Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Żywopłotki cisowe.

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłotki cisowe.

Anabell 23:32, 28 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Daliowo się skończyło.
Na dobranoc samosiejka tytoniu, lubię go i zostawiam pod ochroną, na początku kwitnienia jest ładny.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
zoja 21:20, 29 lip 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Twoje dalie przepiękne!
podziwiam, że chce Ci się je wykopywać i do piwnicy nosić
u mnie zakwitła moja pierwsza i jedyna - czyli moja najpiękniejsza
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
gobasia 17:07, 04 sie 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
O jejciu ale Ty masz dużo dalii i na dodatek znasz ich nazwy

a za przechowywanie dalii to podziwiam....przecież to ogrom pracy

ale co by nie mówić i nie robić ...to piękne są !!!
Serdecznie pozdrawiam
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Anabell 23:28, 07 sie 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Moje hortki Limki i Phantom spóźniają się z kwitnieniem. Tak naprawdę to mało nawoziłam. Bardzo mocno przycięłam wiosna, to spodziewałam się mniej pędów.
Tylko nie wycięłam wcześniej późno wybitych słabych gałęzi to dlatego opóźniło kwitnienie. Jest ogrom pędów co nie zakwitną, może jeszcze usunąć?



To po przeciwnej stronie na prostej rabacie Polar Ber i w końcu wanilia.


Wanilka z bliska.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 23:41, 07 sie 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Anabelki w dobrej formie przechodzą w limonkowy kolor za to je lubię, aby jak najdłużej cieszyły.

Floksy późniejsza odmiana inne prawie przekwitły, jeszcze białe ciągną kwitnienie.


Za anabelkami odkryłam kwitnące lilie w trzech miejscach sadzone późną wiosną. Przypuszczam że to Honeymon. nie znam ich jeszcze.
Innych nie sadziłabym za ta odmiana jest z wysokich to w przyszłości będą widoczne.

To Cleome i werbena z wysiewki.
Jestem zadowolona z takich siewek bo zupełnie nie miałabym żadnych kwiatów. Poszły na kompost moje rozsady z mnożarki, z braku czasu wiosną nie dałam rady.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 00:04, 08 sie 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
a tu mam pytanie co to za trawka? miałam dwie z średnio/wysokich a szerokich. Miały karteczkę Silberfedeer ale tam gdzie kupuję nie zawsze zgadzają się oznaczenia, nie ufam nazwom.
Wiosną podzieliłam jedną, ładnie rosła i zaczęła wypuszczać odnogi. To są na załączonych zdjęciach. Usunęłam je.
Wydaje mi się że w 2014 r kupiłam dwie jednakowe doniczki miały cieniutkie listki i przez środek jasny pasek.
Teraz ta podzielona wypuściła zielone liście i odnogi tez zielone.
Rosły dwa lata w jednym miejscu i nie puszczały rozłogów, tylko jak podzieliłam.



To jest druga nie przesadzona rośnie cały czs w tym samym miejscu i nie puszcza rozłogów, a ma środkiem paseczek biały.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
zoja 22:16, 08 sie 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
cudowne masz te hortensje!
ile lat już tak rosną?

żółte lilie też piękne
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Anabell 22:28, 08 sie 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Zoja bukietowe limki i phantom sadzone w 2013 r. a po drugiej stronie Polar Ber późną jesienią w 2014 r. nie widoczne są dalej Sundac Fraise na prostej rabacie sadzone jesienią 2015 r.
Przesadzę je wiosną 17 r w inne miejsce a na to pójdą z doniczek duże Silver Dolar bo nigdy nie zrównają się wielkością.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
zoja 16:58, 09 sie 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Anabell napisał(a)
Zoja bukietowe limki i phantom sadzone w 2013 r. a po drugiej stronie Polar Ber późną jesienią w 2014 r. nie widoczne są dalej Sundac Fraise na prostej rabacie sadzone jesienią 2015 r.
Przesadzę je wiosną 17 r w inne miejsce a na to pójdą z doniczek duże Silver Dolar bo nigdy nie zrównają się wielkością.


To jeszcze dopytam: scinasz wiosna nisko? Czy wyzej a moze wcale? Na pewno pisalas ale wypadlo mi z pamieci
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Anabell 17:05, 09 sie 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
To nie pokemony, tylko malutkie nagie kreciki.
Jeden śpi.


Takie okazy wyszły na spacer po deszczu.
Mam ich od trzech lat, do tej pory nie wiedziałam że takie istnieją.

Jak go się poruszy zwija się w kuleczkę.



Przestał padać deszcz lecę popracować. Zaczęłam dużo prac, zrobiłam zdjęcia wieczorem wstawię. wyrywam duże rośliny i sadzę malutkie.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies