Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

Alikia 21:27, 06 mar 2013


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
Pięknie u Ciebie Joasiu i taka cudna trawa
U mnie mech zamast trawy i wszystkie rabaty do przeróbki ale z takimi sympatycznymi ludziskami z tego forum to chyba dam radę
Dziekuję za odwiedziny
____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
Loosiuu 15:18, 07 mar 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Witaj, ładny ogród zastanów się czy nie byłoby warto przesadzić drzew ze środka trawnika na rabaty po bokach? Tak jak ta katalpa. Za pare lat będzie dosyć szeroka i będzie przeszkadzać w pielęgnacji tak wspaniałego trawnika
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
JoannA 17:45, 07 mar 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Witaj, katalpa miała dawać cień na tarasie bo tam po południu patelnia, narazie ten pomysł się nie sprawdził. Możliwe, że znajdę dla niej inne miejsce, a z drugiej strony jak mam się zasłonić od strony sąsiadów kiedy taras odsłonięty, wszystko jak na dłoni , a ja lubię śniadanie i kawkę na tarasie. Moze lepiej ją tam zostawić kosztem trawnika, rabatę powiększyć. Wszystko jeszcze do przemyślenia.
Wrzuciłam dodatkowe zdjęcie z widokiem na taras.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Loosiuu 20:54, 07 mar 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Oj zdjęcie mnie zmyliło myślałem że to środek trawnika Ona chyba się nie nadaje do osłonięcia, lepsze byłoby jakieś drzewo, które dłużej trzyma liście. Może grusza drobnoowocowa Pyrus calleryana, albo wiśnia piłkowana 'kanzan' Prunus serrulata. Mam dwie te ostatnie i polecam
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
JoannA 21:16, 07 mar 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Jednym słowem nieprzemyślany zakupMam na liście zakupów śliwę wiśniową pissardi na rabatę, którą widać za katalpą, brakuje mi tam koloru. Co o niej sądzisz?, czy na mojej glinie poradzi sobie?
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Loosiuu 22:07, 07 mar 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Jest wątek o Prunus cerasifera "Nigra" to praktycznie to samo
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1288-sliwa-wisniowa-prunus-cerasifera-nigra
U mnie na glinie musiałem jej dać troszkę lepszej ziemi bo nie rosła i dostawała wszystkich chorób po kolei. Po jakimś czasie się wkurzyłem i ją obciąłem radykalnie i odżyła i jest dwa razy większa więc również polecam jak chyba każdy na forum
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Anabell 22:12, 07 mar 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Asiu! obeszłam Twój dom i taras to od strony połud-wschodniej? to tylko poranna kawka będzie w słońcu.
Z owocowymi to dałabym spokój , owoce będą śmieciły. Pisardii dobry pomysł. a mogą być te co u Danusi na ulicy nazwy nie pamiętam coś Umbra..... i na wysokim pniu.strzyżona w kulę . ale to trzy by pasowały.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Loosiuu 22:17, 07 mar 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Wiśnia osobliwa Prunus ×eminens 'Umbraculifera', ale trzy to za dużo tam jak dla mnie i poza tym pnie by przeszkadzały przy zejściu i przy poszeniu i chyba za małe rosną, żeby zrobić dobre przesłonięcie.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
dajana 22:17, 07 mar 2013


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
JoannA napisał(a)
Dziękuję Dajanko, kochasz róże i masz już niezłą kolekcję.
Moje straciłam zimą 2011/2012, przetrwały trzy rabatowe; 1 biała i 2 zółte, w tym roku dokupiłam im do towarzystwa 2 białe i 3 różowe.
A Twoja jest śliczna i taka zdrowa, pamiętasz może odmianę?
Pozdrawiam serdecznie


Pamiętam to Eden Rose tylko skoczek różany się do niej dobrał ale pomimo tego pięknie kwitła aż do śniegów Bardzo ją lubię
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Loosiuu 22:18, 07 mar 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
A czy nie lepiej byłoby zostawić to miejsce w słońcu do np. opalania się, a cień zrobić gdzieś w innym miejscu co zachęcałoby do porannego spaceru i można by umiejscowić w takim miejscu, że widok byłby na całą działkę
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies