Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W kamiennym kręgu od początku

Pokaż wątki Pokaż posty

W kamiennym kręgu od początku

Edi00 09:17, 22 lut 2013


Dołączył: 18 sty 2013
Posty: 653
Aniu, dzisaij tylko zaglądnęłam (przerwa w pracy jest taaka krótka), Ale kiedy te niesamowite ilości tulipanów zakwitną zostanę na dłużej
Pozdrawiam cieplutko, choć za oknem -5...
____________________
Edyta - Mieszczuch na wsi, czyli jak rodzi się i spełnia marzenie...
GorAna 19:36, 22 lut 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15846
Dzieki za odwiedznki
Mam nadzieję, że w marcu zacznie się powoli kwitnienie i wtedy kazdego następnego dnia wychodzę i patrzę która odmiana już zakwitła Będę robić fotki i wrzucać do wątku
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
GorAna 19:40, 22 lut 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15846
Roberto napisał(a)
Aniu, odnośnie kretów jest dużo sposobów na zwalczanie, tylko jakoś są mało skuteczne, u mnie kret pojawia się czasami bardziej na warzywniku, mam też nornicę, ale wpakował mi się raz na rabatę i narobił szkody przy perukowcu. Całe szczęście omija trawnik. Chyba dwa sezony temu z internetu zakupiłem karbid, wziąłem na spółkę z mamą, są w większych opakowaniach chyba 3 kg. dużo taniej wychodzi niż małe opakowanie w sklepie ogrodniczym. Kawałek kostki wkładasz w otwór, delikatnie polewasz wodą, aż zacznie dymić i zasypujesz otwór ziemią. Warto spróbować. Na pewno nie działają urządzenia wydające ultradźwięki. Wiem to od sąsiadki. Kret wyrył dokładnie w tym miejscu, gdzie było one umiejscowione. A sposoby podawane w programach ogrodniczych - ciekawe czy nie mają na celu reklamy produktu. Tylko karbit trzeba trzymać w dobrze zamkniętym opakowaniu bo ulatnia się.


Jak tylko zrobi się ciepło, to biorę się do pracy, trzeba przecież coś z tą ziemia zrobić
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
GorAna 19:44, 22 lut 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15846
Joasiu dzięki za odwiedzny
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
an_tre 21:46, 22 lut 2013


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22372
Aniu byłam kilka razy w twoim ogrodzie i byłam pewna, ze zostawiłam ślad ale nie ma mojego wpisu;( jak to się stało ? nadrabiam więc
dziękuję za miłą wizytę i też zostawiam tulipanka

____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Neska 17:47, 23 lut 2013


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Aniu wpadłam z rewizytą. Będę się powtarzać, ale wiosną widoki u Ciebie będą powalające. Powiedz czy często wykopujesz tulipany i jak radzisz sobie w późniejszym czasie z ich zasychającymi liśćmi?
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
danuta_szwajcer 18:17, 23 lut 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Nas też zasypało pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
GorAna 10:50, 24 lut 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15846
Kasiu czekam na wiosnę z niecierpliwością, dlatego, że w ubiegłym roku wiele tulipanow mi przemarzło. Wydaje mi się, że ta zima będze łaskawsza, no ale jeszcze się nie skończyła
Nie wykopuję wszystkich tulipanów, jedynie te na których mi najbardzniej zależy i te miejsca , gdzie są już coraz mniejsze. Z zasychającymi liścmi jest tak: trzeba przeczkać i udawać, że ich nie ma a potem gdy tylko zaczną żóknąć usunąć i zasadzić czkające już w kolejce rośliny jednoroczne
dladego zaczynam dojrzewać do tego, by ograniczyć ilość tulipanów na rzecz bylin i krzewów.
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Margolka 14:35, 24 lut 2013


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Witaj Aniu, fajnie, ze do mnie zajrzałaś. Ja obejrzałam twój ogród i jestem (jak wszyscy) zachwycona tulipanami
Pozdrawiam
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Ewa4 20:41, 24 lut 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Aniu pisałyśmy o świerku inversa ja mam go dwa lata temu sadziłam rósł ładnie ale jak pojawiły się szyszki to zmarniał a tak sobie myślę że z szyszkami to chyba inna odmiana tej inversy jest bo w internecie widzę bez szyszek może zrobię zdjęcie jutro to zobaczysz i okreslisz co ja mam bo tradycyjnie nie było etykietki pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies