Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Żywopłotki cisowe.

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłotki cisowe.

Anabell 21:41, 13 sie 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
JoannA napisał(a)
Haniu
Miki ma ogromne zacięcie do prac ogrodowych. Dzisiaj robił rabatkę przy placu zabaw i jak przyjechałam to parę roślin już nawet posadził. Do samego wieczora towarzyszył mi przy pracach w ogrodzie. Rośnie nam kolejny ogrodnik
U Agnieszki wszystkie roslinki już posadzone. Jutro u siebie posadzę ID i też finisz
A to Twój ogród widziany oczami Mikołaja (lat 4).
I nasze auto wyładowane po brzegi roślinkami.
img size=320x240]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/122/1226914/original.JPG[/img]
Hanuś Jeszcze raz ogromne dzięki w imieniu Agnieszki i moim

Asiu - to niesamowite wdzięczne dziecko, w wieku 4 lat takie zainteresowanie.
W pierwszej chwili nie poznałam swoich rabat, sterczące rurki aluminiowe otrzeźwiły mnie.
Mikołaj tylko przesuwał się i co krok cykał zdjęcia.
W samochodzie to też na moim podwórku? niesamowite zainteresowania

Pogody sprzyjające sadzeniu, będzie rosło.

Ja dziś też rozdzielałam floks szydlasty i przekopywałam, jeżówki nowo sadzone przesuwałam w inne miejsce.
Pysznogłówki z rabat do doniczek sadziłam może jeszcze ktoś dostanie.

Wczoraj wykopałam trawkę Adiego i oczyściłam z turzycy, płukałam pod ciśnieniem korzenie, co zostało jeszcze dało się rozdzielić na dwie części. jak usłyszałam że to perełka w śród traw

Wczoraj zabrałam się do usuwania darni, dziś troszeczkę i jeszcze jedno podejście i będzie zrobione.
Jednorazowo bałam, się że wyrwę całkowicie ręce z barków.

Na tą trawiastą rabatę mam przesadzić jukę, rośnie z tyłu i jest niewidoczna.
Uściski przesyłam i pomachaj Ag. i dzieciom
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 21:43, 13 sie 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
zoja napisał(a)
Wow! Oczami dziecka zupelnie jak w krainie basni inna perspektywa robi swoje.
Haniu Twoja wnusia bedzie miala piekne wspomnienia z dziecinstwa

____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
JoannA 22:23, 13 sie 2016


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Aga z dzieciaczkami wpadnie do mnie jutro żeby zobaczyć efekt mojej pracy to ich wyściskam
Jestem dzisiaj tak styrana że nie mam sił pisać. Zerwałam kawał trawnika pod nieobecność Andrzeja, a teraz rąk nie czuję. Jutro wreszcie moje roślinki koczujące dość długo w doniczkach wysadzę. Roślinki od Ciebie też znalazły miejsce na nowej rabacie. I ciemna nocka mnie zastała w ogrodzie.
Buziaki Haniu.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Anabell 22:34, 13 sie 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
JoannA napisał(a)
Aga z dzieciaczkami wpadnie do mnie jutro żeby zobaczyć efekt mojej pracy to ich wyściskam
Jestem dzisiaj tak styrana że nie mam sił pisać. Zerwałam kawał trawnika pod nieobecność Andrzeja, a teraz rąk nie czuję. Jutro wreszcie moje roślinki koczujące dość długo w doniczkach wysadzę. Roślinki od Ciebie też znalazły miejsce na nowej rabacie. I ciemna nocka mnie zastała w ogrodzie.
Buziaki Haniu.


Dlatego ja się boję tak dorwać, jeszcze trzeba wywieźć darń to też ciężka robota.
Ja nie podcinam szpadlem nie mam siły podsunąć go pod darń, mam grackę z długimi cienkimi zębami i wyrywam motykuję, potem wytrząsnę ziemię.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
JoannA 22:44, 13 sie 2016


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Haniu,
ja nacinam szpadlem niewielkie kwadraty i pazurkami zrywam caly plat, lekko wytrzasam ziemie. Zdarta darn wykorzystuje, ukladam pas trawnika na drodze przy ogrodzeniu.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
zoja 22:44, 14 sie 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Haniu jak i kiedy zbierać nasionka berberysa?
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Mirka 20:09, 15 sie 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Haniu kochana dziękuję ☺ jasne że chcę nasionka berberysów ☺Chyba jednak z nasion wieksza gwarancja sadzonek. Tylko czy powtórzą cechy rośliny matecznej?Nawet jak nie to i tak warto wysiać nasionka.Haniu z tych sadzonek co mi przysłałaś 25 to zielone i seledynowo pomarańczowe.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Anabell 23:20, 15 sie 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
zoja napisał(a)
Haniu jak i kiedy zbierać nasionka berberysa?


Zoja - jesienią jak dojrzeją, wyłuskać z otoczek czerwonych.

Karol siał jesienią, pisał o sianiu, poddał myśl i ja w grudniu zebrałam a wysiałam w połowie stycznia do skrzyneczek i zostawiłam na zewnątrz.
Jak wykiełkowały wniosłam do zimnej mnożarki.
Sprawdzę, bo pisałam w wątku kiedy to było.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 23:48, 15 sie 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Mirka napisał(a)
Haniu kochana dziękuję ☺ jasne że chcę nasionka berberysów ☺Chyba jednak z nasion wieksza gwarancja sadzonek. Tylko czy powtórzą cechy rośliny matecznej?Nawet jak nie to i tak warto wysiać nasionka.Haniu z tych sadzonek co mi przysłałaś 25 to zielone i seledynowo pomarańczowe.


Zrobię jutro zdjęcia z bliska, to porównasz.

Czyli ja dosłownie zielonych nie mam, a te bym chciała.

Pamiętam ze dawałam ci ze skrzyneczki niebieskiej tylko zmyły mi sie oznaczenia. Jak wniosłam do mnożarki stały na ziemi, uważałam że z braku światła zzieleniały.
zaczęły rosnąć i tez były zielone, wystawiłam na słońce nabierały koloru.
Wszystkie nasionka przy zbieraniu oznaczyłam, a potem pomyliłam.

Czyli nie będę zbierała już z żółtych i zielonych.

Red Pilar i Red Rocket zbiorę. Pewnie w końcu września dojrzeją dobrze.

Mam jeszcze Atropurpurea Nana i w drodze Thunbergia o purpurowych liściach tylko ja go ciągle tnę i może gdzieś zawiązały owoce.
Będę pamiętała.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
zoja 19:55, 16 sie 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Anabell napisał(a)


Zoja - jesienią jak dojrzeją, wyłuskać z otoczek czerwonych.

Karol siał jesienią, pisał o sianiu, poddał myśl i ja w grudniu zebrałam a wysiałam w połowie stycznia do skrzyneczek i zostawiłam na zewnątrz.
Jak wykiełkowały wniosłam do zimnej mnożarki.
Sprawdzę, bo pisałam w wątku kiedy to było.


dziękuję
czyli dobrze, że nie ruszałam - bo u mnie zielone jeszcze
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies