Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wiejski ogródek-plany

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiejski ogródek-plany

katarzynkak 22:26, 10 cze 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Witaj Kasiu.

Czy jeszcze tutaj zaglądasz? Jesteśmy "prawie" sąsiadkami. Ciekawa jestem, czy ruszyłaś z pracami ogrodowymi?

pozdrawiam,
k
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
ZielonaKasia 21:27, 24 cze 2014


Dołączył: 26 wrz 2012
Posty: 147
katarzynkak napisał(a)
Witaj Kasiu.

Czy jeszcze tutaj zaglądasz? Jesteśmy "prawie" sąsiadkami. Ciekawa jestem, czy ruszyłaś z pracami ogrodowymi?

pozdrawiam,
k


Zaglądam na forum codziennie, do siebie co jakiś czas, bo w sprawach ogrodowych nic ciekawego u mnie sie nie dzieje

____________________
ZielonaKasia
katarzynkak 22:18, 18 wrz 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Kasiu co słychać?
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
ZielonaKasia 21:11, 10 kwi 2015


Dołączył: 26 wrz 2012
Posty: 147
Dzień dobry Wszystkim, na Ogrodowisku jestem niezmiennie - codziennie, tylko do siebie nie zaglądam. Nic sie nie dzieje - trzeba czekać. Od początku maja rozpoczyna sie budowa domu. Jeśli wystarczy nam kasy i cierpliwości to może się ogrodzimy. A jeśli się ogrodzimy to posadzony będzie żywopłot grabowy i może część drzewek w sadzie i leszczyny przy domu.

Taki plan.

CO ciekawe nie zmieniła mi się koncepcja ogrodu. Jedynie dogrywam szczegóły i robię listę pożądanych roślinek.

W sobotę, 18 kwietnia idziemy z Małżonkiem na warsztaty sadownicze do łodzkiego Botanika Niech się chłopak uczy drzewa sadzić
____________________
ZielonaKasia
popcorn 20:33, 22 kwi 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
hej,

masz blisko, może jesteś chętna??

http://www.ogrodowisko.pl/watek/5624-pilnie-do-oddania-za-poldarmo-formowane-cisy-k-zyrardowa
____________________
Mój nowy ogródek
agaott 20:50, 22 kwi 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 238
Jestem bardzo ciekawa Twojego ogrodu. Lubię taki styl więc bedę zaglądać. Pozdrawiam
____________________
Aga-http://www.ogrodowisko.pl/watek/5573-sielsko-anielsko
ZielonaKasia 18:08, 04 maj 2015


Dołączył: 26 wrz 2012
Posty: 147
Takie odwiedziny w moje urodziny Zapraszam serdecznie do tego mojego pustkowia. W ubiegłym roku zadołowałam 5 truskawek zwisajacych i to całe moje szaleństwo. Muszę czekać, czekać i jeszcze raz czekać.

Wyżywam się w ogrodzie Mamy, dostała Eden Rose i Rhapsody in Blue, a w ubiegłym roku hortensje Anabelle i jakieś ogrodowe. W weekend wyczyściłam też maliny i podsypałam obornikiem Ot całe ogrodowanie
____________________
ZielonaKasia
ZielonaKasia 12:14, 13 lis 2015


Dołączył: 26 wrz 2012
Posty: 147
Czas w końcu wziąć się za robotę w tym roku udało mam sie wybudować domek, w przyszłym będzie nas wykańczał. Chciałabym jesienią 2016 zacząć zakładać ogród. Planuję zacząć od rabaty przed domem. Problem w tym, że jest to rabata zacieniona - przy północnej ścianie budynku a ja chciałabym tam róże.

Wnęka przy wejściu/schody do domu będą granitowe. Nie będzie szerzej niz ta wnęka. Pod samymi oknami chcę posadzic paprocie, w drugim rzędzie róże i najniższa część - coś zielonego -bodziszki (?) Długość tej rabaty to ok 3m (wzdłuż ściany), szerokość - wedle uznania, ale myśle, ze też ok. 3m. Rabata różana bedzie otaczać cały dom, więc nie będą to takie wysunięte placki z kwiatami, ale część większej kompozycji.
____________________
ZielonaKasia
ZielonaKasia 12:28, 13 lis 2015


Dołączył: 26 wrz 2012
Posty: 147
Myślałam o tym, żeby z lewej strony (cześć północno-wschodnia) posadzić Pomponellę. Aby tworzyły ładną kępę chcę mieć tam 5-7 krzewów. Naczytałam się o niej i powinna wytrzymać, bo nie jest to zupełny cień, rano i wieczorem słońce dociera.
Gorzej z prawą stroną - wybrać nie mogę - chciałabym różę o podobnym pokroju i wysokości co Pomponella, również o różowym (lub czerwonym) kwiecie. No i kształt kwiatów - lubię kwiaty zamykające się i rozety np. Teasing Georgia, Boscobel Alnwick Rose, Wesley 2008. Czytam, czytam i nic. Może ktoś coś doradzi. Od strony północno zachodniej będzie już więcej słońca, ale czy wystarczająco?

Mam w prawdzie jeszcze troche czasu, ale liczę, że mi troszę pomożecie i bedę mogła zacząć planować reszte
____________________
ZielonaKasia
iwka 12:36, 13 lis 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Zielona żaba wita zieloną Kasię

Róże na zacienioną stronę to chyba nie bardzo się nadają, ale ja na różach to nie znam się więc nie pomogę będę obserwowała, bo może kiedyś też dopadnie mnie różomania
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies