Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wiejski ogródek-plany

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiejski ogródek-plany

iwka 10:18, 30 lis 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
no to gratulacje
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
ZielonaKasia 15:51, 02 gru 2015


Dołączył: 26 wrz 2012
Posty: 147
Dziękuję
____________________
ZielonaKasia
AgataP 11:19, 10 lut 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Witaj Kasia... zajrzałam na mapę ogrodów i jesteśmy niedalekimi sąsiadkami, tak mi się wydaje przynajmniej. Jak przygotowania? idzie wszystko naprzód z budową? Ja od 3 lat mieszkam w swoim domu, na dodatek budowę prowadziłam też będąc w ciąży Pozdrawiam Cię serdecznie w nowym roku
____________________
Z Pszenicznej...
Pszczelarnia 12:20, 10 lut 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kasiu, geokratka, ażurowy beton i wiejski ogród polski.
Ja bym już pasy betonu pod koła ładnie wylała. Albo dała z takiej nawierzchni jak wokół domu.

Kibicuje Twoim planom roślinnym .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ZielonaKasia 11:51, 02 mar 2016


Dołączył: 26 wrz 2012
Posty: 147
Witajcie, z racji pogody, pory roku i Brzucha ogrodowo nic się nie dzieje, ale pokaże Wam moją stodołę z drugiej strony. Szczyt bydynku jest od zachodu a ta druga wielka dziura od południa - tu będzie taras i wygrzewanie się na tarasie Taras nie będzie zadaszony, bo Małżonek nie daje sie przekonać - stanęło na stetażu pod winorośle i pnące róże. Od zachodu okno będzie typu fix/fix, czli 2 części nieotwierane.

Właściwie to chyba kiedyś zmienię nazwę bloga na miodowo-różany. Zresztą Pszczelarnia słusznie zauważyła, że koncepcja mi sie rozjeżdża. Dużo się zmienia w moich planach, ale czas tu gra na moją korzyść - mam go dużo na przemyślenia. Swego czasu rysowałam sporo projektów, teraz jednak widzę, że to co przyjmuje papier niekoniecznie sprawdzi się w terenie.

Przy moim wymyślaniu muszę się trzymać jednej dodatkowej zasady, oprócz tych zawartych w dekalogu ogrodnika - pamiętaj, że masz wietrzną działkę!

Dodatkowo działka jest na "lekkiej" góreczce, dzięki czemu mam spadek w stronę południa. Najbardziej widać to po budynku, wejście jest niemal na płasko a taras ma ok 80cm. Gleba jest piaszczysta, ale trzyma się kupy. Wcześniej było tu pole uprawne a od 4 lat jest trawa koszona przez rolnika (jak nam sie przypomni, żeby mu powiedzieć o skoszeniu).

Na działce mam już spore towarzystwo, głównie nornic i skowronków

Miłego dnia wszystkim ogrodomaniakom

K.
____________________
ZielonaKasia
ZielonaKasia 11:52, 02 mar 2016


Dołączył: 26 wrz 2012
Posty: 147
____________________
ZielonaKasia
AnnaCh 14:34, 03 mar 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Cześć Kasiu, na początek gratki z powodu nowego Ogrodnika
Kolejna osoba z łódzkiego, super

A co do okien, to nie dawaj fixów, z mojego doświadczenia budowlanego wiem, że różnica w cenie między otwieranym, a fixem jest niewielka, przynajmniej u mnie była (mam okna z Drutexu), a wygodniej jest. Łatwiejsze mycie i czasem trzeba dużą kanapę wnieść, to przydaje się duże otwierane okno.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
ZielonaKasia 14:48, 03 mar 2016


Dołączył: 26 wrz 2012
Posty: 147
AnnaCh napisał(a)
Cześć Kasiu, na początek gratki z powodu nowego Ogrodnika
Kolejna osoba z łódzkiego, super

A co do okien, to nie dawaj fixów, z mojego doświadczenia budowlanego wiem, że różnica w cenie między otwieranym, a fixem jest niewielka, przynajmniej u mnie była (mam okna z Drutexu), a wygodniej jest. Łatwiejsze mycie i czasem trzeba dużą kanapę wnieść, to przydaje się duże otwierane okno.


Okna już kupione, czekamy tylko na montaż. Fixy są od zachodu a od południa normalne wyjście na taras. Moja znajoma ma duży fix i to sprawia wrażenie, że nie jest to okno a obraz - taki też był mój pomysł. Stanelo jednak na tym, że po środku okna będzie stała wyspa kuchenna - widziałam u Okrasy w którymś z odcinków programu

Większość planowanych na wiosnę prac, to prace zewnętrzne - dach i elewacja. Jak już będzie po robocie, a ja po porodzie zacznę ogarniać ogród
____________________
ZielonaKasia
Pszczelarnia 16:19, 03 mar 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Będziemy pilnować, żeby się nie rozjeżdżało.

Łatwiej mi powiedzieć, bo sama przez to przechodziłam - z takim podjazdem. I przekonałam M., że musimy trzymać się rozwiązań dawnych, prostych i nieudziwnionych.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AgataP 10:00, 04 mar 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Pszczelarnia napisał(a)
Kasiu, geokratka, ażurowy beton i wiejski ogród polski.
Ja bym już pasy betonu pod koła ładnie wylała. Albo dała z takiej nawierzchni jak wokół domu.

Kibicuje Twoim planom roślinnym .


Zgadzam sie z Pszczółką, do ogrodu wiejskiego nie bardzo pasuje ażur. Widzisz ja nawet kostki nie robię, bo nie pasuje mi ona. Może granit by był dobry, ale mnie nie stać. Więc wykorytowaliśmy podwórko, nasypaliśmy pospółki i ubiliśmy. Pod spodem mamy bruk więc nie dawaliśmy kamienia tylko żwir z piachem. Wszystko się ubiło, woda wsiąka elegancko i w tym roku chcemy wysypać żwir płukany. Zobaczymy czy się sprawdzi. W razie czego będziemy od czasu do czasu uzupełniać go. Ścieżki mamy ze zdobytych płyt chodnikowych, podkładów kolejowych i kamieni polnych.
Wyszło nie najgorzej
____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies