Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W kamiennym kręgu od początku

Pokaż wątki Pokaż posty

W kamiennym kręgu od początku

ElzbietaFranka 12:32, 02 maj 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
GorAna napisał(a)



Aniu powtórzę przepięknie masz.
Pozdrawiam GT
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
GorAna 13:30, 02 maj 2023


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Kasya napisał(a)
Obejrzałam, zdecydowanie będą kolorowe sny
Sąsiedzi nie wiszą u ciebie na płocie ?
Ten widoczek chyba mój ulubiony

☺️☺️ Nie mam płotu☺️
Mam posadzone tulipany również na przedpłocu przy tujach.
W ubiegłym roku posadziłam te zwykłe tulipany z drugiej strony drogi. Dzielnie zakwitły. Tłumaczyłam wszystkim dzieciom, że szkoda ich zrywać bo w wazonie wytrzymają kilka dni a tam będzie pięknie dwa tygodnie. Posłuchały☺️
Kilka dni temu pracuję w ogrodzie i słyszę zbliżających się spacerowiczów (seniorów) z pobliskiego ośrodka.
Wychyliłam się zza budynku...już prawie wchodzili do ogrodu, ale na mój widok śpiesznie się wycofali.
Coś tam jeszcze dyskutowali za żywopłotem i odeszli.
Po chwili wieżdża eM i mówi.... dzieciom nie pozwoliłaś to seniorzy wyczyścili z kwiatów całe pobocze☺️
Nie mogę narzekać bo zostawili wszystkie tulipany przy tujach☺️
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
GorAna 13:35, 02 maj 2023


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Joku napisał(a)
Wkurzające są te ciągnące się nocne przymrozki, ale co zrobić? Nie mamy na pogodę wpływu.
Bardzo lubię dobrze widoczne teraz u ciebie połączenie krzewów, niewielkich drzewek z dywanem niskich bylin i tulipanów. Pięknie to wygląda.
Ogon PawAniego chyba urósł?
Jolu tulipany dały radę gorzej uprawy rzepaku.
PawAniemu przyrasta gałązka na ogon, będzie kompletny ☺️ Dziękuję za miłe słowa ☺️
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
GorAna 13:38, 02 maj 2023


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Kordina napisał(a)
Spacer po Twoim ogrodzie o każdej, porze dnia i pory roku, jest emocjonalno-estetycznym przeżyciem, szkoda, że nie mieszkam blizej

Bożenko to wcale nie tak daleko ☺️
Ja na podziwianie tulipanóy jechałam 1100 km ☺️
Dla Ciebie bukiecik
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
GorAna 13:45, 02 maj 2023


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
malgorzatakarpacz napisał(a)
Ania no cóż rzec--wielki szacun kobitko bo wiem ile pracy trzeba włożyć aby uzyskać taki efekt.
Jak powiadają starzy górale--cud,miód i orzeszki.

Małgorzatatko cóż by Ci tu delikatnie odpowiedzieć ☺️
To takie skrzywienie....wielu to ma...sądzi, fotografuje,robi katalog, wiąże wstążeczki, wykopuje... albo pcha kamień pod górę ☺️
A i zapomniałam podziwia
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
GorAna 13:46, 02 maj 2023


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
ElzbietaFranka napisał(a)



Aniu powtórzę przepięknie masz.
Pozdrawiam GT

Elu dziękuję bardzo
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Kokesz 14:02, 02 maj 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Aniu przepięknie
U mnie tulipanów coraz mniej przestałam je wykopywać co roku bo ręka zaczęła mi wysiadać.
Teraz ta mokra zima i wiosna, dostały jakieś plamy na liściach...
Kusi mnie teraz je wykopać i posegregować ale jednocześnie pamiętam ten bajzel przy tym i moje późniejsze zniechęcenie ogrodem...
Chyba by mnie to przerosło...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Basieksp 20:04, 02 maj 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10332
Tu jest tulipanowe szaleństwo naprawdę dech zapiera, trudno się skupić na jednym zdjęciu tak właściwie wszystkie mi się podobają piękne są
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Dorota321 21:03, 02 maj 2023


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 915
Przepiękne widoki, nieustannie zachwycam się różnorodnością i ilością tulipanów. U mnie porażka, zbiegają się do mnie wszystkie nornice, myszy, turkucie i wszelkie dziadostwo z lasu i nieużytków i żrą to co powinno mnie cieszyć, a wprawia tylko w przygnębienie. One chyba jakąś pocztę pantoflową mają i dają sobie znać,, uwaga, uwaga u Doroty nowe nasadzenia tulipanów,,. Skutek jest taki, że cebule, które miały kwitnąć wogóle nie wychodzą, albo są zżerane na bieżąco, co doprowadza mnie do szału. Nie pomagają różowe granulki, ani oprysk dursbanem załamka, a ja tak lubię tulipany. A, jeszcze dodam, że korony cesarskie też zeżarte, a miały być trujące.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Alija 21:18, 02 maj 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Aniu, przepiękny tulipanowy spektakl, tyle kształtów i kolorów, dziękuję za takie wspaniałe widoki, to jak wycieczka
do Keukenhof. Pięknie u Ciebie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies