Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

AgnieszkaW 16:30, 08 mar 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
a u nas na Jurze jeszcze pada deszcz, temperatura spada... niestety
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
JoannA 17:09, 08 mar 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Anabell napisał(a)
Borówce , RH i azaliom lepiej ,siarczan amonu zakwasza mocniej jak saletra amonowa.
łatwiej jest podsypać a potem wężem podlać siarczan amonu jest w torbach 5kg ok 15/18złkosztuje.
pod krzak borówki i Rh po garści pod krzak. i woda
Można i rozpuścić , ale to za dużo zabawy, lepiej posypowo i woda z węża .Tuj masz wzdłuż ogrodzenia to dużo. Saletrę amonową na wiosnę można dać pod wszystkie rośliny i trawnik na początek.
Może masz zrobione podlewanie z zasilaniem automatycznie , to można.
a może być mocznik?
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Anabell 20:28, 08 mar 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Mocznik może być na trawnik ale w mniejszej ilości ma 46% azotu w formie amidowej. nie nadaje się do roślin kwaśnolubnych.
Dla porównania saletra amonowa ma 34% azotu forma amonowa . a siarczan amonu 21% razem z kwasem siarkowym i siarką dlatego zakwasza.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
JoannA 20:33, 08 mar 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Anabell napisał(a)
Mocznik może być na trawnik ale w mniejszej ilości ma 46% azotu w formie amidowej. nie nadaje się do roślin kwaśnolubnych.
Dla porównania saletra amonowa ma 34% azotu forma amonowa . a siarczan amonu 21% razem z kwasem siarkowym i siarką dlatego zakwasza.
dzięki Haniu, czyli tylko na trawnik Co teraz porabiasz przy takiej aurze?
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Ewa4 06:48, 09 mar 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Dzięki Aśka za odwiedziny z tym nutkajskim tak samo myślę że to za wielkie ale na pniu kulka lepiej nie?Pozdrawiam i słonka życzę
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Anabell 14:34, 09 mar 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Mocznik to jeśli masz i trzeba go wykorzystać , kupować nie polecam. Kiedyś miałam saletrzak to dałam wiosną na trawnik, a ma 18%azotu i węglan wapnia też nie nadaje się do kwaśnolubnych Męczy mnie nadciśnienie i nie wiadomo skąd. się rozhuśtało .Jeżdziłam cały m-c na rehabilitacje i po 9 zabiegów dziennie miałam, pewnie taka przyczyna.
zaczęłam przynosić pod szkło hortensje z nieogrzewanego pomieszczenia, przesadzałam, mocno podlałam a tu mrozy. Wczoraj okryłam fizeliną. a boję się jak będę ściągała fizelinę to pączki sie urywają.
Jeszcze mam ogromne donice z horti , do przesadzenia, muszą poczekać.
Zasiane skrzyneczki z kwiatkami a jest ich ponad 20 okryłam fizeliną , a wczoraj jeszcze starą kołdrę położyłam. jak nie powschodzi to będę drugie siała.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Ewa4 20:52, 09 mar 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Asiu zal mi Tych co mają śnieg dlatego dziś siedzę cicho o pogodzie nic nie wspominałam bo nie chciałam psuć humorów ale i tak się wydało .Pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
JoannA 08:41, 10 mar 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
dzisiaj od rana śnieg
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
grazyna 11:22, 12 mar 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Witam serdecznie, idę poczytać od początku, a teraz tylko ślad zostawić chciałam i ciepłe pozdrowienia przesłać


Wróciłam

Jestem pod wrażeniem ! Waszej pracy i efektów ! Zaczęło się pięknie jak dojdziecie do końca to będzie raj !

Joasiu, ja mam także taras południowo-zachodni, od 17 do 19 nie da się latem na nim usiedzieć za długo Czekam na rosnące drzewa mają dać cień

____________________
Grażyna Tu odpoczywam
JoannA 17:06, 12 mar 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
od 14.03 w Lidlu bukszpany 6 szt. 21,99 zł. wys, min. 18 cm
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies