Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Angielski ogród - chciałabym...

Pokaż wątki Pokaż posty

Angielski ogród - chciałabym...

Monika76 21:21, 04 wrz 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Jak zawsze nieco mnie "przytkało" i wpisy robię sumiennie jak nie wiem co. Doba jest zdecydowanie za krótka. Ale nie ma się z czego tłumaczyć, po prostu brak mi postępów w ogrodzie a "śmieci" się nie pokazuje. Na początek- OGRODZENIE. W końcu jest i nikt mi już w okna nie zagląda. Dodam że sami z partnerem robiliśmy. Jednego dnia malowanie , następnego kręcenie, potem znowu malowanie... i już jest

.
Przyznam szczerze że jestem zadowolona bardzo. Taki chciałam płot i mam. Koncepcja finalna naturalnie przyjdzie z czasem bo mam zamiar obsadzić front ale nie wiem jeszcze czym i jak.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 21:25, 04 wrz 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Następny krok to była rabata przed tarasem
Fajnie będzie obejrzeć te zdjęcia na przykład za rok, jak wszystko będzie juz większe.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
grembosia 01:50, 06 wrz 2013


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
No, udało się Wam, piękne ogrodzenie
Rabata tarasowa super!
Daj tylko większe zdjęcia

Zapowiada się kolejny piękny ogród...
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
renatamama3 07:50, 06 wrz 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Witam Moniko,oglądałam Twój ogródeczek do porannej kawy,fajnie się zapowiada ,i ogrodzenie miodzio ,powiem w sekrecie,że mam takie same ,pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Monika76 21:50, 18 wrz 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Dziewczyny dziękuję za odwiedziny i miłe słowa w sprawie ogrodzenia. Przyznam szczerze że guzdralismy się okropnie z tym płotem. Teraz pozostaje obsadzenie go od zewnątrz ale nie mam jeszcze koncepcji.
Mam nadzieję że w wekkend skończymy rozwozić koszmarną kupę ziemi która nadal zalega z przodu i będę mogła pomyśleć co posadzić wzdłuż płotu od strony przed ogródka. Bardzo chciałabym uzyskać styl jaki zastosowała w swoim ogrodzie Danusia Szefowa ale pewnie polegnę , bo kompletnie nie potrafię zestawić tych roślin w jedną całość.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 21:58, 18 wrz 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Druga sprawa-
Mam takie miejsce przy tarasie( którego jeszcze nie ma, a będzie zadaszony na poziomie gruntu). Taras kończy się tam gdzie tynk na cokole. Potrzebuję zagospodarować to miejsce. Jest tam oczyszczalnia i podłe pokrywy w kolorze blue. Nie bardzo wiem czym to zasłonić. Chciała bym aby rosły tu rośliny niskopienne iglaste. Może pomożecie?
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Borbetka 07:25, 19 wrz 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Płot wyszedł super. Trzymam kciuki za dalsze prace.
____________________
borówcowy wizytowka
kaprys 08:09, 19 wrz 2013


Dołączył: 06 cze 2011
Posty: 135
Pospacerowałam po Twoim ogrodzie. Krok po kroku wszystko pięknieje. Super jest zamówić ogrodników jak dysponuje się gotówką ale ile satysfakcji jak robi się wszystko samemu. Też tak miałam . Jedyne co chciałabym to cofnąć czas i urządzać swój ogród teraz kiedy tyle cennych wskazówek otrzymujemy od Danusi. Pozdrawiam, wszystko mi się u Ciebie podoba.
____________________
Jola - ogrody mojego dzieciństwa
kaprys 08:16, 19 wrz 2013


Dołączył: 06 cze 2011
Posty: 135
Poczytaj dokładnie co napisała Danusia w artykule o hortensjach. Z tego co widzę na zdjęciach masz w ogrodzie hortensje "ogrodowe" te co kwitną na zeszłorocznych pędach więc często przemarzają. Dlatego często nie zakwitną jak nie są zabezpieczone odpowiednio przed mrozem. Kup sobie jakąś hortensję bukietową np. polecaną przez Danusie "Limelit".
____________________
Jola - ogrody mojego dzieciństwa
anna_g 10:38, 19 wrz 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Płot naprawdę fajny. Rabata tarasowa też wygląda ciekawie - choć ja już letko ślepnę z wiekiem to na tych malutkich zdjęciach mało widzę Ale ma fajny klimacik.
Co do zagospdarowania miejsca - to ja tłumok kompozycyjny - ale są tu tacy co wiedzą co i jak... Tylko chyba musiałabyś zrobić więcej zdjęc z różnych miejsc bo tak to nie bardzow widać jak to ma wyglądać (a może tylko ja nie mam takiej wyobraźni ) Jak to ostatnio uznane zostało "ciężko jest radzic jak się tego nie widzi" więc myślę, że trochę więcej fotek chyba byłoby pomocne
Pozdrawiam
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies