Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W kamiennym kręgu od początku

Pokaż wątki Pokaż posty

W kamiennym kręgu od początku

GorAna 21:34, 18 kwi 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Kokesz napisał(a)
Aniu, u Ciebie jak w tulipanowym raju
Nie pamiętam już, czy wykopujesz cebulki, ja dotychczas wykopywałam ale w tym roku chcę część zostawić, zobaczymy co z nich będzie za rok.
U Kasi_CS zastanawiałyśmy się jak posadzić tulipany, żeby inne rośliny zasłoniły ich zasychające liście.
Masz jakieś sprawdzone pomysły?

Renatko, ja tulipany wykopuję co roku, więc zasychające liście mi nie straszne. Wykopuję je w fazie żółknięcia liścia. Wtedy już nie transpirują, a łodygi trzymają się cebul.
Jeżeli ktoś nie zamierza wykopywać, to powinien sadzić tulipany wśród bylin, takich jak orliki, łubiny, szałwie, kocimiętki, ostróżki itp, bo one szybko zasłonią przekwitnięte tulipany.
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
GorAna 21:35, 18 kwi 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
anpi napisał(a)
Ale u Ciebie Aniu łany kwiecia ...cudnie!!!Fajnie wygląda to połączenie tulipanów z berberysami

Tak berberys to dobre tło, choć trochę kłujące
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
GorAna 21:37, 18 kwi 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Gosialuk napisał(a)
Też zwróciłam uwagę na to połączenie tulipanów z berberysami - niespotykane. A najbardziej spodobały mi się szafirki.

Szafirki, bardzo lubię. Muszę dokupić białych i jasnoniebieskich
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Kokesz 21:56, 18 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
GorAna napisał(a)

Renatko, ja tulipany wykopuję co roku, więc zasychające liście mi nie straszne. Wykopuję je w fazie żółknięcia liścia. Wtedy już nie transpirują, a łodygi trzymają się cebul.
Jeżeli ktoś nie zamierza wykopywać, to powinien sadzić tulipany wśród bylin, takich jak orliki, łubiny, szałwie, kocimiętki, ostróżki itp, bo one szybko zasłonią przekwitnięte tulipany.


Ja też co roku wykopywałam i też starałam się w fazie żółknięcia liścia bo później odpadały liście i nie mogłam znaleźć cebul. Mam takie samotne zagubione na rabacie, nie kwitną i nie wiem jaka to odmiana.
Dwa lata temu sadziłam cebule pojedynczo, po jednej do dołka. Efekt był super, ale pracy masakrycznie dużo...
W tym roku sadziłam grupami po kilkadziesiąt do jednej dużej dziury w ziemi a małe po prostu sypnęłam z wiadra, bo już nie miałam na nie siły...
Powinno mi być łatwiej z wykopywaniem albo się poddam i je zostawię, zobaczę jak bardzo będą mi przeszkadzać liściory

Aniu, wiesz może co to za odmiana, mam je od czterech lat, kwitną co roku i ciągle ich przybywa. Wydaje mi się, że kupowałam jako Van Eijk ale różnią się od innych Van Eijków i trochę wcześniej kwitną.

Pierwsze



Drugie



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
GorAna 22:11, 18 kwi 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Reniu, niestety nie znam odmian tych tulipanów
Piękne są
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Jola_M 22:12, 18 kwi 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Aniu, piękne masz kwiaty, dzięki za zdjęcia
Jest godzina 22, a ja siedzę przed kompem i śmieję się jak głupi do sera - tak mi się Twój ogród podoba.
Pozdrawiam!
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Basilikum 22:19, 18 kwi 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
A to nie sa triumphy
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Kokesz 22:26, 18 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Basilikum napisał(a)
A to nie sa triumphy


Które?
Pierwsze, czy drugie?
Mam też inne Van Eijki, Salmon Van Eijk i Mystic Van Eijk i te drugie są właśnie do nich podobne kształtem.
Ale te pierwsze też kupowałam jako Tulipan hybryda Van Eijk i ze zdjęcia są podobne, tylko coś z nazwą pochrzanili


____________________
Renata Osiedlowy ogródek
GorAna 22:53, 18 kwi 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Triumphy kwitną później.
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Kokesz 22:55, 18 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
To właśnie z tych 12 sztuk jest taka ładna kępa. Kwitną nawet małe cebulki

A Happy Generation w zeszłym roku zastrajkowały i zakwitło tylko kilka. W tym roku znowu szykuje się masowe kwitnienie

I Red Riding Hood też mam od 2015r. Dwa lata z rzędu kwitły bez zarzutu. W zeszłym roku same liście i zero kwiecia. W tym na szczęście znowu zakwitły

Może one robią sobie czasem takie przerwy...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies