Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Żywopłotki cisowe.

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłotki cisowe.

Anabell 21:31, 10 sie 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Asia - tu wstawię sprawę trawki. Przez dwa lata były to takie dwie trawki.

Podzieliłam wiosną w tym roku zaczęła wypuszczać zielone listki myślałam że pierwsze takie są. Potem nagle odrosty dalej od rośliny też zielone.
Na zdjęciu wykopane odrosty.


Jedna nie przekopana ma paski i dalej bez odrostów.
Małe mam doświadczenia z trawami.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
JoannA 21:53, 10 sie 2016


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Na pierwszej fotce to może być Adagio ale te pozostałe nie wyglądają mi na miscanta bo one nie rozrastają się rozłogami. To mi wygląda na turzycę.
Mogło się tak zdarzyć Haniu że kupiłaś miscanta razem z kłączami tej turzycy. Ziemia w donicy mogła być z podmokłej łąki, zaplątało się jakieś kłącze tego dziadostwa i wyrosło.
Edit.
Haniu, takie dziadostwo przywieźli mi z ziemią jak zaczęłam zakładać ogród. Przeoczyłam jakieś kłącze i miejscami na rabacie, w jednym miejscy na trawniku mi wyrasta. Strasznie ciężko się tego pozbyć.
Jak przyjadę do Ciebie to ocenię czy to jest to ta turzyca (chwast).
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Anabell 22:09, 10 sie 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
JoannA napisał(a)
Na pierwszej fotce to może być Adagio ale te pozostałe nie wyglądają mi na miscanta bo one nie rozrastają się rozłogami. To mi wygląda na turzycę.
Mogło się tak zdarzyć Haniu że kupiłaś miscanta razem z kłączami tej turzycy. Ziemia w donicy mogła być z podmokłej łąki, zaplątało się jakieś kłącze tego dziadostwa i wyrosło.
Edit.
Haniu, takie dziadostwo przywieźli mi z ziemią jak zaczęłam zakładać ogród. Przeoczyłam jakieś kłącze i miejscami na rabacie, w jednym miejscy na trawniku mi wyrasta. Strasznie ciężko się tego pozbyć.
Jak przyjadę do Ciebie to ocenię czy to jest to ta turzyca (chwast).


Tylko zastanawia mnie rosła trawka dwa lata w jednym miejscu i nie było rozłogi. Po podziale co innego. w środku matecznej trawki są dwa paski.

Można teraz podzielić drugą trawkę. Tą z pierwszego zdjęcia z paskami.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
JoannA 22:17, 10 sie 2016


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Anabell napisał(a)


Tylko zastanawia mnie rosła trawka dwa lata w jednym miejscu i nie było rozłogi. Po podziale co innego. w środku matecznej trawki są dwa paski.

Można teraz podzielić drugą trawkę. Tą z pierwszego zdjęcia z paskami.

Miscanty najlepiej dzielic wiosną, ale widziałam że dziewczyny dzielą teraz takie zakupione w doniczce.
Jutro zerknę na te Twoje trawy i ocenimy co dalej.

____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 21:19, 11 sie 2016


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za serdeczną gościnę i roślinki którymi tak hojnie nas obdarowałaś.
W Twoim cudownym ogrodzie czas biegnie zbyt szybko, nie zdążyłyśmy jak zwykle się nagadać
A widok bujnych rabatach i przepięknych roślin mam cały czas przed oczami.
Agnieszka oczarowana i pełna podziwu że jedna osoba o tak duży ogród i te wszystkie rośliny.
Jutro wielkie sadzenie
Buziaki
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Anabell 23:12, 11 sie 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
JoannA napisał(a)
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za serdeczną gościnę i roślinki którymi tak hojnie nas obdarowałaś.
W Twoim cudownym ogrodzie czas biegnie zbyt szybko, nie zdążyłyśmy jak zwykle się nagadać
A widok bujnych rabatach i przepięknych roślin mam cały czas przed oczami.
Agnieszka oczarowana i pełna podziwu że jedna osoba o tak duży ogród i te wszystkie rośliny.
Jutro wielkie sadzenie
Buziaki


Joasiu - wzruszyłaś mnie, podkolorowałaś mój ogród, wiesz że to ciężki rok był dla mnie.
Oj za mało gadania ale taki niedosyt mają wszystkie (ogrodowiczanki) po spotkaniu

Ja oczarowana Agnieszki synkiem, nie spotkałam jeszcze dziecka z takim zainteresowaniem do roślin. Podchodził oglądał, zdjęć zrobił ok. 60 i jeszcze nagrywać chciał


zapach co leciał ze środkowej rabaty to lilie różowe Topeka, i na szerokiej poprzecznej rozwinął jeden pąk "Big Brother" a myślałam że tylko floks. Niskie lilie i nie rzucały się w oczy.

Jak to dobrze rozpoznałaś turzycę i uchroniłaś mnie przed chwaściorem, a tak cieszyłam się będę miała dużo sadzonek.

To moje podziękowania dla Ciebie patrzyłam na torebkę i oczy mi się uśmiechały dla mnie to bardzo cenne Czasu nie mam na takie wyprawy.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Mirka 22:33, 12 sie 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Haniu i co to za trawka ta wyrwana w taczce?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
JoannA 22:33, 12 sie 2016


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Haniu
Miki ma ogromne zacięcie do prac ogrodowych. Dzisiaj robił rabatkę przy placu zabaw i jak przyjechałam to parę roślin już nawet posadził. Do samego wieczora towarzyszył mi przy pracach w ogrodzie. Rośnie nam kolejny ogrodnik
U Agnieszki wszystkie roslinki już posadzone. Jutro u siebie posadzę ID i też finisz
A to Twój ogród widziany oczami Mikołaja (lat 4).
I nasze auto wyładowane po brzegi roślinkami.
img size=320x240]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/122/1226914/original.JPG[/img]
Hanuś Jeszcze raz ogromne dzięki w imieniu Agnieszki i moim
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
zoja 06:36, 13 sie 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Wow! Oczami dziecka zupelnie jak w krainie basni inna perspektywa robi swoje.
Haniu Twoja wnusia bedzie miala piekne wspomnienia z dziecinstwa
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Anabell 21:03, 13 sie 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Mirka napisał(a)
Haniu i co to za trawka ta wyrwana w taczce?


Mirko - wstawiłam fotki, chciałam pomocy w co to jest! Joasia stwierdziła że turzyca łąkowa, chwast dający rozłogi. Już się pozbyłam leży do wysuszenia i pójdzie na stos.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies