Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

JoannA 22:54, 07 mar 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Łoosiuu napisał(a)
Ile on ma lat?
u nas rośnie 2 lata
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Anabell 22:55, 07 mar 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Twoje tuje już w tym roku pójdą lepiej jak w poprzednich latach, dobrze się zakorzeniły. tylko wody na wiosnę i nawożenie odpowiednie to 50 cm urosną. Sąsiad w następnym roku nic nie luknie .
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
JoannA 22:58, 07 mar 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Anabell napisał(a)
Twoje tuje już w tym roku pójdą lepiej jak w poprzednich latach, dobrze się zakorzeniły. tylko wody na wiosnę i nawożenie odpowiednie to 50 cm urosną. Sąsiad w następnym roku nic nie luknie .
Haniu, sąsiad często luka, zagaduje bardziej zależało mi za zasłonięciu się od strony sąsiada, on ma niezły bałaganik i nie wygląda to za ładnie. Tuje w ubiegłym roku już bardzo urosły, zasilam je dolistnie dwa razy w roku, pierwszy raz w maju, drugi po koniec lipca
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Loosiuu 23:04, 07 mar 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Hmm, wiesz, że to duże pnącze i gdybyś tak mu sypnęła troszkę azofoski na start i potem pare razy florovitem, troszkę przycięła. Pare lat i może nieźle osłonić! Poważnie się nad nim zastanów! Jakby tak mu postawić jakąś mocną pergolę mógłby zastąpić drzewo i przy tym pięknie by kwitł
Nie mam na myśli jakichś wielkich konstrukcji tylko coś prostego w wykonaniu, a za razem stabilnego.
Może coś tego typu co pierwszy obrazek, chociaż i tak to nie to bo za duże.
http://www.willguest.com/index.php5?action=pergolas
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
JoannA 23:08, 07 mar 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Filip pasuje, najbardziej to z basenem i leżaczkami Już widzę siebie na leżaczku i ten zaniedbany ogród
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
dajana 23:24, 07 mar 2013


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
JoannA napisał(a)
Danusiu, moje róże te kiedyś wszamały skoczki, nie dopatrzyłam bidulek


I co zniszczyły się? bo ja też niczym nie pryskałam oberwałam liście spaliłam i teraz na wiosnę czymś muszę spryskać, jesli jeszcze coś to da .Gapa ze mnie jesli chodzi o twoją pergolę Znam ją od dawna nawet mam zdjęcie a nie zauważyłam Gapiłam się głównie na trawę Jest taka zdrowa , soczysta i piękna .Jaki to gatunek nasion?jest tyle odmian traw ze nie mam pojęcia którą wybrać.
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
JoannA 23:32, 07 mar 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
dajana napisał(a)


I co zniszczyły się? bo ja też niczym nie pryskałam oberwałam liście spaliłam i teraz na wiosnę czymś muszę spryskać, jesli jeszcze coś to da .Gapa ze mnie jesli chodzi o twoją pergolę Znam ją od dawna nawet mam zdjęcie a nie zauważyłam Gapiłam się głównie na trawę Jest taka zdrowa , soczysta i piękna .Jaki to gatunek nasion?jest tyle odmian traw ze nie mam pojęcia którą wybrać.
Na skoczka działają wszystkie środki owadobójcze,zwalczaj go bo przenosi choroby wiruoswe i grzybowe.
Moje zjedzone zmarzły poprzedniej zimy. Zostało tylko zdjęcie na pamiątkę,Nie patrz na te przekwitnięte kwiatostany, powinnam je wcześniej usunąć ale pewnie z braku czasu nie zdążyłam.
Trawa to Sahara bo u nas bardzo nasłoneczniona działka.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Anabell 23:34, 07 mar 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Tujom śmiało można dać w końcu marca saletry amonowej garść na trzy /cztery tuje lub1 łyżeczkę pod krzak, ale w około krzewu nie na sam pień , one korzenie mają płytko, zaraz wodą polać. za 10 dni azofoskę lub florowit do iglaków posypowo.. saletra potrzebna bo jest podsypane korą a kora zabiera roślinie azot i nie oddaje go. nawożenie do połowy lipca . w czerwcu druga dawka saletry.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
JoannA 23:44, 07 mar 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Anabell napisał(a)
Tujom śmiało można dać w końcu marca saletry amonowej garść na trzy /cztery tuje lub1 łyżeczkę pod krzak, ale w około krzewu nie na sam pień , one korzenie mają płytko, zaraz wodą polać. za 10 dni azofoskę lub florowit do iglaków posypowo.. saletra potrzebna bo jest podsypane korą a kora zabiera roślinie azot i nie oddaje go. nawożenie do połowy lipca . w czerwcu druga dawka saletry.
Saletry amonowej? Nie wiedziałam, saletrę amonową daję pod borówkę amerykańską i różanecznika. O tujach nie wiedziałam. Dzięki Haniu
A mogę ją rozpuścić w wodzie?
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 00:05, 08 mar 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
dajana napisał(a)


I co zniszczyły się? bo ja też niczym nie pryskałam oberwałam liście spaliłam i teraz na wiosnę czymś muszę spryskać, jesli jeszcze coś to da .Gapa ze mnie jesli chodzi o twoją pergolę Znam ją od dawna nawet mam zdjęcie a nie zauważyłam Gapiłam się głównie na trawę Jest taka zdrowa , soczysta i piękna .Jaki to gatunek nasion?jest tyle odmian traw ze nie mam pojęcia którą wybrać.

U mnie jednak to nie był skoczek różany tylko jakiś inny robal, przyjrzałam się dobrze mojej róży na zdjęciu i już widzę, że to nie skoczek.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies