Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Liliowo i kolorowo:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Liliowo i kolorowo:)

boguslawa_ma... 20:45, 18 lut 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Witam, piękny ten dereń
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
anna_g 22:02, 18 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
danuta_szwajcer napisał(a)


Aniu milin zakwita dopiero po 3-4 latach po posadzeniu i u mnie tak było, że po trzech latach i tak tnę go wiosną bardzo mocno, zresztą on mi przymarza wiec i tak wycinam wszystko co zmarzniete, szybko rośnie i bardzo obficie kwitnie, to jest milin o czerwonych kwiatach bardzo ładny i długo kwitnie.Miałam też żółty ale niestety zeszłej zimy nie przetrwał a rosły obok siebie myślę, że w tym roku Ci zakwitnie a jaki masz kolor?


Dziękuję Danusiu. Ten jeden kwiatek który był w zeszłym roku był czerwony Wiem, że zakwita dopiero po kilku latach ale właśnie o to cięcie chciałam się dowiedziec. Ten milin posadziła sobie moja teściowa bo strasznie się jej podobał - teść chciał go już kilka razy wyrzucić "no bo czemu to nie kwitnie" Ja wyczytałam że cięcie pomaga w kwitnieniu ale poniewaz nie mam wprawy w cięciu to wolę zapytać bo jak tym razem nie zakwitnie porządnie to obawiam się, że teść nie wytrzyma Ja osobiście nawet nie wiedziałam ile uroku ma w sobie milin do momentu jak w zeszłym roku po raz pierwszy pojechałam na wczasy na Chorwację. W miejscu gdzie byliśmy miliny kwitły praktycznie w co drugim domu - przepięknie, do tego budleje dawida - a przynajmniej tak sądzę - tak piękne że można się było zakochać Od tego czasu innym okiem patrzę na ten milin i chciałabym uchronić go przed eksmisją Jeśli pozwolisz mi to może wkleiłabym zdjęcie jak on teraz wygląda i powiedzialabys mi co sadzisz? a potem go usunę żeby Ci tu nie szpecić Ale to oczywiście niekoniecznie.
Pozdrawiam, dobrej nocy życze i tak aby ciut zimę ocieplić wspomnieniem lata - wszystkie kwiaty dla Ciebie

____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
danuta_szwajcer 22:12, 18 lut 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Aniu to Budleja Skrętnolistna, Dawida ma inne kwiaty, moje budleje wymarzły zeszłej zimy niestety, przeslij zdjęcie tego Milina
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Celina 22:14, 18 lut 2013

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
danuta_szwajcer napisał(a)
w tle dąb, przyjazne drzewo ale gorzej jesienią)


Ładnie podsadzone hosty
____________________
Celina - Moje poletko
anna_g 22:17, 18 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Dziękuję Danusiu z naprowadzeniem na nazwę ale przynajmniej z budleją trafiłam Dzięki za porady w sprawie milina.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
danuta_szwajcer 22:30, 18 lut 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Aniu wiosną wyciac te co ewentualnie wymarzną, przycinam i wycinam tylko wiosną ale jeżeli mogę jeszcze coś podpowiedzieć,gałęzie milina drewnieją i są jak pien drzewa i dosyc grube wiec czy Ci tej siatki od ogrodzenia nie zniszczy? Może lepiej zrobic jej inne wzmocnienie, drabinke? Milin szybko rośnie i potrzebuje duzo miejsca. pozdrawiam Czy Ty nie masz swojego wątku?
____________________
Liliowo i kolorowo:)
anna_g 22:40, 18 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
jeszcze raz dzięki Danusiu. jak się ociepli to mu się na "żywo" dobrze przyjrzę jeszcze Dzięki że zwróciłaś uwagę na drewnienie łodyg - ja to go bardziej traktowałam jak powojnika choć faktycznie już widać że drewnieje. Już ci tu nie marudzę Nie mam jeszcze swojego wątku bo mam same do kitu zdjęcia zimowe robione tydzień temu i nie mam wam co pokazać a przy tym co wy tu pokazujecie to byłby normalnie obciach chociaż się czasami łamię i już już zakładam
Dobrej nocy życzę
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
danuta_szwajcer 22:46, 18 lut 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Aniu i on bardzo pózno wypuszcza na wiosnę
____________________
Liliowo i kolorowo:)
nebel 22:56, 18 lut 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
anna_g napisał(a)
jeszcze raz dzięki Danusiu. jak się ociepli to mu się na "żywo" dobrze przyjrzę jeszcze Dzięki że zwróciłaś uwagę na drewnienie łodyg - ja to go bardziej traktowałam jak powojnika choć faktycznie już widać że drewnieje. Już ci tu nie marudzę Nie mam jeszcze swojego wątku bo mam same do kitu zdjęcia zimowe robione tydzień temu i nie mam wam co pokazać a przy tym co wy tu pokazujecie to byłby normalnie obciach chociaż się czasami łamię i już już zakładam
Dobrej nocy życzę

Aniu, żaden obciach, nie traktujmy naszych zaintereswoań jako obciach.
Nasze ogrody to zainteresowanie, pasja, odskocznia od codziennych trosk.
Nie jest sztuką wynająć architekta krajobrazu (nie ujmując nic profesjonalistą),aby stworzyła nam ogród, który nie ma nic wspolnego z naszą osobowością...
Wierzcie mi to na prawdę widać na naszym forum - ogrody tworzone z pasją i sercem i te 'sztuczne' stworzone dla ...no właśnie kogo?
____________________
Ogród Nebel
anna_g 23:02, 18 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Dzięki nebel za w sumie dobre słowo W takim razie jutro zakładam wątek coby innym nie zaśmiecać. W sumie racja - może nie mam doskonale, ale mam plany na wiosnę i muszę je z wami koniecznie obgadać
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies