Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe zacisze

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe zacisze

Ewa4 06:31, 05 mar 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
no to się narobiłas przy tym murku ale warto było jest co oglądać .Pozdr.
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
romka 08:40, 05 mar 2013


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
pooglądałam historię 'murka' piękny!!! i Ty tak sama to wykombinowałaś???
____________________
sylwia vel romka nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę i www.romka.mojabudowa.pl
Marta7 23:56, 05 mar 2013


Dołączył: 22 gru 2012
Posty: 2837
Pozdrawiam
____________________
Ogródek z widokiem na stodołę,stajnię,wiatę
Borbetka 07:51, 06 mar 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Cześć Marysiu, zaznaczam sobie wątek, bo bardzo spodobał mi się Twój ogród. Lubię rośliny, które mają trochę lat. No i zabawa kamieniem, której zazdroszczę i się nieśmiało zapytam, czy sama sobie z tym tematem radzisz?
Pozdrawiam słonecznie.
____________________
borówcowy wizytowka
Maria667 20:24, 06 mar 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
Marta7 napisał(a)
Marysiu a to Ty taka cwana byłaś
A tak na poważnie to chylę czoła,odwaliłaś kawał porządnej roboty,a efekt końcowy zachwycający-jakaż siła w Tobie drzemie- artystyczna i fizyczna ! Jestem pod wrażeniem!

Martuś!
Przede wszystkim fizyczna, ha,ha..
____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
Maria667 20:30, 06 mar 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
Witam serdecznie wszystkich, którzy tu do mnie zaglądają. Byłam zmuszona do kilkudniowej przerwy, bo zaskoczyła mnie niedyspozycja zdrowotna. Zawsze myślałam, że co jak co, ale zdrowie to mam nie do zdarcia. A tu masz! Zaszwankowało i to tak niefajnie. Ale już jest OK.
Pozdrawiam więc wszystkich serdecznie!
____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
Maria667 20:45, 06 mar 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
anna_g napisał(a)

Marysiu co to jest za drzewko? Tak go tniesz? Pozdrawiam


Aniu!
To drzewko to najzwyklejszy grab, który rósł sobie jako samosiejka w pobliżu rowu melioracyjnego. Jak go zobaczyłam od razu wiedziałam, co z nim zrobię. W wyobraźni widziałam go właśnie takim, jaki jest teraz.Wykopałam go w lipcu (!). Po wsadzeniu zgubił wszystkie liście. Jedyną jego zaletą było to , że miał kształt prostego patyka. W następnym sezonie odżył. Zaczęłam mu nadawać kształt tzn przycianałam boczne gałązki i wycięłam przerwy, robiąc takie jakby warstwy. Na efekt przyszło mi jednak poczekać dwa sezony. Potrzebował trochę czasu, aby zrozumieć, o co mi chodzi.

Poniżej załączam zdjęcie graba w drugim roku.

____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
Maria667 20:58, 06 mar 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
Borbetka napisał(a)
Cześć Marysiu, zaznaczam sobie wątek, bo bardzo spodobał mi się Twój ogród. Lubię rośliny, które mają trochę lat. No i zabawa kamieniem, której zazdroszczę i się nieśmiało zapytam, czy sama sobie z tym tematem radzisz?
Pozdrawiam słonecznie.


Moniko!
Z tym kamieniem, to wcale nie było tak zabawnie.
A tak serio, to co robię, to jeden wielki eksperyment. Nie mam w tym temacie doświadczenia. Trochę czytałam na ten temat i wiem, że takie "suche" murki są dość łatwe w wykonaniu. Wciąż go jeszcze obsadzam. Murek ma stanowić element tła dla roślin. Ma tylko gdzieniegdzie być widoczny.W szczeliny chcę ponasadzać rośliny, aby nie był taki całkiem odsłonięty. Już częściowo udało mi się go przesłonić, ale jeszcze trochę pracy mnie czeka. Cała ta rabata "na murku" jest jeszcze w fazie zmian i dopracowywania szczegółów.
Zobaczymy...
A teraz idę do Twojego ogródka. Do zobaczenia!

____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
weronika77 21:07, 06 mar 2013


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Ogrodowe zacisze ma już 20 lat i nazwę od niedawna, dojrzały Twój ogród i ładny. Witam na naszym Ogrodowisku moimi floksami szydlastymi.
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
Maria667 21:23, 06 mar 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
romka napisał(a)
pooglądałam historię 'murka' piękny!!! i Ty tak sama to wykombinowałaś???


Sylwio!
Miło, że zaglądnęłaś.
Murek w ostatecznej postaci to mój pomysł. Natomiast było wiele inspiracji z neta, z czasopism i czego się da. Dla mnie zawsze zima jest taka inspirująca, bo nic się nie da robić na zewnątrz, więc myślę, co by tu zrobić na wiosnę. No i wymysliłam. I wciąż jeszcze się zastanawiam, co muszę poprawić, aby bardziej wkomponował się w całość. Chodzi mi generanie o to, aby wyglądał, jakby od zawsze tam był. Rośliny rosną, może to się z czasem uda.
Pozdrawiam ciepło i wiosennie. U mnie było dzisiaj +16 stopni!!!!!



____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies