Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród niby nowoczesny ale...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród niby nowoczesny ale...

Basia_KRK 23:27, 21 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Madziu, przychodzę do Ciebie z pytaniem o werbeny patagońskie. Jak je posadzić, żeby zimowały w gruncie? Jakoś specjalnie dołek wykopać z piaskiem czy coś takiego?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
beta 07:45, 22 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Basia_KRK napisał(a)
Madziu, przychodzę do Ciebie z pytaniem o werbeny patagońskie. Jak je posadzić, żeby zimowały w gruncie? Jakoś specjalnie dołek wykopać z piaskiem czy coś takiego?


Kasiu, ja co prawda nie Madzia, ale powiem jak jest z moimi werbanami, które zimują...mam je na rabacie pod szopą...zimowały chyba 3 czy 4 sztuki..niczym nie okryte...w zasadzie zostawione same sobie...

a z kolei w skrzyni z warzywami werbena nie przezimowała, ale za to rozsiała się w ilości milion sztuk...wiec tak czy siak, jeśli masz już werbanę to w zasadzie masz ja już na zawsze
pozdrawiam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Magda70 08:29, 22 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Basia_KRK napisał(a)
Madziu, przychodzę do Ciebie z pytaniem o werbeny patagońskie. Jak je posadzić, żeby zimowały w gruncie? Jakoś specjalnie dołek wykopać z piaskiem czy coś takiego?


Basiu tak jak Beata pisze...jak nie zimuje to się sieje

MI przezimowała zarówno na rabatach przydomowych jak i nad jeziorem.
Nie ma specjalnej mieszanki ziemi. Rośnie w tym co tam było. FAkt , że rośnie między innymi bylinami może powodować to, że nie przemarza no i druga sprawa...zimy mamy łagodne.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 08:30, 22 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Rojodziejowa napisał(a)
Madziu jakie głębokie masz te domki na drewno?


chyba coś ok 40 cm.
głębokość jest u nas dokładnie taka jakie mieliśmy drewno do ułożenia.
Bo drewno do ogniska było szybciej przywiezione niż domki zrobione. I to była nasza miarka.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Konieczki 08:30, 22 cze 2020


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Madzia,

Ja męczyłam o spawarke kilka lat, ale kiedy chlop z warsztatu mu powiedział że się dziwi że On jeszcze nie ma spawarki, to pojechalismy do salonu spa wal niczego i mamy

I ile zachodu z tym było: mig, tig itp... My obaj mocno techniczni jesteśmy więc będę mu dokładnie rysować i opisywać spójny...


Pozdrowienia z Krainy deszczowcow
____________________
Zielonym do góry... :)
Magda70 09:03, 22 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Konieczki napisał(a)
Madzia,

Ja męczyłam o spawarke kilka lat, ale kiedy chlop z warsztatu mu powiedział że się dziwi że On jeszcze nie ma spawarki, to pojechalismy do salonu spa wal niczego i mamy

I ile zachodu z tym było: mig, tig itp... My obaj mocno techniczni jesteśmy więc będę mu dokładnie rysować i opisywać spójny...


Pozdrowienia z Krainy deszczowcow



ooo to ty mi wysyłaj te swoje rysunki techniczne będę miała mniej pracy
I wyślij mi proszę jaką macie tę spawarkę. Czas się porozglądać póki chęci są.

Słyszę ile u Was deszczu. Łączę się w bólu.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Rojodziejowa 13:14, 22 cze 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8645
100 pytań do... c.d.

Madziu czym przycinasz graby? Masz sekatory na wysięgniku? Jeśli tak, to jakiś fajny? Polecisz?

I masz jakieś fajne piny odnośnie organizacji narzędzi ogrodowych w schowki narzędziowniku?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Konieczki 20:37, 22 cze 2020


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Madzia a wiec stanelo na najbardziej klasycznym modelu: Magnum Spawarka Inwentorowa SNAKE 200p (do tego byla promocja)

Po glebszej analizie na nasze potrzeby nie potrzebujemy spawac w oslonie argonu ani jkis innych. Dla pospawania regalow w piwnicy, podstawek pod doniczki, obrzezy, mebli ogrodowych nam wystarczy. TIG byl ciut drozszy, ale gosc sie go zapytal czy naprawde tego potrzebuje Jak to maz stwierzdzil jedyny minus ma tylko kabel 2m.
Czekam na pierwsze rzeczy.

Jaku Makulka byla to jej maz pewnie ma wieksze doswiadczenie, moze popytaj sie tez Oli-Leona - jej maz to zlota raczka

A co do rysunkow - poszukam z naszego rynku i Ci wysle bo w USA opisuja spoiny na odwrot
____________________
Zielonym do góry... :)
kawa8002 22:10, 22 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Witam.
Nadal jestem zachwycona Twoją huśtawą. Namówiłam w końcu męża i są szanse, że ją zrobi. Niestety nasze umiejętności stolarskie są poniżej podstawowych, mam więc prośbę. Czy mogłabyś wstawić zdjęcie łączenia górnych belek? Byłabym ogromnie wdzięczna. Pozdrawiam.
____________________
Kasia między polem a lasem
Magda70 22:36, 22 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Rojodziejowa napisał(a)
100 pytań do... c.d.

Madziu czym przycinasz graby? Masz sekatory na wysięgniku? Jeśli tak, to jakiś fajny? Polecisz?

I masz jakieś fajne piny odnośnie organizacji narzędzi ogrodowych w schowki narzędziowniku?


Asia, mam nozyce fiskarsa. Nimi tnę kulki wszelakie - cisy, bukszpany, graby.

Mam też zwykle nozyce elektryczne do żywopłotów. Jakieś z castoramy. Tną i tyle. Jak dla mnie są wystarczające. Byle by miały moc. Nimi też czasami tnę kulki jak są większę i jak chce mi się je wyciągać

A co do pinow to tych niestety nie mam... ale może kiedyś

____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies