Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot

Pokaż wątki Pokaż posty

Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot

Gardenarium 16:13, 13 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Thuja plicata albo Thuja occidentalis 'Aureospicata' - nie ciąć, Ale takiej tui bardzo podobnej do cyprysika o zwieszająycych się gałęziach to ja nie znam.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sonka 19:43, 13 paź 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
emka napisał(a)
Witam
Poszukuję tui o niezbyt zwartym pokroju, takie "luźniejszej" może delikatnie przewieszającej się. Mniej więcej w stylu cyprysika Ivon, ale z zielonym ubarwieniem. Przychodzi Wam coś do głowy?

A tak pomyślałam o Tuji Spiralis, można ciąć ,jest lużniejsza i ma muszelkowato skręcone końcówki pędów,
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
akanta 20:14, 13 paź 2013


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
emka napisał(a)
Witam
Poszukuję tui o niezbyt zwartym pokroju, takie "luźniejszej" może delikatnie przewieszającej się. Mniej więcej w stylu cyprysika Ivon, ale z zielonym ubarwieniem. Przychodzi Wam coś do głowy?


A może coś z tych wpadnie ci w oko.http://www.drzewa.com.pl/pl/18-cyprysik-lawsona
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Gardenarium 18:50, 14 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tuja Spralis za nic nie przypomina cyprysika Yvonne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
przemekg 19:29, 22 paź 2013


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Thuja plicata jest piękna duża o niezbyt zwartym pokroju ale bardzo foremna. Kolor głęboki zielony. Potrzebuje nie mało miejsca ale w pełni na nie zasługuje.
Ja ostatnio się zachwyciłem tym gatunkiem w ogrodzie w Powsinie wyrosnięte okazy wygladają imponująco !
Niestety nie produkuje się jej i trudno o sadzonki bo te w pierwszych latach nie wyglądają ciekawie ale posadzone w gruncie szybko nabierają uroku.
Na allegro znalazłem jedną ofertę tylko i to kopane, kupiłem 20
Jedna z tych w Powsinie wygląda tak.

____________________
U Przemka w ogrodzie
Gardenarium 20:59, 22 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ja mam strzyżony zywopłot z Thuja plicata
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
przemekg 21:53, 22 paź 2013


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
A ja dopiero mam mieć szpaler za ulicą ale nie strzyżony, bo strzyc nie potrafię :/
Dziwi mnie tylko że taki ochydny brabant można kupić w tysiącach w każdym centrum ogrodniczym czy markecie a T. plicata ze świecą szukać i bardzo trudno znaleźć a z szykorosnących gatunków wydaje mi się 100 razy lepszy i na pewno jest bo nie rósłby u Danusi
____________________
U Przemka w ogrodzie
ModraSowa 00:27, 08 kwi 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Witajcie. Nie jestem znawcą tematu, dopiero dzielnie się uczę, a raczej chłonę wszystko co mogę wyczytać na Ogrodowisku. Tu, jeszcze raz dziękuję że dzielicie się swoją wiedzą.
Szukam informacji na temat tui Fastigiata. Pan w szkółce właśnie takie miał i bardzo mi je polecał. Wyglądały ładnie. Czy nadają sie na szpaler? Czy ktoś z Was ją ma i może coś o niej napisać?
____________________
Ania Ogród to życie
Gardenarium 20:19, 08 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Mogą wyglądać nie jednakowo. ponieważ często były rozmnażane z siewu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ModraSowa 20:40, 08 kwi 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Danusiu kochana, Ty moja Alfo i Omego.
Wyglądają ładnie, potrzeduję prawie 100 sztuk. Sama sobie mogę wybrać. Kupować? Ładnie rosną? To dobry gatunek?
____________________
Ania Ogród to życie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies