Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka prawie w Borach Tucholskich

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka prawie w Borach Tucholskich

ZbigniewG 08:26, 26 paź 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901










____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 16:00, 30 paź 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
szron i lód a ona dalej świeci








____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 18:17, 30 paź 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901






idzie zima - kominek potrzebuje do nocnego czuwania tych najgrubszych klocków, oczywiście mam ich więcej bo kominek to jedyne źródło ciepła w domu

........
rozpalam ogień a w tvn Edytka G. opowiada o swoich dziecięcych kontaktach z "motoryzacją" czyli z zaprzęgami konnymi na targowisku (w Ziębicach) koło którego mieszkała, jak szybko policzyłem podwórko na którym ja się wychowałem było jakieś sto metrów od tego placu (teraz Plac Strażacki). Wspomniała też o motorku ojca jako jedynym motoryzacyjnym doświadczeniu, Janka G. znałem dobrze mamy Edyty nie kojarzę bo widocznie była młodsza o więcej niż 2 lata a to nie honor dla ...., chyba była blondynką bo Janek miał słabość do blondynek
i tak dopadły mnie wspominki bo to faktycznie była atrakcja, małe miasteczko a olbrzymi plac zapchany furmankami jak parking przed galerią handlową , do dziś pamiętam rytuał dobijania targu przy kupnie koni , było minęło ...
myszkowanie miedzy końmi dla małolata to była niezła przygoda a przejście pod brzuchem końskim w czasie podkuwania to już jazda bez trzymanki
zakład to zakład - wygrałem ..(szklaneczka przy kominku i wspominki lecą..)
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 11:03, 11 lis 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
miałem zapaść w sen zimowy ale jakoś nie wyszło (wspominki też chciałem usunąć ale jak zwykle przegapiłem)








____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 12:26, 11 lis 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901










____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
daszum 19:54, 17 lis 2019


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Zdjęcia piękne jak zwykle.

Dlaczego chciałeś usunąć wspominki. Przecież to Twoja historia, która jest ciekawa dla innych
A Edyta G. mieszkała później w Opolu, a ja też jestem z Opola, ale nie znam osobiście Edyty G,. ani jej mamy
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ZbigniewG 11:19, 18 lis 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
To raczej miejsce dla historii ogrodowych ale czasami się wymsknie coś bardziej osobistego. W Ziębicach mieszkałem 20lat , później Wrocław i miasto na 9 wzgórzach (nie mylić z Rzymem ) ale Ziębice wciąż są ....

a teraz tu




może więcej kolorów






i coś na obiad
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
galgAsia 11:30, 18 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
ZbigniewG napisał(a)


Cześć, Zbyszku! Podczytuję i oglądam Twój ogród od czasu do czasu pocichaczu, ale dziś muszę się ujawnić, żeby zapytać - czy to wiąz polny Jacquline Hillier po prawej? Jestem jego maniakalną wręcz wielbicielką , dlatego mam pytanie - ile lat on sobie liczy? i czy planujesz jego podkrzesywanie? No i ileż on sobie już cm liczy?
Bardzo ciekawy ogród tworzysz, pozwolisz, że będę zaglądać częściej
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
ZbigniewG 16:37, 18 lis 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
Witaj Asia zgadza się to on kupiony(wyszperany) w 2012, teraz można je dostać bez trudu i dużo taniej.
Jest i będzie golony bo miejsca mało a widziałem egzemplarz który miał ponad 3m wysokości i z 4 średnicy







____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
galgAsia 16:48, 18 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Hania - Gruszka ma pięknego JH. Mój posadzony w czerwcu jeszcze nieduży.
Dziękuję
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies