Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot

Pokaż wątki Pokaż posty

Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot

Ewunia 21:45, 28 kwi 2019

Dołączył: 26 lut 2019
Posty: 9
Gardenarium napisał(a)


Nie, będą usychać bo deszcz będzie poza ich zasięgiem, cień także zrobi swoje.

Dziękuję za odpowiedź. Pas ziemi wzdłuż ogrodzenia przygotowany do nasadzeń a tu klops. Nawet funkie posadzone jako pierwsze piętro. Co byś Danusiu poradziła? Trochę jestem przybita tą wiadomością... Pozdrawiam gorąco
anna_t 19:42, 27 sie 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Ja polecam tuje Kórnik. Tutaj szpaler sadzony co metr we wrześniu 2015r miały wtedy może 40-50cm.

____________________
Ania Nowocześnie z różanką
dariuszk 22:25, 30 sie 2019

Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 12
Witam.



Chcę posadzić tuje w ten sposób.
To są tuje chyba Szmaragd i Europe Gold.
Czy może mi ktoś doradzić czy ta Europe Gold rośnie tak samo jak Szmaragd i jak ona rośnie na terenie piaszczystym 5 klasy gleby.
I co ile sadzić żeby nie była to forma zasłaniającego żywopłotu. Czy co 70 cm będzie optymalnie.
Bym był bardzo wdzięczny na infomacie.

Pozdrawiam.
Karol99 14:26, 02 wrz 2019


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Europe Gold nie rośnie tak jak Szmaragd, jest szersza i masywniejsza w odbiorze, nie ma pokroju wąskiej kolumny. Jeżeli chodzi o odległość to 70 cm to zbyt mało, te tuje się na pewno z czasem zejdą. Moim zdaniem optymalnie będzie co 1 metr.

Co do gleby- tuje wymagają gleby wilgotnej i dość żyznej, aby wyglądały reprezentacyjnie. U Ciebie konieczne będzie przemieszanie z czarnoziemem i dodatkiem gliny, ale oby nie paczkowany torfem. Inaczej wzrost i wygląd roślin będzie bardzo marny, będą rzadkie, zaczną szyszkować, a nawet usychać podczas dluzszej suszy.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
dariuszk 10:35, 08 wrz 2019

Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 12

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Nawożenie, zasilanie trawnika

Witam Pani Danusiu dostane odpowiedz w mojej sprawie?

I na innym Pani forum pisałem w sprawie Tuji?
Myślę że nie robi to problemu i napisze tutaj.
Chcę posadzić tuje w ten sposób.



To są tuje chyba Szmaragd i Europe Gold.
Czy może mi ktoś doradzić czy ta Europe Gold rośnie tak samo jak Szmaragd i jak ona rośnie na terenie piaszczystym 5 klasy gleby.

Bardzo bym prosił o informacje.

Pozdrawiam.
Gardenarium 10:36, 08 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mieszanie różnych odmian tui i w dodatku w różnych kolorach moim zdaniem błąd. Nie da się przed nimi sensownie nic zrobić bo jest efekt oczopląsu Chyba że takie coś było zamierzone, ale ja bym tak nie doradzała.

Oczywiście że mają różną siłę wzrostu i różny pokrój.

Nie rób tak, w dodatku na zdj. jest położona szmata. Czy zdjęcie jest Twoje? Jeśli nie - muszę usunąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dariuszk 17:11, 19 wrz 2019

Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 12
Dzień dobry

My tak właśnie chcieliśmy zrobić.
Zrobiłem co 70 cm od siebie i założyłem linie kroplujacą.


Taki dało to efekt.
A dać jeszcze jakąś odżywkę pod te tuje?
Karol99 14:57, 25 wrz 2019


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Nie, nie nawozi się świeżo posadzonych roślin oraz jesienią. Teraz należy zapewnić im odpowiednią wilgotność, zwłaszcza przed samą zimą, aby nie ucierpiały od tzw. suszy fizjologicznej.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
aishabg 14:53, 11 paź 2019

Dołączył: 11 paź 2019
Posty: 3
Dzień dobry,

chciałabym posadzić tuje w donicy (albo coś innego co się nadaje), aby utworzyły ogrodzenie tarasu na dachu garażu. Dodatkowo, żeby nie zaglądać do okien sąsiadom
Mam zrobione drewniane donice na obwodzie o wys. 70 cm i szerokości 50 cm. Ocieplone styropianem, worek i drenaż.
Chciałabym efekt niewysokiego ogrodzenia, bez konieczności cięcia, raczej o stożkowym pokroju a nie równej linii i żeby finalnie nie był bardzo wysoki.
Podoba mi się tuja Kórnik, ale chyba jest za gruba ale generalnie o taki charakter mi chodzi.
Taras jest od południowej strony, także 100% ekspozycji na słońce.
Będę wdzięczna za podpowiedź.
Figanka 15:06, 22 paź 2019

Dołączył: 15 paź 2019
Posty: 4
anna_t napisał(a)
Ja polecam tuje Kórnik. Tutaj szpaler sadzony co metr we wrześniu 2015r miały wtedy może 40-50cm.


W jakiej odległości są posadzone od płotu te Kórniki? (na jaką wysokość są planowane?) Planuję u siebie wysoki żywopłot, 1m między roślinami, od płotu również?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies