Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

JoannA 22:22, 07 mar 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Dzięki Filip Poczytałam, pojaśniało, będzie to pierwszy w tym roku zakup do ogrodu.
Pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
dajana 22:23, 07 mar 2013


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Łoosiuu napisał(a)
Wiśnia osobliwa Prunus ×eminens 'Umbraculifera', ale trzy to za dużo tam jak dla mnie i poza tym pnie by przeszkadzały przy zejściu i przy poszeniu i chyba za małe rosną, żeby zrobić dobre przesłonięcie.


A może na boki tarasu daj pergole z pnączami ? Osłonisz się od sąsiadów przy śniadanku a przy okazji zapach kwiecia będzie
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
JoannA 22:25, 07 mar 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Anabell napisał(a)
Asiu! obeszłam Twój dom i taras to od strony połud-wschodniej? to tylko poranna kawka będzie w słońcu.
Z owocowymi to dałabym spokój , owoce będą śmieciły. Pisardii dobry pomysł. a mogą być te co u Danusi na ulicy nazwy nie pamiętam coś Umbra..... i na wysokim pniu.strzyżona w kulę . ale to trzy by pasowały.

Haniu, taras jest od stronu południowo-zachodniej, od 14 trudno tam wytrzymać bez parasola
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 22:27, 07 mar 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Łoosiuu napisał(a)
Wiśnia osobliwa Prunus ×eminens 'Umbraculifera', ale trzy to za dużo tam jak dla mnie i poza tym pnie by przeszkadzały przy zejściu i przy poszeniu i chyba za małe rosną, żeby zrobić dobre przesłonięcie.

Raczej nie przesłonią, a trawę mogę tam zlikwidować
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 22:31, 07 mar 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Łoosiuu napisał(a)
A czy nie lepiej byłoby zostawić to miejsce w słońcu do np. opalania się, a cień zrobić gdzieś w innym miejscu co zachęcałoby do porannego spaceru i można by umiejscowić w takim miejscu, że widok byłby na całą działkę

Planuję kącik wypoczynkowy w tym rogu, który widać za katalpą. Sąsiad za płotem na 6 orzechów włoskich, to duże drzewa, tam najwięcej cienia i najlepszy widok na większa część działki
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 22:37, 07 mar 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
dajana napisał(a)


A może na boki tarasu daj pergole z pnączami ? Osłonisz się od sąsiadów przy śniadanku a przy okazji zapach kwiecia będzie

Dajanko, z jednej strony(od południa) jest już pergola i pachnące kwiecie i ławeczka dla zmęczonego kosiarza
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Loosiuu 22:44, 07 mar 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Czy to kwiecie tam to milin amerykański?
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
JoannA 22:48, 07 mar 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Łoosiuu napisał(a)
Czy to kwiecie tam to milin amerykański?
tak, ale rosną tam jeszcze 3 powojniki, ta pergola ma 3 skrzydła tak po łuku. z przodu, przed pergolą róże, bez palibin na pniu, w planie lawenda.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Loosiuu 22:51, 07 mar 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Ile on ma lat?
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
JoannA 22:53, 07 mar 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
dajana napisał(a)


Pamiętam to Eden Rose tylko skoczek różany się do niej dobrał ale pomimo tego pięknie kwitła aż do śniegów Bardzo ją lubię
Danusiu, moje róże te kiedyś wszamały skoczki, nie dopatrzyłam bidulek
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies