Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój 4 arowy azyl...

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój 4 arowy azyl...

barbara_kraj... 21:12, 05 sie 2021


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Gdyby nie trzeba było zebrać dojrzewające borówki, pewnie znów odwlekłabym odwiedziny działki. To już trzeci zbiór i będą następne.
Przy okazji kilka fotek ale bez liliowców, bo przekwitły.

Hortensja drzewiasta 'Hayes Starburst'. To pamiątka od Bogusi z "Zacienionej".





Hortensja bukietowa Great Star, w tym roku tylko dwa skromne kwiatostany.





____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
barbara_kraj... 21:18, 05 sie 2021


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Hortensja bukietowa 'Tardiva' i perowskia na tle 'Annabelle Strong'





Przetacznik Christa (darowany) i borówki w ilośći 1,5 kg. Wszystkie do "dziurawego garnka".

____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Joku 22:41, 05 sie 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12082
Dlaczego do dziurawego? Jakaś metoda?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
AniazUroczyska 00:10, 06 sie 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
barbara_krajewska napisał(a)
Żółtego koloru też nie brakuje;
miododajna trojeść bulwiasta




w nadmiarze rozsiewający się słoneczniczek




Basiu, czy ten słoneczniczek rośnie ścieląc się po ziemi , czy to tylko takie wrażenie? U mnie w tym roku właśnie tak dziwnie się rozrósł , w taką rozetę, a w ubiegłym był normalnym wysokim krzakiem i zastanawiam się co jest tego przyczyną.
U Ciebie zawsze coś nowego zobaczę, tym razem kupidynka, nie znałam , a taki ładny rozczochraniec.
Zawilce- sadziłam tylko greckie , ale gdzieś mi zniknęły z pola widzenia. Na japońskie jakoś nigdzie nie trafiłam. A Ty masz z nasion , czy z sadzonek?
barbara_kraj... 20:53, 07 sie 2021


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Joku napisał(a)
Dlaczego do dziurawego? Jakaś metoda?

Hahaha, tak mówiła moja babcia, gdy chodziło o zjedzenie czegokolwiek już, natychmiast, bez zostawiania na później.
I te borówki też na ten cel przeznaczone.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
barbara_kraj... 21:03, 07 sie 2021


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
AniazUroczyska napisał(a)

Basiu, czy ten słoneczniczek rośnie ścieląc się po ziemi , czy to tylko takie wrażenie? U mnie w tym roku właśnie tak dziwnie się rozrósł , w taką rozetę, a w ubiegłym był normalnym wysokim krzakiem i zastanawiam się co jest tego przyczyną.
U Ciebie zawsze coś nowego zobaczę, tym razem kupidynka, nie znałam , a taki ładny rozczochraniec.
Zawilce- sadziłam tylko greckie , ale gdzieś mi zniknęły z pola widzenia. Na japońskie jakoś nigdzie nie trafiłam. A Ty masz z nasion , czy z sadzonek?

Aniu, słoneczniczek ma wysokie i sztywne łodygi, zwykle wyrasta w sporą kępę. Czasem może się pokładać, co robi wrażenie,że rośnie w rozetę. Ale to tylko złudzenia.
Podoba mi się nazwa "rozczochraniec" dla kupidynka. Bardzo trafna.
Zawilce dostałam w postaci sadzonki. Mają tendencję do rozłażenia się za pomocą kłączy, także mnożą się z siewu, ale na efekty czeka się dłużej.
Sadzonkami z radością mogę się podzielić.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Joku 11:44, 08 sie 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12082
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
AniazUroczyska 03:07, 11 sie 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Basiu, bardzo dziękuję za propozycję przesłania sadzonek, więcej odpiszę wkrótce na priv.
barbara_kraj... 23:21, 26 sie 2021


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Trochę dawno mnie tu nie było, a ponieważ na działce zawsze się coś dzieje, to spory bagaż fotek się nazbierał.
Te z 8 sierpnia







____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
barbara_kraj... 23:26, 26 sie 2021


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
19 sierpnia smażyłam borówki - na dodatek do mięs.

____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies