Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka prawie w Borach Tucholskich

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka prawie w Borach Tucholskich

ZbigniewG 13:23, 16 paź 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900

"bombek " też nie rozbrajałem bo tego się nie robi, zabiera i niszczy gdzieś na poligonie , zawsze jednak może coś pójść nie tak (jak w Kuźni Raciborskiej)

Młodego muchomora można pomylić z młodą pieczarką, gdy odsłonią się blaszki widać wyraźną różnicę ale z gąskami mam zawsze problem więc omijam.

To Camperdownii i będzie parasol, właściwie prawie jest bo podniesione gałęzie zaczynają już zwisać, na wiosnę zaczynam kształtowanie.
Rozgałęzienia były na wysokości mojej głowy, bez liści widać że to takie pęknięte serduszko z czuprynką




Joppi perła w koronie






____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Sylvatika 11:23, 18 paź 2020


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 260
ZbigniewG napisał(a)
Sylwia inne odmiany pryskałem i nie zawsze pomagało a ten krzak mimo masakrycznej pogody praktycznie bez strat



Sylwia jesteś z Bydgoszczy to może jako dziecię widziałaś kiedyś samochód wojskowy z rysunkiem "bombki" jak przeciska się po krętych uliczkach centrum lub przy wykopach na nowych osiedlach. Wysadzanie fundamentów starej parowozowni tuż przy Dworcu Głównym (to był niezły horror -było blisko do...) albo zator przy ujęciu wody na Brdzie -akrobacje z odpalonymi ładunkami w dłoni -sie działo .Teren obecnego kujawsko-pomorskiego to przez kilka lat moje tereny "łowieckie"

i tyle wspominek kombatanckich


Zbyszku - niestety nie widziałam "bombki" bo ja jestem ludność napływowa, w Bydgoszczy od 20 lat, pochodzę z centralnej Polski - łódzkie to moje strony, ale będę miała na uwadze- teraz mamy remonty w całym mieście, gdzie byś się nie ruszył - wykopy z każdej strony- to może i będziesz miał co rozbrajać))
Lubię Twój ogród - z przyjemnością zaglądam. Powiedz - jaka duża jest Twoja działka, bo tych skarbów masz tyle że to na małym areale się nie pomieści. U mnie jedynie 900 m razem z domem, więc podglądam u innych a u siebie robię co mogę w skali mikro)
W zeszłym roku dostałam od koleżanki taki winogronek podobny do Twojego dzikuska z Żuław- mój ma lekko fioletowe liście od spodu a owoce bardzo podobne jak u CB. U mnie jeszcze nie owocował, ale jadłam u niej - czekam niecierpliwie na swoje owoce.

pozdrawiam serdecznie
____________________
Sylvatika Na skraju Puszczy Bydgoskiej *** Wizytówka
ZbigniewG 22:36, 18 paź 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
Sylwia moje "bombki" to dawne dawne czasy gdy takie coś się wykopywało pakowało na pakę stara i zabierało na poligon nie robiąc przy okazji paraliżu i ewakuacji połowy osiedla. Wyjazdy były praktycznie dzień w dzień i najczęściej kilka miejsc.

Działka ma tylko 1200 z czego tylko połowa jest ogrodowa, roślinek jest tyle bo upchane na maksa a drzewka kolumnowe , zwisające lub ekstremalnie odchudzone
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 12:51, 19 paź 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
Fantasia









____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 14:49, 19 paź 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
małe paprotkowo -tuż przy tarasie bo do tego pod płotem nie zawsze chce się iść











____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gosiek33 17:55, 19 paź 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Dobrze paprociom u Ciebie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
ZbigniewG 19:27, 19 paź 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
Staram się , w sudeckich lasach było ich sporo a że to były czasy gdy byłem piękny i młody (teraz tylko młody) to staram się podwójnie








Polar Bear




____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 09:43, 20 paź 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
















to były wczorajsze
a dzisiaj rano w przerwie na kawę (po kilku taczkach itp)

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 11:23, 20 paź 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900











____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 10:54, 21 paź 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
Big Ben






____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies