Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Gabisiowy ogród...początki....:-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Gabisiowy ogród...początki....:-)

gabriela_kra... 15:37, 16 mar 2013


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Przy tarasie nie mamy skarpy,kiedyś była delikatna ale gdy obsadzałam rabaty wokół tarasu - zlikwidowałam te skarpy.
Ja nie chcę dużego oczka wodnego,coś bardzo płytkiego mi wystarczy,bardziej zależy mi na ciągle płynącej i szumiącej wodzie,ale skoro mowa o kaskadzie,altanie i tarasie,to znalazlam coś takiego:

____________________
Gabisiowy ogród...początki...
GosiaJoanna 15:42, 16 mar 2013


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
gabriela_krajewska napisał(a)
Czy naprawdę nikt z Was nie ma ochoty spojrzeć i doradzić??



Ja też mam dylemat, sama już nie wiem co mam robić jak przyjdzie wiosna, tyle planów i "chciejstw" a czy ja dam radę Muszę też namalować plan i myśleć co dalej pozdrawiam
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
gabriela_kra... 15:53, 16 mar 2013


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
No tak - chciejstwa....ja ich mam miliony....

Ja mam planów tysiące,pomysłów i mnie trzeba gasić i prowadzić na "dobrą drogę",bo jak się zdecydować nie mogę to mieszam style i gatunki....i tu jest mój problem,dlatego tak mocno czekam na rady i pomoc...
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
gabriela_kra... 15:59, 16 mar 2013


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
A to nasz sposób na zakrycie studni,która straszyła,jeszcze trzeba zawiesić łańcuchy,wiadro a w wiadrze kwiatuchy...zrobione przez mojego M....



____________________
Gabisiowy ogród...początki...
gabriela_kra... 16:02, 16 mar 2013


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Pytałam Was też jakiś czas temu o sąsiedztwo - mam od frontu posadzone tuje na przemian ze świerkiem i martwię się czy nie za gęsto.
Miało być szczelnie i gęsto,chciałam ciąć na pewnej wysokości i tuje i świerki.
Tuje to Szmaragdy,a świerki są takie:






____________________
Gabisiowy ogród...początki...
GosiaJoanna 16:19, 16 mar 2013


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Jeśli chodzi o iglaki to poproś o radę Gosię Igiełkowy ogródeczek lub Zbyszka Działka prawie w Borach Tucholskich Oni z pewnościa poradzą Ci co robić, jak ciąć itd.
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
GosiaJoanna 16:21, 16 mar 2013


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Ja ciachnełabym te czubki ...właśnie Gosia nie tak dawno ciachała świerka
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
gabriela_kra... 16:27, 16 mar 2013


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Mi się wydaje,że to po prostu świerk pospolity. A na razie nie chciałabym ciachać czubków,bo one miały być w założeniach wyższe.Tyle,że ja się nie znam i być może już teraz powinnam ciąć.
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
Sebek 16:30, 16 mar 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zostaw tutaj tylko świerki - tuje przesadź w inne miejsce, bo będą mieć tu za ciasno - a same świerki niedługo będą żywopłotem A tuje to raczej odmiana Brabant - posadź je gdzieś co 80 cm w nowym miejscu i też niedługo utworzą zieloną ścianę
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
yeterelinka 16:41, 16 mar 2013


Dołączył: 03 lip 2012
Posty: 106
gabriela_krajewska napisał(a)
Mi się wydaje,że to po prostu świerk pospolity. A na razie nie chciałabym ciachać czubków,bo one miały być w założeniach wyższe.Tyle,że ja się nie znam i być może już teraz powinnam ciąć.


Witaj podglądam

Nie wydaje mi się,ze to świerk pospolity. Stawiam raczej na świerka kłującego, jest bardziej srebrzysty niż zielony.Tuja faktycznie bardziej odmiany Brabant, to nie jest szmaragd. Przesadź albo świerka,albo tuje bo za blisko rosną koło siebie.

Jeżeli chodzi o przycinanie świerka,kiedyś tak zrobiłam,a później wypuścił brzydkiego krzywego przewodnika.Musiałam go cały czas już przycinać,i zrobił się bardziej okrągły taki miniaturowy.
____________________
Ogrodowy bałagan
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies