Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w skali mikro :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w skali mikro :)

gierczusia 20:29, 29 mar 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Bea napisał(a)
Mączkę kostną stosuje się tak jak inny nawóz naturalny, ja zawsze jeszcze lekko grabkami wzruszę ziemię, aby tak mocno nie pachniało.


Jesteś prawdziwą mistrzyną delikatności Beatko ... Nazwać ten " mega smrodziol " mączki rogowej zapachem , to jest mistrzostwo świata .. Nawet w niby szczelnym worku śmierdzi mi to nieludzko ... Moja Babcia zawsze mówi na takie " zapachy ": że jakby ktoś kota rozczasł "..... Nie wiem wprawdzie jak pachnie rozczaśnięty kot ,ale myślę ,że podobnie do mączki rogowej

Ściskam ..

Ps....Ekran oplułam czytając o tym " zapachu "

Ps2.....Byłam dziś na giełdzie zupełnie nieoczekiwanie , bo jakoś wcześnie sie obudziłam.. Szkoda mi było ,ze nie było Cię ze mną... A zreszta tam był taki młyn ,że trudno to było nazwać przyjemnością
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 20:34, 29 mar 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
ewakatowice napisał(a)


dopiero doczytałam, że taka chorusia byłaś. Trza było dać cynk na pomoc bym przybiegła!

azot jest głównym składnikiem mączki (a azot to potrzebny zielonym...
Tyle wiem jako początkująca zielona bez nawożenia azotem


Oooooo .. Normalnie nie mogę odżałować tak uroczej pielęgniarki .. Ale następnym razem juz nie przepuszczę


A tak serio .. Pierwszyraz widziałam mączkę.. Worek był mały , stwierdziłam ,ze kupię a co... Lubię naturalne kwestie , no nie chcę podtruć moich jaszczurek

A o swój poziom wiedzy się nie martw,zobaczysz , jak bedzie wzrastał z roku na rok

A o tum deszczu to tak serio ????... Bo ja teź jeszcze na grzyba nie pryskałam....

Buziaki
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 20:37, 29 mar 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Urszulla napisał(a)
Elu, pozdrowionka,
nie mogę się już jakichś wiosennych spotkań doczekać


Ulka .. Ja też ściskam gorąco
Mam podobną tęsknotę jak i Ty , ale będąc dziś na giełdzie zuważyłam ze zdziwieniem ,że teraz już powoli przedświąteczny szał i jak się uda coś zmontować , to chyba dopiero po świętach.... A może się mylę

Bardzo chciałabym się mylić w tej kwestii .. W zasadzieo niczym innym nie marzę..
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 20:39, 29 mar 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
ewsyg napisał(a)
Elu, zdolna z ciebie kobietka, piękny wianek poczyniłaś


Ewcia .. Wianek już przeszedł fejslifting, bo mech bardzo się sypał i teraz zamiast niego jest podkład wiklinowy.. Jutro obfocę ..bo dziś już ciemno jak w dooopie u mudżina
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
eda 20:41, 29 mar 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Elcia lawenda super się prezentuje u ciebie do tej pory widziałam ją tylko w gazetce faceci we frakach dobry znak Pozdrówka i miłego
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
gierczusia 20:45, 29 mar 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Sebek napisał(a)
Wianek wyszedł świetnie - a trawnik po wertykulacji może wyglądać jeszcze gorzej. Myślę, że tamtemu przydałaby się dosiewka....


Wianek już po metamorfozie anty - syfowej ... Teraz już nie bedzie śmiecił , choć tak pięknie nie wygląda ....

Trawnik wyglądał tak :






A teraz tak



Zobaczymy co z tego bedzie ... Jutro go wypiaskuję i może mu sypnę jakiegoś nawozu...

Może jeszcze aeracja .... W sumie jak szaleć to szaleć
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 20:50, 29 mar 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
eda napisał(a)
Elcia lawenda super się prezentuje u ciebie do tej pory widziałam ją tylko w gazetce faceci we frakach dobry znak Pozdrówka i miłego


Edziu .. Ta lawenda jest naprawdę zjawiskowa .. Jak jeszcze uda mi się z tą róża.. To może być naprawdę fajnie ......echhhhh... Rozmarzyłam sie

Boćki leciały tak nisko nad naszymi głowami ,że to było niesamowite .. Po prostu lądowały na sąsiednim polu ... A tamten dzień to był ogólnie jakiś zwierzęcy .. Były Boćki , dziki , sarny , sójki i sikorki

Był u mnie brat z małymi synkami....ale mieli radochę ... Bo oni mieszkają w ścisłym centrum i to była dla nich nie lada atrakcja

Pozdrawiam gorąco
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
eda 20:54, 29 mar 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
uda się uda o takm dniu to długo się pamięta przyroda na żywo zawsze zachwyca a nie tam przed telewizorem fajnie że dzieciaczki widziały
buźiam
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Pola 21:28, 29 mar 2014


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Melduję że cisy posadzone fotki są
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Sebek 22:11, 29 mar 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Trawnik skosiłbym przy samej ziemi i wtedy posypałbym go nawozem - o dziwo mój teraz wygląda jak zazwyczaj końcem kwietnia...Za tydzień lub dwa drugie koszenie mnie czeka...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies