Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród, a może coś więcej.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, a może coś więcej.....

Kairu 14:01, 04 lut 2013


Dołączył: 24 sty 2013
Posty: 132
Z racji tego, że dzisiaj początek tygodnia postanowiłem spędzić go pożytecznie. Tym razem padło na kamienną donicę według własnego pomysłu. Została wykonana ze zwykłej kostki granitowej, no w zasadzie to bloczka granitowego. Będzie ona obsadzona kwiatami jednorocznymi lub bukszpanem.
Na próbę został już posadzony bukszpan. Jako ciekawostkę dodam, że bukszpan również jest mojej produkcji .









____________________
Irek - Ogród, a może coś więcej....
mazurka 13:00, 09 lut 2013


Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 127
Przyszłam się przywitać---odnośnie ozdobnych kurek -wprowadziłam w minionym sezonie do ogrodu dwie parki właśnie z myślą o żywej ozdobie w ogrodzie i takimi są ale tez są duzymi szkodnikami ,bo bardzo grzebały mi po rabatach i w tym roku jestem zmuszona zamknać je w jakiejś większej klatce albo moge je oddac Tobie
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Mirka 13:38, 09 lut 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Witaj ,super szkółka.Życzę udanej realizacji planów co do szkółki.Jak i kiedy robisz sadzonki z tawuł i bukszpanu? Ja też próbuję coś ukorzeniać.Napisz o swoich roślinkach jak je ukorzeniasz.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Kairu 14:26, 09 lut 2013


Dołączył: 24 sty 2013
Posty: 132
mazurka napisał(a)
Przyszłam się przywitać---odnośnie ozdobnych kurek -wprowadziłam w minionym sezonie do ogrodu dwie parki właśnie z myślą o żywej ozdobie w ogrodzie i takimi są ale tez są duzymi szkodnikami ,bo bardzo grzebały mi po rabatach i w tym roku jestem zmuszona zamknać je w jakiejś większej klatce albo moge je oddac Tobie


Witam serdecznie. Drób ozdobny to obowiązkowo w zamknięciu. Ja również posiadam kury typu zielononóżki i zwykłe, które chodzą w zamknięciu. Jednak w ogrodzie chciałem zrobić małą ozdobną wolierę.

Witaj Mirka
Bukszpan rozmnażam przez sadzonki pędowe pół zdrewniałe, to znaczy że dół zdrewniały góra zielona. Długość ok. 10cm, górę zazwyczaj przycinam, w celu rozkrzewienia. Sadzonkę traktuję ukorzeniaczem i umieszczam w przepuszczalnym podłożu, mieszance torfu i piasku. Tak przygotowane sadzonki umieszczam w tunelu, zacieniowanym aby sadzonki nie spaliło słońce i jest regularnie zraszany, ponieważ wilgotność jest bardzo ważna.
Odnośnie tawuły japońskiej robię podobnie tylko mniejsze sadzonki ok. 5-8cm.
____________________
Irek - Ogród, a może coś więcej....
Kairu 14:40, 09 lut 2013


Dołączył: 24 sty 2013
Posty: 132
Dzisiaj na zakończenie ferii zrobiłem taką oto osłonkę na doniczkę .







____________________
Irek - Ogród, a może coś więcej....
Bogdzia 16:59, 09 lut 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Przyszłam z rewizytą i bardzo mi się spodobało to co robisz. Masz pasję , pomysły i ambitne plany. Życzę powodzenia i jestem pewna ze Ci sie uda. Domki dla owadów i osłonka na doniczkę wspaniałe.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
margi 17:16, 09 lut 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Witam serdecznie,piękna szkółka się zapowiada,a kiedy otwarcie?
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Kairu 17:43, 09 lut 2013


Dołączył: 24 sty 2013
Posty: 132
Bogdzia napisał(a)
Przyszłam z rewizytą i bardzo mi się spodobało to co robisz. Masz pasję , pomysły i ambitne plany. Życzę powodzenia i jestem pewna ze Ci sie uda. Domki dla owadów i osłonka na doniczkę wspaniałe.


Dziękuję za te miłe słowa .

margi napisał(a)
Witam serdecznie,piękna szkółka się zapowiada,a kiedy otwarcie?


Bardzo dobre pytanie ale na pewno nie szybko.
____________________
Irek - Ogród, a może coś więcej....
Mirka 18:56, 09 lut 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Zdolniacha z ciebie.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
zawitka 19:32, 09 lut 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
Witaj fajnie że jesteś ------młody ,ambitny wie czego chce zdolny i realizuje mądrze swoje plany Takich nam trzeba...Piękne rzeczy robisz .Fajnie że bedziesz sprzedawał.Pozdrawiam i zyczę powodzenia,oczywiście będeę zaglądać i podziwiać.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies