Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

Kasya 17:41, 01 lip 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41861
szczesciara u mnie wszystko przeszlo bokiem
kilka kropel spadlo ale caly czas swiecilo slonce ...roslinki dalej omdlale
podziwiam jezowki
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
JoannA 18:42, 01 lip 2019


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
UrsaMaior napisał(a)
Aaaa widziałam kiedy zajrzeć, ale widoki! Upału nic a nic nie widać.

Masz nosa Iza
Upału nie widać bo od dłuższego czasu nic nie robię tylko leję wodę. U mnie działka mocno nasłoneczniona i rośliny łatwo nie mają. Muszę im pomagać przetrwać te najgorsze upały. Mam nadzieję że wkrótce nadejdzie ochłodzenie bo jak tak dalej potrwa to będzie pustynia.


____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 18:46, 01 lip 2019


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Gosiek33 napisał(a)
Przypomniałaś mi, Bon Bon też przecież mam, ze 3 sztuki, na razie w niewybiarwionych pączkach


Roślinki Twoje mają szczęście - tyle deszczu z nieba

Zajrzałam do zamówienia z 2018 roku. Sporo odmian jeżówek zamawiałyśmy, ale pamięć krótka.
Mszę sobie spisać wszystkie odmiany ku pamięci
Padała krótko, ale bardzo intensywnie. Dzisiaj przerwa w podlewaniu. Zasilę tylko hortensje nawozm bo w te upały bałam się że je uśmiercę.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
UrsaMaior 18:46, 01 lip 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Taaa upały, ja już też ledwo żyję A ogród na piachu, więc wiesz...Jak tak dalej będzie to pozostanie nam perovskia, juki i nie wiem co tam jeszcze stepy lubi
Powiem Ci, że te Eccentric są niesamowite, a stałam nad nimi i nie wzięłam, głupia.
____________________
ogród pod lasem
JoannA 18:48, 01 lip 2019


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Kasya napisał(a)
szczesciara u mnie wszystko przeszlo bokiem
kilka kropel spadlo ale caly czas swiecilo slonce ...roslinki dalej omdlale
podziwiam jezowki

No naraszcie i do mnie dotarło trochę wody. Już nie pamiętam kiedy tak solidnie padało.
Jeżówki dziekują
Abraham Darby

Lilie

First Lady
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 20:26, 01 lip 2019


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
UrsaMaior napisał(a)
Taaa upały, ja już też ledwo żyję A ogród na piachu, więc wiesz...Jak tak dalej będzie to pozostanie nam perovskia, juki i nie wiem co tam jeszcze stepy lubi
Powiem Ci, że te Eccentric są niesamowite, a stałam nad nimi i nie wzięłam, głupia.

Zastanawiam się co lepsze. Glina czy piach? Tak czy inaczej wszyscy w tym roku mamy pod górkę.
U Ciebie przynajmniej cień w ogrodzie to roślinom łatwiej znieść te palące słońce.
Eccentric kupuj i się nie zastanawiaj nawet chwilę. Jak gdzieś spotkam tę odmianę to parę sztuk zgarnę do siebie.
Perovskia, jeżówki i stipa i byłby szał
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Kasya 20:52, 01 lip 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41861
Pamiętasz jak się nazywa ta czerwono zielonkawa lilia ?

JoannA napisał(a)

No naraszcie i do mnie dotarło trochę wody. Już nie pamiętam kiedy tak solidnie padało.
Jeżówki dziekują
Abraham Darby

Lilie

First Lady
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
JoannA 21:18, 01 lip 2019


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Kasya napisał(a)
Pamiętasz jak się nazywa ta czerwono zielonkawa lilia ?


Dostałam ją od Iwonki (Przerwa na kawę) i nie wiem co to za jedna.
W ubiegłym roku nie rozwinęła się. Wszystkie pąki jej zaschły, a w tym roku pokazała swój urok.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Poppy 22:50, 01 lip 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
JoannA napisał(a)

Maczku poważnie rozważę Twoją propozycję odnośnie róż, ale wcześniej muszę się zastanowić gdzie je posadzę. Znowu okroić trawnik?
Muszę zajrzeć do Twojego wątku i zobaczyć te różyczki.
Jeżówki kwitną u mnie jak oszalałe. Wczoraj Kismet Red miała zaledwie pączki, a dzisiaj już kwiatek To nowość z tego roku i jestem ciekawa co pokaże w kolejnych latach. Na dodatek nornica mi ją kilka dni temu podkopała

Ubiegłoroczna Bon Bon

Lemon Drop też za chwilę pokaże swój urok

Zacytuje wszystkie, a co tam
Joasiu, u mnie malenstwa rozane, zobacz je u innych, ja candlelight wzielam na czuja, ale niedawno po fakcie znalazlam sporo rekomendacji.
Dolce vita mi doradzono

U Ciebie w ogole nie widac upalow, nic a nic. wszystko bujne i zielone
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Kasya 23:00, 01 lip 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41861
JoannA napisał(a)

Dostałam ją od Iwonki (Przerwa na kawę) i nie wiem co to za jedna.
W ubiegłym roku nie rozwinęła się. Wszystkie pąki jej zaschły, a w tym roku pokazała swój urok.

Muszę poszukać nazwy
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies