Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wiejski ogródek-plany

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiejski ogródek-plany

Keri 12:55, 19 lut 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Witaj Kasiu na ogrodowisku! Czyli zaczynamy od wiosny, ja też co dopiero założyłam wątek. Piekne okolice u Ciebie! pozdrawiam
Agnieszka
____________________
Agnieszka Zielona przystań
ZielonaKasia 13:04, 19 lut 2013


Dołączył: 26 wrz 2012
Posty: 147
Działka leży w miejscowości Mroga Dolna a ja pochodzę z okolic Jeziorska, stąd te zdjęcia. Od prawie 10 lat mieszkam w Łodzi i mimo, że lubię to miasto już chcę wracać na wieś. Jak powiada moja mama "wieś z ciebie wychodzi"

Wątek zaczynam wiosną, ale wszelkie prace na działce poczynimy dopiero jesienią, ponieważ jeszcze na ten sezon na naszym polu ma być zboże. Zaczniemy od posadzenia sadu juz nie mogę sie doczekać.

Dziękuję za miłe powitanie i za pierwsze odwiedziny.
____________________
ZielonaKasia
Gardenarium 14:04, 19 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Witaj Kasiu i dziękuję za tak pięknie pokazaną wiosnę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZielonaKasia 18:16, 19 lut 2013


Dołączył: 26 wrz 2012
Posty: 147
Super, sama Szefowa mnie odwiedziła A z tymi zdjęciami to chyba mały falstart zrobiłam, bo bieluteńko za oknem...
____________________
ZielonaKasia
Neska 12:59, 20 lut 2013


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Witam imienniczkę Jesteśmy z tego samego rejonu. Tyle, że ja na południe od Łodzi.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Ewa4 13:44, 24 lut 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
No niezły areał okolica ładna tylko wytrzymasz do jesieni aż Ci zboże zbiorą my tu wszyscy na wiosnę czekamy żeby ruszyć na działkę a jesień to bardzo długo no ale podobno co się odwlecze to nie uciecze.Pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Magda70 15:48, 25 lut 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
ZielonaKasia napisał(a)
Super, sama Szefowa mnie odwiedziła A z tymi zdjęciami to chyba mały falstart zrobiłam, bo bieluteńko za oknem...


E tam falstart...my wyczekujemy takich widoków iwęc od razu lepiej nam na duszy
Witaj...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
ZielonaKasia 15:40, 26 lut 2013


Dołączył: 26 wrz 2012
Posty: 147
Witam serdecznie od kilku dni tworzę plan mojego królestwa. Miałam juz wcześniej zrobiony plan zagospodarowania działki z naniesionym domem i garażem, teraz dorysowuję drzewa i rabaty. Póki co wszystko ołówkiem i na papierze, tak, żeby móc sobie dowolnie zmieniać. Choć jak znam życie to jeszcze niejedno ulegnie zmianie. Drzewa właściwie są już raczej pewne, mam trochę miejsca, więc będą lipy (na miód lipowy na starość), brzozy (bo ładne i dobrze się komponują z wrzosami i trawami) leszczyny (na orzeszki dla wiewiórek), jarzębiny (na dżem) itp. itd.

Okno z jadalni jest na zachód, tam planuje główny wsiowy ogródek z malwami, różami, makami, ostróżkami, naparstnicami i kosmosem. Będzie też wiśnia od moich rodziców, którzy słusznie uważają, że trudno kupić "taką na prawdę kwaśną"

Przy domu na pewno będą bluszcze, winorośle i róże pnące. Po stronie wschodniej i od północy jakieś cieniste rabaty z paprociami, konwaliami, kokoryczką wielokwiatową.

Taki mam pomysł na ogród ozdobny, ciekawe co z tego wyjdzie

Sad i warzywnik muszą poczekać na kolejny "napad weny".

Postaram się wrzucić jakieś zdjęcie tego planu, ale ołówek słabo widać...
____________________
ZielonaKasia
ZielonaKasia 16:01, 26 lut 2013


Dołączył: 26 wrz 2012
Posty: 147


Nic lepszego nie chciało wyjść. Działka jest położona -+ równo względem kierunków świata, czyli na zdjęciu północ jest na górze, wschód po prawej, zachód po lewej. Przestrzeń bez oznaczeń to trawnik, a bazgrołki, to oczywiście PLAN
____________________
ZielonaKasia
Roberto 16:26, 26 lut 2013


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Witam nową ogrodową pasjonatkę muszę przyznać, że masz fajny kawalek działki do zagospodarowania, super krajobraz, także czekamy wiosny, pozdrowienia
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies