Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

alinak 21:52, 03 mar 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Sylwia co do pytania o cięcie rozplenic i hakone , to ja jeszcze z nimi czekam do cieplejszych dni . choć myślę że już w tym tygodniu ciachnę , bo już ocieplenie zapowiadają . w tym roku nawet mi werbena przezimowała
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Syla 21:57, 03 mar 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Sebek napisał(a)
Mimo wszystko ogród wygląda na prawdę pięknie Zauważyłem, że "stare" odmiany żurawek o wiele lepiej wyglądają po zimie niż te nowości - przynajmniej u mnie i u Ciebie

A tego co wypadło szkoda....zwłaszcza tej cudnej lawendy - tyle z nią się napracowałaś przy podnoszeniu ziemi i wszystko na marne...ale przynajmniej wiesz, że już jej nie posadzisz No i te stare krzaczki zyskały miejsce

A jak przezimowały Ci carexy??Zwłaszcza chodzi mi o Ice Cream, bo nie wiem czy je kupować czy myśleć o innych


Carexy Sebciu jeszcze pod śniegiem choć odrobinkę widać i wydaje się , że z nimi wszystko ok
Co do żurawek , wszystkie mają się dobrze
Lawenda posadzona w zeszłym sezonie bidulka jest okrutnie sucha .... Ta z poprzedniego sezonu ma się nieźle ....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 21:57, 03 mar 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
alinak napisał(a)
Sylwia co do pytania o cięcie rozplenic i hakone , to ja jeszcze z nimi czekam do cieplejszych dni . choć myślę że już w tym tygodniu ciachnę , bo już ocieplenie zapowiadają . w tym roku nawet mi werbena przezimowała


Również poczekam .... nie uśmiecha mi się biegać jak jest zimno buziak
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 22:04, 03 mar 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Marzena2007 napisał(a)
Sylwia dlaczego uważasz, że lawenda wymarzła? Wg mnie wypuści zielone. Pzecież lawendy nie są zimozielone Podobnie z trzmielinami, wymieniają wiosną liscie, ja bym ją mocno ciachnęla.

Ja też mam dwa gatunki lawendy i zupełnie inaczej po zimie wyglądają. Ciemnoniebieska wygląda jak wymarżnięta a jasniejsza jakby w ogóle nie była uszkodzona. Ale skoro moja cimnozielona ubiegłą zimę przetrwała to w tym roku z pewnoscia odbije.


Ta lawenda z niebieskimi listkami ma się dobrze ..... ta sadzona z ubiegłego sezonu o zielonych listkach jest brązowa , sucha .... nie ma ani jednej żywej gałązki ....

Co do trzmieliny to się nie obawiam .... ona zawsze u mnie tak wygląda ale się szybko regeneruje .....

Zauważyłam , że posadzona trzmielina przy świerkach gdzie sypnęło na nią sporo śniegu piędnie podrosła .... hmmm troszkę mnie to zdziwiło bo i wrzośce na jesieni nie były tak ładnie zagęszczone jak teraz po zimie
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Madzenka 22:15, 03 mar 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Będę się upierać poczekaj i daj jej chwilę i tak nową dopiero w kwietniu lub maju będziesz sadzić. . Wg mnie wypuści zielone
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
alinak 22:49, 03 mar 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
ja tez bym podcięła ją ostro i zaczekała . może coś wypuści . choć wiem że u nas tylko lawenda wąskolistna zimuje a sprzedają sprowadzane szeroko z Holandii lawendy francuskie , które nigdy , przenigdy nie przezimują u nas . one mają grubsze kwiatki . jeśli te miałaś to nie ma co
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
emka 08:48, 04 mar 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Witaj Sylwio widzę już wiosenne poruszenie u Ciebie, fajnie będzie co oglądać zwłaszcza, że zapowiada się bardzo ciekawie
pozdrawiam słonecznie
____________________
Zielonym do góry
Syla 10:12, 04 mar 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Marzena2007 napisał(a)
Będę się upierać poczekaj i daj jej chwilę i tak nową dopiero w kwietniu lub maju będziesz sadzić. . Wg mnie wypuści zielone


Ja się nie upieram Marzenko poczekam i poobserwuję i oczywiście jak się bardziej ociepli przytnę .... Nie będę na razie nic w ogrodzie dosadzać ani przesadzać ..... Nastawiam się na budowlankę a z realizacją nasadzeń i rewolucji czysto ogrodniczych czekam do sierpnia
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 10:15, 04 mar 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
alinak napisał(a)
ja tez bym podcięła ją ostro i zaczekała . może coś wypuści . choć wiem że u nas tylko lawenda wąskolistna zimuje a sprzedają sprowadzane szeroko z Holandii lawendy francuskie , które nigdy , przenigdy nie przezimują u nas . one mają grubsze kwiatki . jeśli te miałaś to nie ma co


Tak Alinko wiem o tej lawendzie , mam tylko wąskolistną ..... choć to miejsce nie jest osłonięte i mroźne wiatry mogły zaszkodzić .... Poczekam ,zobaczę co się z nią będzie dalej działo Myślę , że jak zamknę żywopłot nasadzeniami w sierpniu to roślinki w zimie będą miały parawan i będzie tak jak powinno być
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 10:16, 04 mar 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
emka napisał(a)
Witaj Sylwio widzę już wiosenne poruszenie u Ciebie, fajnie będzie co oglądać zwłaszcza, że zapowiada się bardzo ciekawie
pozdrawiam słonecznie


Witaj .... poruszenie wiosenne u każdego i u mnie również czekam na ciepełko , choć dziś na pogodę nie mogę narzekać pozdrawiam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies