Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Angielski ogród - chciałabym...

Pokaż wątki Pokaż posty

Angielski ogród - chciałabym...

dtjj 13:52, 23 maj 2013


Dołączył: 19 maj 2013
Posty: 128
azalie piękne i dużo świetnej roboty pozdrawiam serdecznie
____________________
Daria-ukochany ogród
Monika76 14:08, 23 maj 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Dziękuję dtjj za odwiedziny.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 08:13, 30 cze 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Witam wszystkich serdecznie po długiej przerwie. Dzieje się troszkę i brak czasu na pisanie należy usprawiedliwić. Przy rocznym brzdącu ciężko wygospodarować czas tylko dla siebie.
W ogrodzie trochę zmian. Miałam nieładne wywietrzniki od oczyszczalni praktycznie na samym widoku z tarasu i niczym nie mogłam ich zasłonić. Wpadłam na pomysł wymurowania murku z granitowych bloków i obsadzenia tej podniesionej strefy. Na razie maleńkie rośliny i łyso ale za rok będzie już lepiej. Rosną tam Hortensja bukietowa, szałwie różowa i fioletowa, jeżówka purpurowa i czerwona, rozchodniki. Planuję z przodu posadzić jeszcze ze dwie azalie japońskie a lekko z tyłu różę okrywową i RH
Z tyłu moja największa duma- TRAWA. Narobiłam się niesamowicie a to tylko maleńki fragment. Z przodu i z tyłu murka jest już również posadzona trawa.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 08:20, 30 cze 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Teraz w realizacji plac zabaw dla dzieciaczków, ale na razie nie ma co pokazywać. Pochwalę się natomiast warzywniakiem w skali mikro. Zdjęcia już nieaktualne bo z warzywniaka się wprost "wylewa". Rozrosły się zioła i pomidory, sałata pycha więc podjadamy



. Bób ma już zawiązki owoców, malina pierwsze owoce już wdała pomimo że ma 30 cm wysokości.
W tym docelowym miejscu na warzywniak przeznaczone mam jeszcze 2 takie skrzynie, ale w obecnej chwili zalega tam drewno kominkowe.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 08:28, 30 cze 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
A teraz troszkę koloru. Róże zachwyciły mnie w tym roku. Kolorem, ilością kwiatów i zapachem. Obecnie są po opryskach i zasileniu więc kondycyjnie jest już lepiej.



Budleja- była taka maleńka jak ją kupiłam że nie sądziłam że w tym roku tak pięknie mi zakwitnie



Hortensja moja wielka miłość- kwiaty są , ale czy za rok również? Mam taką kilkuletnią która co roku mam masę liści i żadnego kwiatka.

____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 08:31, 30 cze 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
A to cudaki z wzniesionej rabatki



i liliowce moja następna miłość.Po kilku latach rozrosły się niesamowicie ,ale mają swoje miejsce na rabacie liliowej i poza nią nie "wychodzą".

____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Monika76 08:32, 30 cze 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Pozdrawiam ciepło reszta następnym razem.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
boguslawa_ma... 08:42, 30 cze 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Zaglądam z rewizytą Twój ogród też piękny i taki duży pozdrawiam
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
hanka_andrus 08:53, 30 cze 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zadatki na angielski ogród już masz! Ważne są przede wszystkim chęci, no i podglądanie oryginalnych ogrodów, chociaż i tu zauważa się zmiany w innym kierunku. Powodzenia!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Monika76 21:39, 10 lip 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Witam Wszystkich odwiedzających.
Ogród po mały ewoluuje , zmienia się i zakwita. Przyznam szczerze że ogromną radość robi mi trawka która ładnie się zagęszcza, szkoda że dopiero taki mały kawałek. Wczoraj z Grzegorzem rozciągneliśmy matę bambusową na ogrodzeniu , szkoda że miałam tylko 3 elementy bo efekt bardzo mi się podoba i chyba dokupię jeszcze. Teraz mam wrażenie że zrobiło się tak kameralnie.Nikt nas nie podgląda



i my nie oglądamy pustostanu sąsiadów.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies