę Witkowi gunnerę, chłop zachorował na nią.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariusz 19:20, 07 lut 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Z miłą chęcią, zaraz dobiorę się do zdjęć, trochę czasu potrwa
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
mira 19:24, 07 lut 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Mariusz witaj!

co teraz u Was w pracy się sieje - nie tylko w Twoim dziale - jak możesz pokaż jak zimują fuksje

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Mariusz 19:46, 07 lut 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
No ja to sieję wodne, jak zwykle . Fuksje w chłodnym miejscu z ograniczonym podlewaniem, na przedwiośniu jak rusza, dostaną więcej wody. Pozdrawiam.

Zapraszam na relację zdjęciową o gunnerach http://www.ogrodowisko.pl/watek/1261-gunnera-parzeplin?page=93#post_8
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 13:54, 13 lut 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
A w domu, te które wypełnią wolne place, tyły , między innymi werbeny, wernonie, pysznogłówki, jeżowki, żeleźniaki, rudbekie itd ...


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Pszczelarnia 17:06, 13 lut 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Pięknie poselekcjonowane. I nawet poporcjowane.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies