Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Angielski ogród - chciałabym...

Pokaż wątki Pokaż posty

Angielski ogród - chciałabym...

Moniika 17:52, 11 lut 2013


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Witaj ciekawa jestem reszty Twojego angielskiego ogrodu pozdrawiam serdecznie Monika
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Monika76 09:04, 12 lut 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Moniika witam. No nie do końca angielskiego bo na tym ugorze niewiele rośnie, nawet perz nie chce. Angielski ogród to marzenie ale raczej nie realne. Ale cieszę się tym co mam i już wypatruję z utęsknieniem wiosny.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Gosiniak 09:18, 12 lut 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Witaj, zdjęcia bardzo ładne, podwyższone rabaty to dobry pomysł, a jak duża jest działka?
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Toszka 09:19, 12 lut 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Monika76 napisał(a)
Reszta to pobojowisko które w tym roku chcę ogarnąć.
Plan jest taki:
1) wczesną wiosną glebogryzarka - mam nadzieję że ułatwi mi tę wątpliwą przyjemność którą jest oczyszczanie terenu z perzu.
2) nawieźć ziemię, bo to co mam na działce to piękny biało-żółty piasek.
3) założyć trawnik chociaż częściowo dla dzieciaków.
4) zbudować plac zabaw
5) zrobić taras i wejście do domu
i w końcu wypić na nim kawkę w sobotni poranek

Proponuję zacząć od wejścia i tarasu
Moniczko, jeśli chcesz walczyć z perzem to glebogryzarka jest bardzo złym pomysłem. "Poszatkuje" tylko kłącza i uzyskasz w praktyce nowe rozsady zielska. Najlepszą opcją jest przekopać widłami amerykańskimi co się da i ręczne usuwanie zielska. Pracochłonna opcja, ale najbardziej skuteczna. A jaka satysfakcja...

I odnośnie twoich hortensji. Prawdopodobnie przyczyną jest zbyt suche podłoże na podniesionej rabacie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Monika76 10:10, 12 lut 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Toszka dziękuję za radę w sprawie perzu. Niestety chyba masz rację z tymi widłami, bo już to wypróbowałam tam gdzie robiłam miejsca na kwiaty- ale to taka orka że rąk nie czułam . Tam gdzie mam hortensje jest wilgotno, codziennie podlewane dużą ilością wody i liście piękne mam tylko kwiatów zero. Może w tym roku się uda.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 10:12, 12 lut 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Gosiniak również witaj serdecznie. Działka 850m2, z czego do zagospodarowania zielenią jakieś 500m2. Szału nie ma ale się też nie narobię, zważywszy że sama na siebie jestem zdana w pracach ogrodowych.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Toszka 10:48, 12 lut 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Monika76 napisał(a)
Toszka dziękuję za radę w sprawie perzu. Niestety chyba masz rację z tymi widłami, bo już to wypróbowałam tam gdzie robiłam miejsca na kwiaty- ale to taka orka że rąk nie czułam . Tam gdzie mam hortensje jest wilgotno, codziennie podlewane dużą ilością wody i liście piękne mam tylko kwiatów zero. Może w tym roku się uda.


Roboty moc (sama to przerabiałam z plantacja podagrycznika), ale bicepsy za to jakie

Czekaj czekaj, a jakie horti tam masz? Ogrodówki?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zeta 15:12, 12 lut 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Ooo szykuje się kilka angielskich rabat ...podziwiam Twoje ambicje i będę podglądać
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Ewa4 21:44, 14 lut 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Witaj Moniko.Ciekawie sie zapowiada .Pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Monika76 21:45, 18 lut 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Dziękuję z góry za odwiedziny.

Dzisiaj kwestia ogrodzenia. Zawsze marzyło mi się ogrodzenie pełne, najlepiej mur ale warunki zabudowy wykluczają ten wariant. No cóż, wszyscy sąsiedzi zaglądają sobie w okna i dopóki roślinność nie da nam trochę intymności zapewne tak będzie. Z przodu więc wymyśliłam że zrobię z pomocą zaprzyjaźnionej "ekipy" w postaci mojego przyjaciela płot drewniany
Wielkość desek idealnie pasuje do naszego układu więc padło na taki. Jak wystarczy funduszy to furtkę chcę dodatkowo wymurować aby wyglądała mniej więcej tak
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies