Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Gabisiowy ogród...początki....:-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Gabisiowy ogród...początki....:-)

ZbigniewG 16:50, 16 mar 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Gabi - dokładnie tak jak napisał Sebek ((był szybszy ) świerki raczej nie pospolity tylko kłujacy , tak czy siak niedługo będziesz musiała je podcinać z boków
w górę niech na razie rosną ,skróć te proste długie gałązki na najwyższym pietrze za pierwszym pączkiem od strony przewodnika
hortensje bukietowe bierz jakie dostaniesz -niekoniecznie z wysyłkowej bo możesz przepłacać
masz blisko do Bydgoszczy -na Nakielskiej dostaniesz dużo i nie najdrożej (jak odpowiednio wybierzesz)

i teraz widzę że yeterelinka też mnie wyprzedziła - dobrze chociaż że się nie pomyliłem co do świerka i przycinania
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
gabriela_kra... 16:54, 16 mar 2013


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Ja też trochę boję się ciąć świerki.

Ale wracając do tematu mojego kiepskiego połączenia tuji i świerków - rozsadzę je,ale jeszcze nie wiem kto dostanie nakaz eksmisji - chcę (bez względu na to czy zostaną tuje czy świerki),dodać tam coś pomiędzy,żeby od frontu,ogrodzenia było widać fajne połączenie.I bardziej skłaniam się żeby zostawić świerki (niekoniecznie posadzę coś pomiędzy nimi w tej samej linii,ale troszkę w tyle) - no tak,ale z czym???
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
gabriela_kra... 16:56, 16 mar 2013


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
ZbigniewG napisał(a)
Gabi - dokładnie tak jak napisał Sebek ((był szybszy ) świerki raczej nie pospolity tylko kłujacy , tak czy siak niedługo będziesz musiała je podcinać z boków
w górę niech na razie rosną ,skróć te proste długie na najwyższym pietrze za pierwszym pączkiem od strony przewodnika
hortensje bukietowe bierz jakie dostaniesz -niekoniecznie z wysyłkowej bo możesz przepłacać
masz blisko do Bydgoszczy -na Nakielskiej dostaniesz dużo i nie najdrożej (jak odpowiednio wybierzesz)

i teraz widzę że yeterelinka też mnie wyprzedziła - dobrze chociaż że się nie pomyliłem co do świerka i przycinania


Ja też się pospieszyłam z odpowiedzią...

Już kilka osób polecało mi roślinki z Nakielskiej,więc na pewno pojadę.Jakoś nie mam zaufania do zakupów wysyłkowych...
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
gabriela_kra... 17:27, 16 mar 2013


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Przepraszam,że tak tu co chwilę wpadam na jakiś pomysł,ale teraz sobie pomyślałam,że może lepiej zostawić tuje a świerki posadzić z lewej strony wjazdu,co kawałek,w stronę garażu,aż do rabaty brzozowej,nie ciąć ich,tylko pozwolić sobie rosnąć,czyli tu:

____________________
Gabisiowy ogród...początki...
Alikia 21:02, 18 mar 2013


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
Witaj Gabisiu Ja też od niedawna na ogrodowisku Widzę ,że masz sporo dylematów , jak większość zresztą wie sie nie przejmuj
Cenna radę juz otrzymałaś ,że tuje lub świerki trzeba eksmitować.
Czy te tuje co rosną wzdłuż są rzadko posadzone, że chcesz dodawać jeszcze przed nimi świerki ?
Ja bym chyna ich tu nie dawała tylko zrobiłabym jakąś ciekawą rabatę z krzewami i bylinami. Pokaż zdjęcie na wprost żeby można zobaczyć odleglóści między tujami - może jakąś wizualizację zrobimy ?
____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
GorAna 21:13, 18 mar 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16029
Ja również polecam zakupy na Nakielskiej
Nigdy się nie zawiodłam gdzie indzie jowszem, zwłaszcza w sprzedaży wysyłkowej
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
gabriela_kra... 15:04, 19 mar 2013


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Alikia napisał(a)
Witaj Gabisiu Ja też od niedawna na ogrodowisku Widzę ,że masz sporo dylematów , jak większość zresztą wie sie nie przejmuj
Cenna radę juz otrzymałaś ,że tuje lub świerki trzeba eksmitować.
Czy te tuje co rosną wzdłuż są rzadko posadzone, że chcesz dodawać jeszcze przed nimi świerki ?
Ja bym chyna ich tu nie dawała tylko zrobiłabym jakąś ciekawą rabatę z krzewami i bylinami. Pokaż zdjęcie na wprost żeby można zobaczyć odleglóści między tujami - może jakąś wizualizację zrobimy ?


Jak widać na zdjęciu wyżej,przy samym ogrodzeniu rosną tuje,jest zrobiony krawężnik i wysypałam im tam korą.Za krawężnikiem rośnie "dzika" trawa z mchem i dwie sosny czarne.Tych sosen było więcej,rosły co kawałek,ale jak były maleńkie to kilka mi mąż wykosił kosiarką a kilka uschło.Chcę tam mieć trawę i na tym pasie trawy co kawałek jakieś drzewko.Myślałam o liściastych albo iglastych.Założenie było takie,że od dołu zasłaniają nas tuje od sąsiadów i od góry też coś potrzeba.Stąd moje pomysły.Myślę też czy by tam nie posadzić drzewek owocowych.

Obiecuję poszukać zdjęć (bo w dzisiejszym śniegu nic nie widać) i dokładnie rozrysuję tylko tą część ogrodu.Może tek będzie łatwiej.

Pozdrawiam
Gabi
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
gabriela_kra... 15:08, 19 mar 2013


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Może tutaj widać to troszkę lepiej.

Chodnik od furtki,obok pas zieleni,obok kostka na dwa koła auta aż do samego garażu i znów trawa i właśnie - drzewka co kawałek???

____________________
Gabisiowy ogród...początki...
yolka 18:07, 19 mar 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
hej. a dokładnie co jast na Nakielskiej. Może jakieś centrum ogrodnicze,
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
gabriela_kra... 08:28, 20 mar 2013


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
yolka napisał(a)
hej. a dokładnie co jast na Nakielskiej. Może jakieś centrum ogrodnicze,


Tak,na Nakielskiej jest duże centrum ogrodnicze,właściciele mają wiele ciekawych kompozycji wokół domu i nie tylko,można coś podpatrzeć,no i mają bardzo przystępne ceny.

____________________
Gabisiowy ogród...początki...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies