Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przyjazny ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Przyjazny ogród

Bogdzia 22:03, 29 maj 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Strasznie mało tu bywasz, nie masz czasu pewnie ale nam bardzo brak Twoich pieknych zakątków i roślin.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
anka_ 19:36, 05 cze 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mariusz napisał(a)
Patogeny atakują wówczas, gdy roślina jest osłabiona. Jeśli mróz jej zaszkodził, co jest bardzo możliwe, to właśnie teraz pojawią się te zmiany. Jeśli coś stało się z wiązkami przewodzącymi, nie wykluczone że zimą, a później rany, pęknięcia zawładnęły grzyby, to kora niedługo będzie odstawać od drzewa. Osłabione drzewa atakują patogeny, ale identyfikacja chorób na podstawie zdjęcia jest trudna. U nas w 2012 padło kilkanaście metasekwoi.
Wychodzi na to, że zmarzły czubki- tyle ile wystawało nad wał. Ten jednak jak widać stanowi sporą ochroną przed lodowatymi wiatrami. To co suche ścięłam, puszczają drugie przewodniki, więc chyba będą żyć. Cypryśniki też już zamieszkały nad stawem.

Zakwitł irys od Ciebie. Cudny jest... https://www.ogrodowisko.pl/watek/4734-kiedys-bedzie-tu-ogrod?page=362#post_9
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Pszczelarnia 11:19, 06 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Cofnęłam się do 2016 i pooglądałam piwonie w Prouhonicach i u Lucon Bulbs, w jaki sposób są prezentowane. I te Twoje również, żeby się wyuczyć.

Jeszcze nie przekwitły do końca a już mi ich brakuje.

Pozdrawiam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 11:21, 06 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A mnie z dnia na dzień kilka dni temu padł piękny buk zielony płaczący - liście całe brązowe. Nie umiem zdiagnozować, co mu się stało. Wielka strata dla mojego ogrodu.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Alicja169 16:25, 23 wrz 2018


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Witaj Mariusz, rzadko bywasz na swoim wątku a ja właśnie jestem w pobliżu i mam zamiar wpaść do Bolestraszyc.
Co aktualnie słychać w Arboretum? wysyłam wiadomość na priv.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Mariusz 14:31, 11 kwi 2020


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Wszystkich przepraszam za brak odpowiedzi

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Gosiek33 14:44, 11 kwi 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Te zdjęcia wynagradzają nieco

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
anka_ 10:28, 12 kwi 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Super jest ta otwarta przestrzeń za ogrodem. fotki jak zwykle robią wrażenie.
Wiesz Mariuszu, niezmiennie zachwycam się piwoniami od ciebie. Ich piękno i przede wszystkim niekłopotliwość, zwłaszcza przy tych zwariowanych pogodach, są niesamowite. No i głóg cętkowany, który mi polecałeś i ładnie u mnie rośnie, kieruje moje wspomnienia ku Bolestraszycom.

Z okazji Świąt życzę Wam zdrowia, spokoju i spełnienia marzeń.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Joku 12:55, 12 kwi 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
Ucieszyło mnie twoje pojawienie się. Choćby na chwilę. Lubię twój ogród. Pewnie wydoroślał.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
sylwia_slomc... 00:29, 25 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Piękne, ale mało!!! Peonie drzewiaste z tych sieweczek co od Ciebie dostałam pare lat temu już mi w tym sezonie cztery zakwitną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies