Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

sylwia_slomc... 17:23, 13 lut 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Też dzisiaj przegląd nasion robiłam sporo siejesz. Ja już w tym roku wszystko sieję prosto w grunt bo w doniczkach mi nie wychodzi. Ty pewnie w palety,doniczki , a potem pikujesz? Lotosem się zmartwiłam bo chyba są jednak puste.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mariusz 18:08, 13 lut 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Pszczelarnia napisał(a)
Pięknie poselekcjonowane. I nawet poporcjowane.

sylwia_slomczewska napisał(a)
Też dzisiaj przegląd nasion robiłam sporo siejesz. Ja już w tym roku wszystko sieję prosto w grunt bo w doniczkach mi nie wychodzi. Ty pewnie w palety,doniczki , a potem pikujesz? Lotosem się zmartwiłam bo chyba są jednak puste.

W zasadzie większość kiełkuje pod matecznikiem, ale żona zawsze zsieka, stąd moje skrzyneczki, to moje skarby i oczywiście pikuję. Najpierw do lutego, marca, wiszą w kubeczkach czy woreczkach na polu albo w tunelu, oczywiście te zebrane na przełomie jesieni z zimą. Natomiast niektóre, jak jeżówki sa na sucharach do tej pory, tak więc zbiór robie teraz. Monardy, wernonie trzeba zebrać szybciej. Nie ma tego dużo, ale lubię wysiew roślin.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 18:17, 13 lut 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 18:25, 13 lut 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
2015



2016

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 18:28, 13 lut 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Piotr_ 22:28, 18 lut 2017


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
U ciebie już sezon powoli a u mnie śnieg jeszcze po kolana
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Gruszka_na_w... 20:59, 23 lut 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Mariuszu, właścicielu przepięknego ogrodu , mam pytanie.
Chciałabym zakupić kolejnego derenia jadalnego. Mam już dwa egzemplarze, ale prawdopodobnie są to krzewy uzyskane z siewek. Lekko zakwitły mi po trzech latach. Nie owocowały.
Tego kolejnego chciałabym wyprowadzić na jedno-lub góra trzypienne drzewko. Którą odmianę mógłbyś polecić?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mariusz 00:03, 03 mar 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Ja to zawsze mówię Bolestraszycki, Szafer nie bez powodu. Pierwsze polskie odmiany powstały w Bolestraszycach, niektóre z nich jadłam od dziecka (Podolski). Szczegółowo przebadane http://www.dbc.wroc.pl/Content/18811/82_Zwiazki%20aktywne%20owocow%20derenia_Kucharska_A.pdf
Wklejam ulotkę http://bolestraszyce.com.pl/wp-content/uploads/2014/02/Ulotka_festiwal_derenia.pdf

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
ElzbietaFranka 00:37, 14 mar 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Witam. Mariusz też nie śpisz jeszcze napisałam do ciebie na wp. Poradź.
Jak już tutaj jestem chciałam się jeszcze zapytać kiedyś miałam do czynienia z takim pachnącym tatarakiem, czy jeszcze taki jest jeśli tak to jak się nazywa. Chciałabym mieć taki tatarak w oczku.
Na wrzucić grzebień tylko jaki. Napisz mi na moim wątku.
Woda jak na razie teraz krystaliczna ryby dobrze przezimowały.

U ciebie na wątku panuje ciagłe lato. U nas jeszcze wiosna nie zajrzała, pełny zastój we wschodach i wzroście.
Pozdrawiam.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anka_ 07:22, 14 mar 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mariusz napisał(a)
Ja to zawsze mówię Bolestraszycki, Szafer nie bez powodu. Pierwsze polskie odmiany powstały w Bolestraszycach, niektóre z nich jadłam od dziecka (Podolski). Szczegółowo przebadane http://www.dbc.wroc.pl/Content/18811/82_Zwiazki%20aktywne%20owocow%20derenia_Kucharska_A.pdf
Wklejam ulotkę http://bolestraszyce.com.pl/wp-content/uploads/2014/02/Ulotka_festiwal_derenia.pdf
Bardzo ciekawe opracowanie. Ja zakupiłam w tamtym roku polecane przez ciebie odmiany i z radością odkryłam, że zaczynają kwitnąć.
Czekam z niecierpliwością na fotki twojego szpaleru z derenia jak zakwitnie. To dopiero będzie widok.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies