Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot

Pokaż wątki Pokaż posty

Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot

Gardenarium 20:30, 26 lut 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wszystko zależy od tego, jak te akacje wiszą nad płotem, jak zacieniają ogród. Za mało informacji a też i zdjęcie by się przydało.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewunia 22:44, 26 lut 2019

Dołączył: 26 lut 2019
Posty: 9
Bardzo dziękuje za szybką odpowiedz. Mam kilka zdjęć z telefonu, robiłam bo chciałam prosić o radę dotyczącą innego miejsca, właściwie cały tył działki wymaga zagospodarowania.Nie wiem od czego zacząć. Błaszak będzie przeniesiony na dół działki obok boiska. W tym miejscu ma stać basen stojący Ok 5 m średnicy. Myślałam aby działkę w tym miejscu wzdłuż płotu sąsiada obsadzić świerkami serbskimi, przed nimi trawy, moje ulubione hortensje bukietowe, lawendy, żurawki.Nie wiem dokąd te świerki posadzić...Na dole działki mam miejsce na ognisko, chłopcy boisko,12 krzaków borówki amerykańskiej, maliny, kilka porzeczek.Moze jakoś oddzielić dół działki, nie wiem brak mi pomysłu. Na dodatek szczery piach.Dzialka ma 27 arów.Nie wiem jakie informacje jeszcze były by przydatne.Pozdrawiam gorąco,
t0shUT 14:30, 03 mar 2019

Dołączył: 08 cze 2017
Posty: 17
Dzień Dobry,
mam pytanie do ekspertów, chcemy posadzić szpaler tui co 60-70 cm, przed obrzeżem jak na zdjęciu, czy przyszłościowo (za 10-15 lat) drzewko sobie poradzi ze względu, że do betonu z jednej strony będzie miało około 40 cm ( obrzeże jest wkopane na około 30-40 cm wgłąb i obetonowane) Chodzi np. o rozwój korzeni, właściwy wzrost etc, czy raczej nie sadzić tak.

Bardzo proszę o inf dziękuję.
Gardenarium 15:11, 03 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Poradzi sobie, korzenie pójdą w druga stronę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewunia 17:42, 03 mar 2019

Dołączył: 26 lut 2019
Posty: 9
Pani Danusiu, proszę poradzić co da radę pod tymi akacjami? Chciałabym coś wsadzić tej wiosny, bardzo podoba mi się pani realizacja jeśli dobrze pamietam „w ogrodzie z lustrem” szpaler: świerki serbskie, choiny kanadyjskie i szmaragdy, ale w tym cieniu to nie wiem czy można coś podobnego zrealizować, proszę o jakieś wskazówki. Pozdrawiam
KasiaW76 15:27, 18 mar 2019


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Witam
Aureospicata piękna i jaki kiedyś sama skorzystałam z tutejszego forum i zdałam się na opinie w szczególności P. Danusi tak też sama będę je polecała do obsadzania ogrodów. Obecnie organizuję rabatę już po zeszłorocznym posadzeniu tych thui. Moje pytanie w związku z tym; jakiej odległości od młodych aureo sadzić trawy np morning light i hortensje limelight aby w przyszłości był dostęp do thui?
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
t0shUT 09:19, 19 mar 2019

Dołączył: 08 cze 2017
Posty: 17
Dzień Dobry
bardzo proszę o informacje czy w takim miejscu będą rosły tuje (ewentualnie cokolwiek). Oczywiście po wcześniejszym przekopaniu i użyźnieniu podłoża z pozostałości cementu. Szerokość od płotu do obrzeza to 60 cm. Na początku nie chcieliśmy nic sadzić, natomiast aktualnie się to zmieniło i chcemy jakąś formę żywopłotu najlepiej zimozielony, by się trochę osłonić od kurzu, wiatru, etc. Z przesunięciem, rozbiórką i poszerzeniem tego obrzeża było by jednak "trochę zabawy". Będę wdzięczny za informacje.
]
Gardenarium 12:27, 23 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ewunia napisał(a)
Pani Danusiu, proszę poradzić co da radę pod tymi akacjami? Chciałabym coś wsadzić tej wiosny, bardzo podoba mi się pani realizacja jeśli dobrze pamietam „w ogrodzie z lustrem” szpaler: świerki serbskie, choiny kanadyjskie i szmaragdy, ale w tym cieniu to nie wiem czy można coś podobnego zrealizować, proszę o jakieś wskazówki. Pozdrawiam


Nie, będą usychać bo deszcz będzie poza ich zasięgiem, cień także zrobi swoje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:28, 23 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
t0shUT napisał(a)
Dzień Dobry
bardzo proszę o informacje czy w takim miejscu będą rosły tuje (ewentualnie cokolwiek). Oczywiście po wcześniejszym przekopaniu i użyźnieniu podłoża z pozostałości cementu. Szerokość od płotu do obrzeza to 60 cm. Na początku nie chcieliśmy nic sadzić, natomiast aktualnie się to zmieniło i chcemy jakąś formę żywopłotu najlepiej zimozielony, by się trochę osłonić od kurzu, wiatru, etc. Z przesunięciem, rozbiórką i poszerzeniem tego obrzeża było by jednak "trochę zabawy". Będę wdzięczny za informacje.
]


SŁabiutko to widzę, będzie się dusiło nie rosło albo usychało..
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mikaa 16:18, 27 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2018
Posty: 12
Dzień dobry. Po przeczytaniu wątku o tujach aureospicata byłam na nie zdecydowana, jednak niestety już w drugiej szkółce mówią, że jej już nie sprzedają. Proponują mi natomiast tuje salland. Czy ktoś coś o nich wie, ktoś ma?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies