Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

Zana 22:47, 05 paź 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kiedyś gdzieś przeczytałam, że żeby hortensja była niebieska, to trzeba jej nawtykać w ziemię w korzenie zardzewiałych gwoździ. To taki jeden ze sposobów, ale czy skuteczny, to z autopsji nie wiem.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
JoannA 23:08, 05 paź 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Zana napisał(a)
Kiedyś gdzieś przeczytałam, że żeby hortensja była niebieska, to trzeba jej nawtykać w ziemię w korzenie zardzewiałych gwoździ. To taki jeden ze sposobów, ale czy skuteczny, to z autopsji nie wiem.

Też gdzieś czytałam o tym sposobie z gwoździami. Prosto i szybko, więc warte wypróbowania.
Znalezione w necie. Może komuś się przyda.
Hortensja ogrodowa zmienia kolor w zależności od odczynu podłoża oraz zawartości żelaza i glinu w glebie.
Wystarczy zmienić kwasowość gleby, na której rośnie hortensja ogrodowa, aby wpłynąć na barwę jej kwiatów. Aby uzyskać czerwonawe odcienie należy utrzymać bardziej zasadowy odczyn, natomiast kwaśna gleba powoduje, że kwiaty stają się niebieskiem a nawet fioletowe.
Białe hortensje nie ulegają przebarwieniu, gdyż nie posiadają antocyjanów odpowiedzialnych za kolor kwiatów.
Wartości pH i kolory, które przybiera różowa odmiana hortensji:
pH 4,5 – intensywnie niebieski
pH 5,1 – niebieski
pH 5,5 – niebiesko-różowy
pH 6,5 – ciemnoróżowy
pH 6,9 – różowy
pH 7,4 – jasnoróżowy
Zazwyczaj kwiaty hortensji ogrodowej są różowe do czerwonych. Można jednak zmienić kolor na różne odcienie niebieskiego dodając roztwór ałunu potasowego (KAL(SO4)2), który można kupić w aptece. Co 7- 10 dni (im częściej tym kwiaty nabiorą barwy ciemniejszej) w okresie kwitnienia jeden krzew podlewa się około 2 litrami roztworu, dodając 5 g ałunu na 1 l wody.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
paniprzyroda 23:14, 05 paź 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Rabaty jak spod igiełki A kociak odlotowy, niezły rozrabiaka z niego będzie, kolor futerka niespotykany. Wybierałam się do ZP w wakacje i wybierałam, i nie dojechałam. Pozdrawiam Joasiu.
____________________
Dwa ogrody
Ewilena 11:16, 07 paź 2018


Dołączył: 01 wrz 2018
Posty: 115
Cześć Joanna, pięknie u Ciebie. Wyczytalam, ze masz klona crimson na pniu, ale kompletnie nie moge go znaleźć w tym gaszczu wpisow. Moglabys pokazać go na zdjęciu?
____________________
Ewelina
sylwia_slomc... 11:27, 07 paź 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
JoannA napisał(a)

Kiciuś dziękuję

I z tej miseczki ta łyżeczką nakarmiony zasnął Ha ha
Żartuję, śliczny jest
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosiek33 14:39, 07 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Przypomniały mi się stare sposoby na hortensje: zakopać w korzenie bochenek chleba by zakwasił podłoże - mowa oczywiście o prawdziwym chlebie na zakwasie. Drugi sposób zakopać w korzeniach magnes - ma zdać efekt wielu kolorów
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
BKosimkArt 15:44, 07 paź 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
JoannA napisał(a)





Joasiu pięknie jesiennie kolorowo u Ciebie, kot zachwycający... jakby z rysiem skrzyżowany.
Przypomnij mi proszę jaka to róża na pierwszym zdjęciu??
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
JoannA 19:16, 07 paź 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Ewilena napisał(a)
Cześć Joanna, pięknie u Ciebie. Wyczytalam, ze masz klona crimson na pniu, ale kompletnie nie moge go znaleźć w tym gaszczu wpisow. Moglabys pokazać go na zdjęciu?

Miło mi że Ci się u mnie podoba. Dziękuję
Ale ja nie mam klona crimson sentry na pniu. Mam 2 klony crimson ale kolumnowe.
Ten pierwszy bordowy na zdjęciu.

____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
AgnieszkaW 19:20, 07 paź 2018

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Joasiu, ogród lśni trawami, ale nie tylko - kiciuś przebija wszystko
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
JoannA 19:21, 07 paź 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
sylwia_slomczewska napisał(a)

I z tej miseczki ta łyżeczką nakarmiony zasnął Ha ha
Żartuję, śliczny jest

No kotecek taki rozpieszczany, że wcale bym się nie zdziwiła gdyby łyżeczką był karmiony
Śliczny jest to fakt, ale łobuziak z niego niezły.
A rośnie jak na drożdżach
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies