Strona główna Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt Dni otwarte

Pokaż wątki Pokaż posty

W kamiennym kręgu od początku

GorAna
P1012942

Dodany 20:18, 14 lut 2013 , edytowany o 22:08, 14 lut 2013

Goszcząc w moim ogrodzie widzieliście na pewno takie miejsca nie obsadzone jeszcze roślinami. Dotychczas sadziłam tam tulipany, a po ich wykopaniu uzupełniałam roślinami jednorocznymi. Sami wiecie, że to syzyfowa praca. Planuję zasadzić tam krzewy ,trawy i trochę bylin, żeby czasu na podziwianie bylo więcej. Proszę Was o pomoc
Na rabacie okalającej kamienny krąg mam posadzone krzewy: złote, czerwone i zielone.
Zastanawiam się, czy na pokazanym na zdjęciu fragmencie rabaty dodać kolor srebrny, czy pozostać przy zielonym? Przy kamieniach posadziłam berberys "Admiration", a przy trawniku tawułkę "Golden carpet". Doradźcie proszę, czym wypełnić wolne miejsce?
Rabata w najszerszym miejscu ma 130cm.

Tak było latem.

Tak wygląda teraz.

Dodany 22:29, 14 lut 2013
Witaj Aniu!!!! Lubię taką przestrzeń i podsadzenia roślin w zgrupowaniu.Mało mogę Ci doradzić , sama mam problem z obsadzeniem rabaty bym była zadowolona.
Twoja letnia podoba mi się zestawienie różu ze srebrem. też sadziłam starca na obwódki.
łał .....tulipanowa ilość u Ciebie. sadzę tulipany co kilka lat nowe. Zostają w tym samym miejscu. w tym roku kupiłam siatkę budowlaną podtynkową ona jest z włóknem szklanym . Ciełam na kawałki jak pasowało mi w odpowiednie miejsca. Kopię dołek mniejszy czy większy zasypuje odrobiną ziemi ustawiam cebulki i zasypuje ziemią. siatka równo z ziemią . Tak wyczytałam przeciw nornicom . one podchodzą pod spodem. w tym roku mam posadzonych 2000 cebul . Zobaczymy jak się utrzymają.
Wiem że siedzą pod krzewami wszędzie. Jest żywopłot ligustru wzdłuż wjazdu , pod nim hosty. W ubiegłym roku jak czyściłam wiosną hosty. Przeraziłam się widokiem , siedziały pod karpą, widoczne były norki, a korzenie zjedzone. wyciagałam podsypywałam świeżą ziemią, potem długo sie ukorzeniały.
Jesienią zaczełam walkę z nornicami. Prawie dokarmiałam je. W kilkunastu miejscach na plastikowych tackach rozkładałam granulki trucizny, znikały .w grudniu kupiłam preparat w paście nie wilgotniał. Tacki okryte skrzyneczką , na to folia i obciążone czym mogłam by wiatr nie zwiał.
Już za dużo sie rozpisałam . Pozdrawiam jeszcze Walentynkowo.

Dodany 23:27, 14 lut 2013
Pozdrawiam

Dodany 19:54, 19 lut 2013
Witam Cie Aniu piekny ten kamienny krag
Uwielbiam kamienie korzenie ale mam za malo ogrodu mam tylko maly skrawek
pozdrawiam
Ewa4
Img 20140610 111029

Dodany 20:41, 20 lut 2013
tulipanki cudne.pozdrawiam

Dodany 08:59, 21 lut 2013
Aniu!
Sama układałaś te kamienie, czy miałaś pomocników? Efekt końcowy super. Masz tam jeszcze dużo miejsca....

Dodany 09:13, 21 lut 2013
witaj
jak przeczytałam w kamiennym kręgu to mi się ten dawny serial z TV przypomniał , ale jak pooglądałam to już wiem dlaczego w kamiennym super ten krąg (cały ogród też), ja uwielbiam kamienie i u mnie będzie ich dużo!

Dodany 09:21, 21 lut 2013
To ja wcześniej widziałam Twoją wizytówkę. Masz niesamowita ilośc tulipanów, wiosną musi byc cudnie. Podziwiam bo sama nie umiem sobie poradzic z cebulowymi, wszędzie przeszkadzają a najgorsze ze sie je uszkadza jak już ich nie widac.Kamienie tez kocham ale aż takich okazów jak u Ciebie to nie mam. Odnosnie pierwszego zdjęcia na tej stronie to ja bym dodała jakis bardzo srebrny akcent np jodłę Abies procera Gluca, ma piękny kolor.
Ewa4
Img 20140610 111029

Dodany 14:50, 21 lut 2013
A muszę zobaczyć ten świerk inversa o którym piszesz no bluszcz to ładnie by wyglądał ale jak mam mnieć problem z elektrykami no muszę to przemyśleć

Dodany 15:13, 21 lut 2013
Witaj Anno, rabata latem super kolorowa, bardzo efektownie wygląda, chyba masz "gościa" na trawniku, a to wstrętne krety. Pozdrawiam.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies