Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wiejski ogródek-plany

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiejski ogródek-plany

ZielonaKasia 12:33, 16 maj 2016


Dołączył: 26 wrz 2012
Posty: 147
Hehehe z tymi budkami to trafiłaś, Mąż jest zapalonym ornitologiem i nawet mamy tynki w domu przesunięte, bo mamy parę kopciuszków na jajkach Oprócz tych gatunów, co wymieniłaś mamy jeszcze szpaki, pliszki siwe, skowronki. Las nie jest daleko, zawsze jakiś ptasior zajży. I kota u nas nie będzie, żeby nie szkodził
____________________
ZielonaKasia
Margerytka40 12:10, 01 sie 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
ZielonaKasia napisał(a)
Działka leży w miejscowości Mroga Dolna a ja pochodzę z okolic Jeziorska, stąd te zdjęcia. Od prawie 10 lat mieszkam w Łodzi i mimo, że lubię to miasto już chcę wracać na wieś. Jak powiada moja mama "wieś z ciebie wychodzi"

Wątek zaczynam wiosną, ale wszelkie prace na działce poczynimy dopiero jesienią, ponieważ jeszcze na ten sezon na naszym polu ma być zboże. Zaczniemy od posadzenia sadu juz nie mogę sie doczekać.

Dziękuję za miłe powitanie i za pierwsze odwiedziny.



Witaj Kasiu .
Zaintrygowało mnie że masz działkę w Mrodze Dolnej . Tam mieszkali moi dziadkowie ,tam mieszkałam ja do 5 roku życia a póżniej spędzałam tam każdą wolną od szkoły chwilę . Mam sentyment do tego miejsca , to jakby moje korzenie .Będę do Ciebie wpadać jeśli pozwolisz .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
ZielonaKasia 16:19, 29 gru 2016


Dołączył: 26 wrz 2012
Posty: 147
Margerytka40 napisał(a)



Witaj Kasiu .
Zaintrygowało mnie że masz działkę w Mrodze Dolnej . Tam mieszkali moi dziadkowie ,tam mieszkałam ja do 5 roku życia a póżniej spędzałam tam każdą wolną od szkoły chwilę . Mam sentyment do tego miejsca , to jakby moje korzenie .Będę do Ciebie wpadać jeśli pozwolisz .


Zapraszam serdecznie, tym bardziej że pod koniec stycznia się przeprowadzamy
____________________
ZielonaKasia
ZielonaKasia 16:19, 29 gru 2016


Dołączył: 26 wrz 2012
Posty: 147
Witajcie po długiej przerwie od ostatnich wpisów w moim życiu bardzo dużo się zmieniło. W czerwcu urodziłam synka - Jaśka, który zajmuje mi większość czasu. Dokończyliśmy też budowę domu. W styczniu ubiegłego roku nie bylo nawet okien a za chwilę zamawiamy meble. Trochę się boję tych zmian. Szaleństwo spełnić swoje dwa wielkie marzenia w ciagu 12 miesięcy. Dom będzie ogarnięty na takim poziomie, żeby nie zawracał nam głowy szukaniem i zakupami.

Teraz czas na ogród jak tylko zacznę działać, to będę wrzucać zdjęcia. Działka miała być ogrodzona, ale nie dopilnowałam tematu i czeka nas to w tym roku. Wywieźliśmy już jeden kontener odpadów po budowie i czas zamówić kolejny - pokaże oczywiście efekty sprzątania, bo w tej chwili mamy krajobraz księżycowy plus stertę palet euro.

Priorytetem na 2017 rok jest warzywniak, uporządkowania nawierzchni /poza odpadami jest sporo kolein po ciężkim sprzęcie/, ogrodzenie i jesienią żywopłot z grabu. Synek uwielbia spędzać czas na dworze i mam zamiar to wykorzystać

Pozdrawiam wszystkich ogrodników i życzę aby Nowy Rok był wspaniałą, dobrą przygodą.
____________________
ZielonaKasia
ZielonaKasia 17:00, 29 gru 2016


Dołączył: 26 wrz 2012
Posty: 147

Zapomniałabym o swoim pierwszym drzewie - świerk serbski, oczywiście do posadzenia po świętach
____________________
ZielonaKasia
Margerytka40 17:56, 29 gru 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kasiu ,pisząc że będę wpadać miałam na myśli Twój wątek

Fajnie że się w końcu odezwałaś ale jak tyle się u Ciebie działo to nic dziwnego że cichutko w Twoim wątku było
Pozdrawiam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
sylwia_slomc... 18:33, 29 gru 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Witam się i ja bo po przeczytaniu od deski do deski zaintrygowałaś mnie łąkami kwietnymi i wizją wiejskiego ogrodu, walczę u siebie o coś podobnego
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anna_t 20:47, 29 gru 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
cześć Kasia wpadam z rewizytą
bardzo wiele mamy wspólnego ja się przeprowadziłam w czerwcu 2015 a w sierpniu urodziłam drugą córcie. w 7 m-cu ciązy teren na działce równałam, ale to był czad! jakies nadludzkie siły miałam emocjonalnie to byl ciężki rok i Bóg zapłać za mojego męża bo skoro ze mną wtedy wytrzymał tzn ze stworzony dla mnie
zaznaczam do podglądania pokazuj nam dużo fotek zwłaszcza tych masakrycznych, my lubimy takie klimaty i metamorfozy potem
pozdrawiam
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies