Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w skali mikro :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w skali mikro :)

gierczusia 20:19, 24 mar 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
ewakatowice napisał(a)



nie będę mogła sadzić bo biegnkę z nerwów dostanę


Ale wiesz ,że wyńik dostaniesz dopiero pod sam koniec roku szkolnego ????

A biegunka..achhhhh.. Stopprean Ci kupimy , nie martw się

Aaaaa... Nie ma żadnych zmian .. Stary chłop , stare dziecko , dom i auto.... Żadnych ekscesów
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 20:22, 24 mar 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Kindzia napisał(a)
Gierczuś dotarłam do Ciebie wreszcie...wianek przecudnej urody widziałam, sposób wieszania odświeżyłam, łączkę białą widziałam...i też nie wiem co to paciulok...


Jesteś baaaardzo łaskawa pisząc o moim trawniku " łączka biała ".... A sposób wieszania tak jak piszesz sprawdzony.. Działa od lat

Doczytałaś już co to " paciulok "??

Fajne słowo , noo nie ??? Podoba Ci się ???
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
ewakatowice 20:22, 24 mar 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
och już się martwiłam.
Ostatnio przez Twoją "wieś" jechałam. Chciałam szukać wianka
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
gierczusia 20:26, 24 mar 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
elzbieta_g napisał(a)
lawenda cudna , nie ważnie , że padnie zimą, liczy się tu i teraz, ja mam wszystkie parapety zastawione roślinami jednorocznymi bo te kwitną i cieszą cały sezon co roku mówię: koniec z jednorocznymi, sianiem i pikowaniem ale jak przychodzi sezon to dalej sieję dziesiątki torebek
wianek cudo ja beztalencie jestem do kompozycji


Wiesz Elu ,że ja mam bardzo mało kwiatów ??? Tzn roślin z kwiatami... Tak jakoś sobie zakomponowalam ,że mam ogród ozdobny z liści i żal mi strasznie jak oglądam te Wasze kfffiatuchy

Co do wianka , to mi się nie bardzo chce wierzyć ,że beztalencie jesteś do kompozycji.. Myślę ,ż jak spróbujesz to pójdzie , że noooooo ...

Ale jeśli dasz za wygraną , to zawsze może Ci ktoś wianek zrobić ... Na przykład ja
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 20:28, 24 mar 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
ewakatowice napisał(a)
och już się martwiłam.
Ostatnio przez Twoją "wieś" jechałam. Chciałam szukać wianka


Ja wiem... Też się martwiłam rok temu.. O dziwo mój syn martwił się zdecydowanie mniej ńiż ja ... I chyba dobrze

Żeby zobaczyć mój wianek musiałabyś sporo zboczyć z drogi głównej...wiesz gdzie to jest tak mniej więcej ??
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 20:31, 24 mar 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Marzena2007 napisał(a)


Aga juz napisala, lawenda z motylkiem na czubku to francuska lub hiszpańska, obie u nas nie zimuja
Wianek full wypas! U mnie jeszcze wisi mech bożanorodzeniowy z białymi perełkami....resztę wyskubałam...


Muszę do mojej po francuskiemu zagadać ,żeby sprawdzić czy rozumie , czy hiszpańska

Pozostaje mi się nią pocieszyć rok i potem amen

Mech powiadasz....achhh , ile ja bym dała ,żeby ten mech był dłużej zielony ....marzenie ściętej głowy

Ja sie bardzo relaksujęprzy wiankowaniu , stad jak ma stresa to mnie po prostu roznosi ...

Buziam Madzen i dzieki za info
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 20:40, 24 mar 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Mala_Mi napisał(a)
Ufff........ udało sie w końcu doczytać do końca bez przerywania I wcale nie dlatego, że tak dużo, tylko ciągle coś mi przerywało.. stronki do przeczytania pootwierałam sobie przedwczoraj i wczoraj.... i ma tego sporo na ekranie... dziś mam nadzieję, że je pozamykam..

Haczyki - mam te z Leroy... i faktycznie działają.. wiszą od początku grudnia z obciążeniem.. i trzaskanymi drzwiami.. są świetne Mówimy o takich haczykach.. są wielokrotnego użytku... ale ja powiesiłam i jeszcze nie zdejmowałam.. haczyki wybór


Wrzosy i wrzośce - powinno się wyciąć wszystkie kwiaty... bo kwiaty opadają.. i tu nigdy nie będzie zielonego. będzie łysa łodyga. Wrzosy się starzeją i czym mocniej tniemy tym dłużej je mamy.. kwitnie tylko na nowych przyrostach. Nie powinno sie ciąć za mocno, bo ze zdrewniałego już niechętnie odbija, albo nie odbija.. Ela.. masz mało wrzosów więc możesz sie pobawić... i masz na dłużej powód do siedzenia w ogrodzie.. spać już nie musisz Poza tym co niżej.. i w środku.. to brązowieje.. jak w iglakach.. słonko nie dochodzi i sie robi łyse..

Wianek wypasiony.. i domek też... mój chłop dziś pojechał kupić domek dla ptaków prawdziwy Na razie nowe lokum sprawdzają sikorki Na pytanie dla kogo ten domek stwierdził, że nie wie..bo był tylko jeden ostatni domek, wiec i tak nie było wyboru.. teraz sie doszkala jaki z niego dewloper

Miałam napisać co u Ciebie a piszę co u mnie... nieładnie z mojej strony.... a lawendą się nie przejmuj.. ile kwiatów kupujemy tyko jako jednoroczne-sezonowe Chyba taki koszt przeżyjesz... a lawenda jest śliczna i pachnie..

Krokusy w trawniku dadzą łączkę ale za 2 lata... pierwszy rok zwykle jest taki, że rosną nierówno... i jest ich mało.... pokazywałam u siebie jak to w czasie (w latach ) się pomnaża.... a co do sadzenia w trawniku pozwolę sobie powiedzieć.. "A nie mówiłam".. poczekaj na liściory.. wtedy złapiesz nerwa



Aniu ... Łooo 100 tematów mamy , jak widzę

Fajnie ,że temat haczyków Ewa wywołała , bo znów wiem coś nowego, a jak sprawdzone dodatkowo , to super

Wrzosy będe ciąć , choć teraz bedę się bała podwójnie , bo jak wytnę za dużo , to juz bedzie zdrewniałe i doooopa ... Ale postaram sie nad tym popracować

Wianki to zabawa dla mnie i radocha .. Jak sie podobają , to tym bardziej ... Ten domek był już użyty wielokrotnie , bo tak go lubię ,że po sezonie go wymontowuje i za rok pakuje do innej dekoracji

Marzy mi sie tez domek dla ptic , ale nie ma kompletnie koncepcji ani wiedzy ,co i jak.. A jedna sikorka , to tak sie w moim lustrze zakochała ,że i tak prawie u mnie mieszka , wiec domek by jej się przydał

Co do laczki krokusowej to stanowczo powinnaś powiedzieć " a nie mówiłam ".. Zreszta do dzis mi te słowa dudnia pod kopułą ,ale niestety juz jest za póżno ....

Ściskam
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 20:44, 24 mar 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
A to ta sikorka pięknisia ... Tak uwielbia moje lustro , albo siebie w tym lustrze ,że siedzi sobie u mnie całymi dniami


____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 20:54, 24 mar 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Bogdzia napisał(a)


Też bym tak chciala ale nie ma szans, wiele razy mówiłam że tak juz zostanie a co rok sa zmiany.


Bogdziu .... Ale u Ciebie juz jest ślicznie..a u mnie dopiero bedzie.... ... Mam taka nadzieję
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
ewakatowice 21:16, 24 mar 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
gierczusia napisał(a)


Ja wiem... Też się martwiłam rok temu.. O dziwo mój syn martwił się zdecydowanie mniej ńiż ja ... I chyba dobrze

Żeby zobaczyć mój wianek musiałabyś sporo zboczyć z drogi głównej...wiesz gdzie to jest tak mniej więcej ??


wiem ")
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies