Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Rosół

Pokaż wątki Pokaż posty

Rosół

Martek 18:46, 12 mar 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Oprócz naci pietruszki ,koperek skrojony mus dodać!!!Rosół nie musi być bardzo tłusty ,tym bardziej ,że dodajemy już z przyzwyczajenia jedną czy 2 kostki bulionu.Jedni lubią drób mieszać z wołowiną ,żeby zupa była ostrzejsza ,inni jak jak mieszam indyka z kurczakiemRosół powolutku bulgocze,żeby właśnie się nie zmącił ,a jak to się stanie można dolać surowej ,zimnej wody troszeczkę i powinno pomócNie jestem pewna czy czasami nie dodaje się coś wołowego...???
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 18:50, 12 mar 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
boguslaw_r_kucharski napisał(a)
ROSÓŁ POLSKI ciekaw jestem ile jest przepisów prawdziwego polskiego rosołu, nie wynalazków
No tak dopiero przepraszam przeczytałam ...No to prawdziwny polski rosół to z kury tłustej ,najlepiej tej wolno biegającej
Sztuka każdej zupy polega na tym,żeby wiedzieć w jakiej kolejności co wrzucamy i ile to czasu gotujemy
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
grazynadoman... 17:21, 15 maj 2011


Dołączył: 06 mar 2011
Posty: 389
Martek napisał(a)

ROSÓŁ POLSKI ciekaw jestem ile jest przepisów prawdziwego polskiego rosołu, nie wynalazków
No tak dopiero przepraszam przeczytałam ...No to prawdziwny polski rosół to z kury tłustej ,najlepiej tej wolno biegającej
Sztuka każdej zupy polega na tym,żeby wiedzieć w jakiej kolejności co wrzucamy i ile to czasu gotujemy



Ja gotuje rosół wg 5 przemian z dużą ilością jarzyn i przypraw, rosół ten jest rozgrzewający i leczniczy szczególnie zimą.
____________________
Moje ustronie
dziqa85 12:59, 10 lip 2012


Dołączył: 06 cze 2012
Posty: 10
boguslaw_r_ napisał(a)
ROSÓŁ POLSKI ciekaw jestem ile jest przepisów prawdziwego polskiego rosołu, nie wynalazków


Ja rosół gotowałam już kilka razy w kociołku żeliwnym i węgierskim.

Rosół z kociołka węgierskiego








Rosół z kociołka żeliwnego na nóżkach





boguslaw_r_ 14:33, 10 lip 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Moja jedyna uwaga to to że rosołek powinien być klarowny, lubię wszystkie zupki w każdej postaci a taka na świeżym powietrzu smakuje wybornie, pozdrawiam
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
dajana 08:53, 23 lip 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Trafiłam na kuchenne wariacje ,bardzo przydatny wątek.

Mój rosół robię z tzw pręgi ,,dodaję skrzydło z indyka ale niekoniecznie .Ze wzgledu na brak wiejskiej młodej kury uznałam że powyzsze mieso moze ją godnie zastapić Dodaję por ,seler ,pietruszke ,marchew kawałek kapusty włoskiej ,swiezy lubczyk ,jeden suszony borowik oraz przysmażona cebulke .
Gotuje na bardzo wolniutkim ogniu takie pykajace coś Rosół najsmaczniejszy jest z twardej wody a mieso musi byc swieże, nigdy mrożone .Do rosołu robię zawsze własny makaron .Najlepszy przepis na makaran .10 jajek + kg maki Wyrobic na gładka mase .Placuszki rozwałkowac i pokroic badz przepuscic przez maszynke do makaronu po czym wrzucic na wrzatek a kiedy przewróca sie dwa razy wypłukac natychmiast w zimnej wodzie, makaronik cymesik bo własny.Zapomniałam dodać koper + natka z pietruszki,, ale to juz na talarzu przed podaniem .Włoszczyznę wrzucam pod koniec gotowania Smacznego
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies