Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - Azyl Amatora

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - Azyl Amatora

Ewa4 22:18, 17 kwi 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Dzięki bardzo.Czytam że masz z bloczka i głębokie a jak z utrzymaniem czystej wody masz jakieś filtry ja marzę aby oczko było z kaskadą ale to pewnie i tak trudno będzie utrzymac w czystości chce najprostrze bo ja będę o to dbac bo M nie ma czasu ryb napewno nie będzie u mnie.Oświeć mnie jak z tą wodą jest.
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Robertop 19:47, 19 kwi 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Ewa4 napisał(a)
Dzięki bardzo.Czytam że masz z bloczka i głębokie a jak z utrzymaniem czystej wody masz jakieś filtry ja marzę aby oczko było z kaskadą ale to pewnie i tak trudno będzie utrzymac w czystości chce najprostrze bo ja będę o to dbac bo M nie ma czasu ryb napewno nie będzie u mnie.Oświeć mnie jak z tą wodą jest.


Czesc. W wolnej chwili przygotuje dla ciebie jakies rady. Jezeli nie bedziesz miala ryb jest duzo roslin wodnych, ktore naturalnie klaruja wode. Ja mam filtr i napowietrzanie ale to z powodu rybek.
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Robertop 19:52, 19 kwi 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Witam,
Jutro zabieram sie do przebudowy rabaty i potrzebuje porady.
Tak jest:


Taki jest plan:


Obrzeża będą z kostki granitowej (tak jak na poprzedniej rabacie). Białe to alejka wysypana kamieniem. Nie wiem co zrobic z dwoma krzaczkami borówki i rododendronem. Czy je zostawic, czy przesadzic. Moze macie jakies ciekawe pomysly?
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Debra 20:08, 19 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
A gdybyś tak to wszystko połączył w jedno, żadnych obrzeży, tylko piękny kancik z trawą, bez kątów prostych, taka opływowa rabata wokół drzewa.

Ja bym wyrzuciła stąd obrzeża, palisadkę (dobrze widzę - jest tam też?) przekopała wszystko, dosypała kompostu (próchniczej ziemi) i obsadzała jako całość.
Donice wywal, borówki przesadź, a rododendrona jak naj bardziej zostaw.
Pod drzewo daj np. bluszcz by się oplatał.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Robertop 20:15, 19 kwi 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Debra napisał(a)
A gdybyś tak to wszystko połączył w jedno, żadnych obrzeży, tylko piękny kancik z trawą, bez kątów prostych, taka opływowa rabata wokół drzewa.

Ja bym wyrzuciła stąd obrzeża, palisadkę (dobrze widzę - jest tam też?) przekopała wszystko, dosypała kompostu (próchniczej ziemi) i obsadzała jako całość.
Donice wywal, borówki przesadź, a rododendrona jak naj bardziej zostaw.
Pod drzewo daj np. bluszcz by się oplatał.


Te wszystkie obrzeża i palisadki znikną. Kostka granitowa bedzie w miejscu białych lini. Jezeli polacze to wszystko to nie bedzie dojscia do pozostalych rabat? Z borówkami i Rh tak zrobie jak piszesz. O czyms do oplatania drzewa pomysle.
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Ewa4 07:35, 20 kwi 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Bardzo podoba mi się pomysł Debry ja też naprawiam błędy w ogrodzie wyrzucam obrzeża ,równam kanciki odrazu inaczej.Pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Moniika 10:33, 20 kwi 2013


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Ja też popieram Derbe a jakie to drzewo w środku ?
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Robertop 22:21, 20 kwi 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Moje dzisiejsze zakupy
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Robertop 22:41, 20 kwi 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Moniika napisał(a)
Ja też popieram Derbe a jakie to drzewo w środku ?

To drzewko, to morela.
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Joasia 22:47, 20 kwi 2013


Dołączył: 18 sty 2013
Posty: 126
Robert, a jak przeróbka rabaty poszła?
Zakupy, że ho ho
Rozpoznaję tylko truskawki i aksamitki.
Żurawki też widzę? Uczę się dopiero
____________________
Blokersi w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies