Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka 15:06, 09 sty 2021


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
BasiaLT napisał(a)
Masz przepiękne te piwonie. Taki niespotykany kolor.

Dziękuję, już się nie mogę doczekać aż znów zakwitną
A te piwonie [Coral Sunset] mają taką właśnie ciekawą plejadę kolorów... od różu do prawie biełego



____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Monia81 23:30, 09 sty 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7964
Jolu Lenka cudna ten zakątek z brzozami nieustannie u Ciebie podziwiam, cudnie to wszystko ze sobą współgra no i hosty jednej odmiany w masie bosko wyglądają, muszę u siebie spróbować pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
jolka 11:44, 10 sty 2021


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Roocika napisał(a)

Przycupnę bo też chcemy posadzić brzozy


Asia, no to będę Ci kibicować, bo ja brzozy bardzo lubię.
Na początku wiązałam do patyków, żeby ich wiatr nie wywrócił, podlewałam żeby szybciej rosły, a teraz tylko chodzę i myślę, gdzie tu przyciąć... żeby nie zeszpecić, ale też dać sobie miejsce na przejście a roślinom poniżej trochę światła i powietrza

Białe pnie fajnie się komponują z białymi czosnkami
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
SlonecznyOgrod 12:23, 10 sty 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Jolka, dawno do Ciebie nie zaglądałam, bo albo ja miałam pauzę na O. albo Ciebie nie było...
Piękną masz przestrzeń i bardzo duży teren zagospodarowany zarówno ozdobny jak i użytkowy sad

Przeczytałam o problemach z malinami...
Ja mam maliny wzdłuż warzywnika, sadzone już ładnych parę lat temu.
Jak sadziłam to zrobiłam małe dołeczki ale rozrosły się i rosną normalnie w piachu, owocują niesamowicie, zaczynają od lipca ale główne zbiory przypadają na jesień (dzień w dzień przez kilkanaście tygodni, kilka miesięcy)...

Gdybyś chciała spróbować z nimi to mogę Ci je wysłać
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
A_gawa 12:31, 10 sty 2021


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Ślicznie dziękuję za odpowiedź o brzozowym zagajniku - to wielka pomoc przy planowaniu. Przepiękny masz ogród, gratuluję pomysłu i wykonawstwa. Budzi podziw i jest wzorem do naśladowania. Taki w nim spokój i harmonia. Do tego piękne zdjęcia.



A może kiedyś kolejną książką Szefowej powinno być zgromadzenie reportaży o najlepszych ogrodach Ogrodowiska? Na pewno byłaby rozchwytywaną pozycją poradnikową.
Tak sobie skromnie myślę...


____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
jolka 14:01, 10 sty 2021


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Monia81 napisał(a)
Jolu Lenka cudna ten zakątek z brzozami nieustannie u Ciebie podziwiam, cudnie to wszystko ze sobą współgra no i hosty jednej odmiany w masie bosko wyglądają, muszę u siebie spróbować pozdrawiam



Lencia to jest obecnie mega słodziak, który zdaje się mieć świadomość swoich wdzięków, i co próbuje (czasem skutecznie)wykorzystać, hehe.. Np nie pozwalałam jej wchodzić na łóżko, ale ona oczywiście próbuje..Jak już jej się uda wejść to momentalnie zamyka oczka i "śpi"!! Możesz wołać, głaskać, podnosić nóżki.. zero reakcji, śpi i koniec hehe) No i rośnie jak na drożdżach

Tak się bawimy piłeczką we wrześniu


A tak wygrzewamy w słoneczku - foto z listopada


A hosty ...te akurat co mam przed hortensjami (nie jestem pewna odmiany) dobrze wyglądają cały sezon. Ale te biało - zielone i jaśniutkie seledynowe.. na początku sezonu śliczne, a potem zawsze mam je poniszczone przez ślimaki, deszcze, opuchlaki i słońce Pewnie w cienistym miejscu lepiej by się miały.



____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 14:17, 10 sty 2021


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Marzenaka napisał(a)
Jolka, no cudnie u Ciebie! Nic nowego pewnie nie powiem ale zawsze się zachwycam twoim ogrodem.


Marzenka, bardzo Ci dziękuję za miłe słówka
Pewnie, że ogród robi się dla siebie a nie dla innych, ale zawsze to miło jak się "komuś z boku" też podoba Jest to taką motywacją, by robić coś więcej, ładniej, lepiej

Myślę, czym mogłabym wynagrodzić te uprzejmości...Chyba hortensje z września będą odpowiednie

To są takie zdjęcia robione po długich deszczach, hortensje ciężkie, delikatnie się przechylają, ale nie leżą. Lubię je tutaj











Dobrze, że pomimo przerwy od ogrodowiska, czasem zrobiłam jakieś foto
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 14:54, 10 sty 2021


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
A_gawa napisał(a)
Piękna rabata. Czy coś w tym wątku jest do poprawki? Hahaha! Przepięknie. Jaka róża jest pod brzozami?


Dziękuję Brzozowy zakątek to również moje ulubione miejsce I praktycznie bezobsługowe. Do poprawy zawsze coś się znajdzie Na wiosnę mam w planie małe przemeblowanie koło placyku z kamieniami, ale to z drugiej strony ogrodu. Bez sensu posadziłam róże Moonstead Wood.. miskanty je zasłaniają, a wiadomo - róża bez słońca to nie jest to


A róża pod brzozami to alba meidiland.


I jeszcze z białych kwiatów pod brzozą zawilce mi się przypomniały
Choć to jesienne kwiaty, jakoś ich kształt mi zawsze z wiosną się kojarzy
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Milka 14:56, 10 sty 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ależ u ciebie pięknie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
jolka 15:23, 10 sty 2021


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
achimee napisał(a)
Jeden z moich ulubionych ogrodów Zaglądam oczy nacieszyć, a tu pusto Uprasza się o fotki!


Ewusia, dziękuję za miłe słowa. Faktycznie przez ponad pół roku kompletnie nie zaglądałam na ogrodowisko.. jakoś tak mi się porobiło, że mnie nie ciągnęło. Ale oto z Nowym Rokiem znów zapragnęłam do Was wrócić

Nie mam za dużo zdjęć z ub roku, ale róż się doszukałam
Żeby nie było, że mam same hortensje, hehe; )

Różane różności - praktycznie z jednego kątka Październik 2020.

Zostawiam ...wraz z pozdrowieniami oczywiście
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies